szczelina remington 5'5 pietta

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Michałj
Posty: 3
Rejestracja: czw 27.lut.2020 - 08:02
Moja broń: rem 44

szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Michałj »

Witam Wszystkich na forum

Kupiłem nowego remingtona pietty posprawdzałem i mam wątpliwości co do jednej tylko sprawy. Chodzi o szczelinę lufa bęben. Pomiary wykazały różne wartości głównie w zakresie czy listek szczelinomierza wsadzam z lewej czy z prawej strony. Dla większości komór z lewej ledwo wchodzi mi 0,05 listek a z prawej strony od 0,15 do 0,20. Widać że lufa jest przypiłowana po oksydowaniu.

Pytanie do was czy oddać sztukę czy nie przejmować się tymi wartościami?

z góry dziękuję za odpowiedź.

Czy jest ktoś z Wrocławia lub okolic kto by mógł zobaczyć tą sztukę?
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Zurek »

Myślę że warto by było to zwrócić/wymienić, różnica jest całkiem spora a do tego masz zdartą oksydę. Będzie dmuchał na prawo. Do tego jak ledwo wchodzi 0,05 to trochę ciasnawo i często trzeba będzie czyścić żeby się nie zacinał. Jak będzie szczelina nawet 0.2 ale równa to lepiej będzie niż w tym przypadku.
Michałj
Posty: 3
Rejestracja: czw 27.lut.2020 - 08:02
Moja broń: rem 44

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Michałj »

dzięki za merytoryczną odpowiedź, pozdrawiam
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: KUKUŁKA »

Bzdury-nie będzie się ani zacinał ani dmuchał ani chuchał. Miałem w rękach trochę Remingtonów i STRZELAŁEM Z NICH i szczelina w nich miała na użytkowanie i celność taki wpływ jak rozpalenie w piecu listewkami z boazerii przez dziadka w Starym Jaworowie na ocieplenie klimatu. Osobiście miałem Remingtona ( co prawda Uberti) ze szczeliną -z jednej strony 0,10 z drugiej 0,30. Do tego u góry była większa, przy osi mniejsza-i przepięknie strzelał o dziwo.I nic się nie działo. Jesli jest osiowy, mechanizmy działają prawidłowo to daj sobie spokój. Szkoda że wyjeżdżam, bo mieszkasz chyba gdzieś niedaleko ode mnie i na strzelnicy byśmy obcykali.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Zurek »

A czy ja gdzieś pisałem o wpływie na celność? Nie dopowiadaj czegoś czego nie ma. Natomiast skoro ma z jednej strony 2-3x większą szczelinę to na 100% będzie bardziej na prawo dmuchał niż na lewo. Jasne, można z niego strzelać, ale jednak na czole bębna po kilku seriach potrafi się zebrać tyle brudu że ciężko się zaczyna obracać przy ciasnych szczelinach. Do tego jest kwestia braku oksydy i trzeba by bardziej o to dbać. Skoro moze zwrócić lub wymienić na egzemplarz lepiej wykonany to czemu ma z tego nie skorzystać. Niestety dlatego że sporo osób uważa tak jak Ty sprzedawcy biorą odrzut produkcyjny za grosze, który w Niemczech czy innych krajach zachodnich jest zwracany i sprzedają u nas jako produkt pełnowartościowy po normalnej cenie.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: KUKUŁKA »

Ok, nich zwraca -jego święte prawo . Albo niech sobie dopiłuje żeby miał 0,15 z dwóch stron 😉 i niech mi to przywiezie -zaoksyduje mu na gorąco ( brak oksydy na czole lufy może spowodować jej zjedzenie przez korozję aż do muszki.)
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Zurek »

Nie każdy ma możliwości i zaplecze, więc daruj sobie ten cynizm. Skoro płaci jak za nowe to chce mieć nowe a nie szlifowane. Właśnie przez takich klientów którzy sami sobie zrobią zalewani jesteśmy złomem którego nigdzie indziej nie sprzedadzą. Rozumiem jeszcze żeby to kosztowało kilka stówek, ale ceny rewolwerów zaczynają się grubo ponad tysiąc.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: KUKUŁKA »

Dobrze, przepraszam😏- ale nie ja naprawdę nie uważam że jest to jakaś wada. Jeśli szuka Kolega idealnej sztuki -można się temu poświęcić. Chociaż na tym etapie lepiej spożytkować czas i energię np. na nauce prawidłowego trzymania tego rewolweru i ściągania spustu. Bo mam znajomych którzy wytopili czas na mierzenie szczelin i gówno im to dało -z idealnych rewolwerów nadal się w czarnym nie mieszczą....
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Zurek »

Szczelina powinna być równa i bębenek osiowy. To że ma 0.2 czy nieosiowość 5% nie robi różnicy, ale skoro szczelina z jednej i drugiej ma stosunek 1:3 a do tego jest szlifowana lufa to coś takiego nie powinno być sprzedane jako pełnowartościowy przedmiot. Zacznijmy wymagać od sprzedawców to może zaczną sprowadzać towar w którym raz na 100 się trafi jakiś feler a nie raz na 100 się trafi sztuka do której ciężko się przyczepić.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: KUKUŁKA »

Dobrze, Przyjacielu-płaci się za towar-to wymaga się by był przyzwoicie wykonany. Zgoda. Ale po prostu może to ja nie powinienem zabierać zabierać głosu-zawsze jest we włoszczyźnie coś do poprawienia -ale jeśli to jest tego kolegi pierwszy rewolwer niech szuka...
Michałj
Posty: 3
Rejestracja: czw 27.lut.2020 - 08:02
Moja broń: rem 44

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Michałj »

Każdy z Was koledzy ma dużo racji.
Jednak zwróciłem sprzęt. Będąc w sklepie mieli na półce ubertiego. Stożek pięknie obrobiony, szczelina 0,20 po obu stronach, lecz bylo gorzej z osiowością. Widać, że ogólnie uberti jest lepiej wykonany.
Trzeba naciskać na dystrybutora żeby nie zamawiał chłamu. Sądzę że pietta na rynek amerykański wysyła lepsze egzemplarze, bo na youtubie nikt za bardzo jej nie krytykuje.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: szczelina remington 5'5 pietta

Post autor: Wycior »

Mamy dwa osobne, praktycznie rozłączne problemy:
1. Czy opisana geometria styku lufy z bębnem istotnie obniża właściwości strzeleckie broni, zwłaszcza jeżeli będzie się jej używać rekreacyjnie i nie planuje zwycięstwa w jakichś topowych mistrzostwach? Na to pytanie chyba można odpowiedzieć przecząco. Z rewolweru spokojnie da się strzelać.
2. Czy rewolwer jest spartaczony? Oczywiście! Rewolwer był najwyraźniej naprawiany, i to po po dyletancku, zapewne przy użyciu ręcznych narzędzi. Czy poprawiano go w fabryce, czy u polskiego importera albo sprzedawcy (np. po zwrocie), nie ma znaczenia. To problem sprzedającego. Za budżetową cenę możemy oczekiwać budżetowej broni: wykonanej przeciętnie i z przeciętnych materiałów. Przeciętne wykonanie nie oznacza jednak wykonania ewidentnie wadliwego, niechlujnego, na odwal. Taką mamy zaściankową mentalność że wybierając towar tani przywalamy milcząco na jego podłą jakość. Chodzą słuchy że polscy handlowcy odbierają towar przesiany już i odrzucony przez kupców bardziej europejskich nacji. Nie wyrokuję czy w branży CP są one prawdziwe, wiem jednak na pewno że ma to miejsce w innych, poważniejszych dziedzinach. Dlatego na miejscu kolegi Michałj rewolwer bym reklamował - nie dlatego że nie nadaje się do strzelania ale z powodu jego kiepskiej jakości, nie spełniającej wymagań które stawia się towarom "fabrycznie" nowym. A tylko takiego towaru oczekiwałbym ze sklepu.
ODPOWIEDZ