Rozmiar dłoni i rękojeść

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: slaw29 »

OK, przedstawiliśmy argumenty, każdy ma jakieś racje. Dalej możemy się już tylko kłócić. Proponuję zakończyć offtopa protokołem rozbieżności
No i się wydaje że kaganek czarnoprochowej oświaty niesiony przez kolegę zgasł :-(

Panowie cycki opadają od analizy substytutu Cp do samoobrony . Kij , maczeta , gaz pieprzowy , siekiera jest lepsza i mniej kłopotów ;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: mar_kow »

amigo pisze: czw 12.kwie.2018 - 22:35 ŁO BOSZE - co za problem w Polsce zrobić pozwolenie na współczesną broń. Po co się tak męczyć z takimi skundlonymi rewolwerami jak np. ten Catelman co nigdy nie był kapiszonowy. Po co zaklinać rzeczywistość - on i tak nie dorówna rewolwerowi lub pistoletowi na naboje scalone.
Chyba na starość człek dziwaczeje i dziecinnieje i lubi się bawić zabawkami retro... :lol:
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: RedGuy »

Ptaku_1 pisze: czw 12.kwie.2018 - 16:36 Czyli jak chcemy coś krótszego to faktycznie zostaje Remik 5,5" Przy tak krótkim pobojczyku ładowanie jest lekko uciążliwe wiec zostaje demontaż bębna i praska dlatego Remik, bo w Colcie wyjęcie bębna jest lekko utrudnione.
Wracając do tematu mimo iż Remington czy Colt posiadają pobojczyki to i tak polecam nabyć praskę. Kumpel ma dwa remiki i w obu już naprawiał pobojczyki bo mu się pogięły czy połamały - nie pamiętam. Dalej nie posiada praski ale wykonał je teraz z twardszego materiału i puki co jest ok. Jak to już koledzy na forum zauważyli obecne repliki wykonywane są z niezbyt porządnej stali więc z nowym egzemplarzem po pewnym czasie może być kłopot. No chyba że weżniesz luźniejsze kule, ale to też może mieć wpływ na celność. Posiadam Colta i nie zauważyłem bym praską ładował wolniej niż posiadacz Remingtona, poza tym to nie wyścigi.
Mitko
Posty: 7
Rejestracja: pn 04.gru.2017 - 21:17
Moja broń: Colt Cattleman kal. 44 Uberti

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Mitko »

Nawiązując do wady Cattlemana, dla ochrony zębatki popychacza zrobiłem do swojego tulejkę wkładaną w otwór zębatki - dokładniej ślusarz wytoczył z minimalnym nadmiarem, a ja ją dopasowałem domowymi narzędziami typu Dremel, papier ścierny itp. Wszystko działa jak trzeba, Chyba jest to łatwiejszy sposób ochrony zębatki niż montowanie blaszki między bęben a ramę.
Załączniki
Bęben z włożoną tulejką
Bęben z włożoną tulejką
Tulejka
Tulejka
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: KUKUŁKA »

Zetknąłem na te fotki i przypomniało mi się coś. Niedawno przeglądałem w internecie zdjęcia i zwróciłem uwagę że rewolwery Adamsa również miały tak skonstruowane bębny że opierały się małą powierzchnią o płytę oporową -ciekawe czy w tym przypadku też postepowało szybsze zużycie ?
ODPOWIEDZ