prasa do ładowania bębna

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Robert86
Posty: 4
Rejestracja: sob 04.maja.2019 - 15:28
Moja broń: Remek 44 8'

prasa do ładowania bębna

Post autor: Robert86 »

Cześć
jestem na etapie zbierania informacji do budowy prasy do wbijania kul, pacjent - remington new model army 44.
możecie podpowiedzieć albo zwymiarować swoją prase?
Załączniki
received_1503872083077065.jpeg
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Kyle »

1 - 13 cm
2 - 4,5 cm
3 - 66,85 mm
4 - 47 mm
5 - 21,1 mm
6 - 6mm
7 - 36,85mm
8 - 79 mm
9 - 29 mm
10 - 1cm
11 - 12mm
Robert86
Posty: 4
Rejestracja: sob 04.maja.2019 - 15:28
Moja broń: Remek 44 8'

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Robert86 »

dzięki za wymiary
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Kyle pisze: czw 16.maja.2019 - 19:06 1 - 13 cm
2 - 4,5 cm
3 - 66,85 mm
4 - 47 mm
5 - 21,1 mm
6 - 6mm
7 - 36,85mm
8 - 79 mm
9 - 29 mm
10 - 1cm
11 - 12mm
Pominąwszy brak konsekwencji w stosowaniu jednostki(milimetry mieszają się z centymetrami) twierdzę że wymiar 4 minus wymiar 7 powinien dać wynik równy połowie średnicy podziałowej komór bębna (no chyba że jest to praska do Pocketa)
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Kyle »

Wymiary mierzyłem suwmiarką, jednak tam gdzie "trzeba na oko celować" (wymiar 3 ; 4; 7; 8; 9) jest większy błąd pomiarowy (bo na niczym nie możemy oprzeć suwmiarki).

Natomiast co do jednostki:
1 - 130 mm
2 - 45 mm
3 - 66,85 mm
4 - 47,5 mm
5 - 21,1 mm
6 - 6 mm
7 - 36,85 mm
8 - 79 mm
9 - 29 mm
10 - 10 mm
11 - 12 mm

Prasa jest do remingtona 1858 .44
.44 pisze: pt 17.maja.2019 - 09:59 4 minus wymiar 7 powinien dać wynik równy połowie średnicy podziałowej komór bębna (no chyba że jest to praska do Pocketa)
Weź do ręki taką praskę z militaria.pl i zobacz w ogóle jak ona działa w praktyce, jakie wielkie są przyjęte luzy, jak się to wszystko chybocze i przemieszcza, aby dało się tego używać. Gdyby to zrobili bardzo sztywne, to faktycznie byłby problem z używaniem takiej praski. Także taka rada do kolegi co chce sam wykonać - lepiej sobie taką praskę od kogoś pożyczyć/pooglądać na żywo dokładnie z włożonym bębnem, "symulując" ładowanie i zobaczyć miejsca które też pracują, czego na zdjęciu/rysunku nie widać.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Kyle pisze: pt 17.maja.2019 - 18:29 Wymiary mierzyłem suwmiarką, jednak tam gdzie "trzeba na oko celować" (wymiar 3 ; 4; 7; 8; 9) jest większy błąd pomiarowy (bo na niczym nie możemy oprzeć suwmiarki).

Natomiast co do jednostki:
1 - 130 mm
2 - 45 mm
3 - 66,85 mm
4 - 47,5 mm
5 - 21,1 mm
6 - 6 mm
7 - 36,85 mm
8 - 79 mm
9 - 29 mm
10 - 10 mm
11 - 12 mm

Prasa jest do remingtona 1858 .44
.44 pisze: pt 17.maja.2019 - 09:59 4 minus wymiar 7 powinien dać wynik równy połowie średnicy podziałowej komór bębna (no chyba że jest to praska do Pocketa)
Weź do ręki taką praskę z militaria.pl i zobacz w ogóle jak ona działa w praktyce, jakie wielkie są przyjęte luzy, jak się to wszystko chybocze i przemieszcza, aby dało się tego używać. Gdyby to zrobili bardzo sztywne, to faktycznie byłby problem z używaniem takiej praski. Także taka rada do kolegi co chce sam wykonać - lepiej sobie taką praskę od kogoś pożyczyć/pooglądać na żywo dokładnie z włożonym bębnem, "symulując" ładowanie i zobaczyć miejsca które też pracują, czego na zdjęciu/rysunku nie widać.
Więcej szkody niż pożytku z takiego podania wymiarów. Sam piszesz że "trzeba na oko celować". Aby coś skopiować trzeba mieć faktyczne wymiary a nie na oko'. Trochę tych prasek nakleciłem i raczej wiem o co w tym chodzi. W ostatnim poście podałeś inne wymiary niż poprzednio.Podałeś większy wymiar 4, czyż byś sugerował sie tym że Pocket jest mniejszy i trzeba dać większą różnicę? Jak to ma działać? Przy różnicy wymiarów 4 i 7 dużo mniejszej od połowy średnicy podziałowej kula będzie pchana ukośnie co będzie powodować zwiększenie oporów i deformację kuli. I jeszcze jeden "drobiazg". wymiar 6. Średnica trzpienia 6mm, średnica otworu osi bębna 7mm. Milimetr luzu, będzie sie kiwać ten będen we wszystkie strony
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Kyle »

... nie moja wina, że ta praska jest tak zrobiona :lol:
.44 pisze: sob 18.maja.2019 - 08:04 W ostatnim poście podałeś inne wymiary niż poprzednio.Podałeś większy wymiar 4,
Skoro już jesteś taki dokładny, to podaj mi listę tych innych wymiarów (liczba mnoga). Natomiast większy pomiar 4 jest dla tego, że jeszcze raz go zmierzyłem. ... ponownie - nie moja wina, ze kolega wybrał takie miejsca pomiarowe, że nie można przyłożyć suwmiarki (np. właśnie pomiar 4, gdzie trzeba celować "ostrzami" suwmiarki w środek osi, czyli pomiar ściągnięty bez oparcia fizycznego).

Na miejscu kolegi wybrałbym pomiar średnicy obu pionowych elementów (bo będzie precyzyjny) i pomiar między nimi (od wewnątrz, lub na zewnątrz - to też będzie dokładne, po dokręceniu śruby*, bo suwmiarka będzie oparta). Tym sposobem rozstaw od osi (obecny pomiar 4, ten obarczony większym błędem) można sobie obliczyć.

*normalnie śruba musi być poluzowana, bo musi to pracować o czym wcześniej pisałem - najlepiej zobaczyć na żywo z jakiego powodu
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Dokładny? Praska to narzędzie które ma spełnić swoją rolę. A będzie to możliwe tylko wtedy gdy wykonane będzie poprawnie. Z naciskiem na wymiary. Trzpień o 1mm mniejszej średnicy, odległości otworów w dźwigni odbiegające o jakieś 2mm. Bęben się kiwa, kula wciskana pod kątem. To nie może działać prawidłowo. Do tego oczywiście końcówka popychacza niepasująca kształtem do kuli. Ja robię zagłębienie frezem o średnicy odpowiadającej kuli. Panowie, z całym szacunkiem, "prowadził ślepy kulawego". Co z tego wyjdzie? Na pewno nic co będzie działać.
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Kyle »

.44 pisze: sob 18.maja.2019 - 16:48 kula wciskana pod kątem.
Nie jest wciskana pod kątem. Piszesz jakbyś teoretykiem był, a nie kimś, kto takie praski robił/robi.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Przy wymiarach przez ciebie podanych tak by było. Aby coś wykonać należy napierw opracować to teoretycznie. Dotyczy to też takiego prostego urządzenia. Trzeba to narysować, rozpracować teoretycznie, policzyć. Poczytaj moje posty, popatrz co robię, nie tylko praski, kokile odlewnicze też i inne rzeczy Prowadzę działalność polegającą na obróbce skrawaniem(jeśli nie wiesz co to jest-toczenie, frezowanie). A do tego potrzebna jest tokarka i frezarka. Otóż jestem w posiadaniu powyższych. I kilku mnieszych urządzeń w tym procederze przydatnych też. Zarzucasz mi źe jestem teorerykiem. Tak, to pomaga a wręcz umożliwia pracę. Czy myślisz że np. wykonanie kokii poprawnie było by możliwe bez obliczenia średnicy kawerny uwzględniając rozszerzalność cieplną, przyrost temperatury i skurcz odlewniczy stopu ołowiu? Ustalić też należy wymiary pocisku, długość na przykład liczy sie za pomocą wzoru uwzględniającego kaliber i skręt gwintu. I znowu ta teoria. Wspomniałem o średnicy podziałowej komór bębna rewolweru. Przecież nawet nie wiesz co to jest. Wiem, zaraz się wymądrzysz bo w internecie znajdziesz...

P.S.
Na remingtonie i prasce do niego potrzebnej w sumie jak druga dziura w dupie, kolego, świat się nie kończy...
Robert86
Posty: 4
Rejestracja: sob 04.maja.2019 - 15:28
Moja broń: Remek 44 8'

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Robert86 »

pany, bez spiny niepotrzebnej, potrzebuję tych kilku danych żeby zrobić jakiś projekt który pewnie sam dopasuję już do bębenka który posiadam. .44 jeżeli chcesz się podzielić swoim doświadczeniem przy budowie takiej praski to będę wdzięczny. Kyle jeszcze raz dzięki za pomiar.
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Kyle »

.44 pisze: sob 18.maja.2019 - 17:36 Przy wymiarach przez ciebie podanych tak by było
Nie byłoby, bo już Tobie pisałem, że pionowa część (ta do której dalej jest przymocowana część razem z rączką) chodzi na wszystkie strony, dzięki czemu "tłok" wpychający kulę, może iść pod kątem prostym. ... no i teraz już wiadomo, czemu trzpień ma 1mm mniej od otworu w bębnie :)

Weź do ręki taką zwyczajną praskę ze sklepu i zobacz jak ona pracuje (załóż na nią bęben i zobacz co się dzieje z pionowym elementem, przy wkładaniu "tłoczka" do komory i z jakiego powodu śruba go trzymająca musi być poluzowana)- bez tego, pomimo, że "statek kosmiczny już 20 lat temu odlałeś" się nie dogadamy. :-)
Robert86 pisze: sob 18.maja.2019 - 21:46 pany, bez spiny niepotrzebnej, potrzebuję tych kilku danych żeby zrobić jakiś projekt który pewnie sam dopasuję już do bębenka który posiadam. .44 jeżeli chcesz się podzielić swoim doświadczeniem przy budowie takiej praski to będę wdzięczny. Kyle jeszcze raz dzięki za pomiar.
Robert - moja dobra rada: zobacz u kogoś jak to pracuje i zwróć uwagę na to, że tłok przy sztywnej konstrukcji nie będzie się poruszał idealnie w pionie (dopiero kiedy wszystko jest rozklekotane, to możliwy jest ruch bardziej w pionie). Generalnie ta praska co mam (taki typ jak ze zdjęcia) to bardzo prymitywny i niedoskonały projekt. Nie wykluczone, że trzpień 6mm vs otwór bębna 7mm został wybrany nie bez powodu w tak prymitywnym projekcie.

Gdybyś chciał to zrobić porządnie (cała sztywna konstrukcja), to tłok musiałby mieć możliwość poruszania się w lewo-prawo po tym elemencie, na którym jest rączka, by móc wchodzić w całym zakresie pod kątem prostym. Bo przy takim prymitywnym projekcie, jak wszystko solidnie skręcisz i zrobisz precyzyjnie pod bęben, bez luzów typu 1mm, to ... to nie będzie działać.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Kyle pisze: ndz 19.maja.2019 - 09:18
.44 pisze: sob 18.maja.2019 - 17:36 Przy wymiarach przez ciebie podanych tak by było
Nie byłoby, bo już Tobie pisałem, że pionowa część (ta do której dalej jest przymocowana część razem z rączką) chodzi na wszystkie strony, dzięki czemu "tłok" wpychający kulę, może iść pod kątem prostym. ... no i teraz już wiadomo, czemu trzpień ma 1mm mniej od otworu w bębnie :)

Weź do ręki taką zwyczajną praskę ze sklepu i zobacz jak ona pracuje (załóż na nią bęben i zobacz co się dzieje z pionowym elementem, przy wkładaniu "tłoczka" do komory i z jakiego powodu śruba go trzymająca musi być poluzowana)- bez tego, pomimo, że "statek kosmiczny już 20 lat temu odlałeś" się nie dogadamy. :-)
Robert86 pisze: sob 18.maja.2019 - 21:46 pany, bez spiny niepotrzebnej, potrzebuję tych kilku danych żeby zrobić jakiś projekt który pewnie sam dopasuję już do bębenka który posiadam. .44 jeżeli chcesz się podzielić swoim doświadczeniem przy budowie takiej praski to będę wdzięczny. Kyle jeszcze raz dzięki za pomiar.
Robert - moja dobra rada: zobacz u kogoś jak to pracuje i zwróć uwagę na to, że tłok przy sztywnej konstrukcji nie będzie się poruszał idealnie w pionie (dopiero kiedy wszystko jest rozklekotane, to możliwy jest ruch bardziej w pionie). Generalnie ta praska co mam (taki typ jak ze zdjęcia) to bardzo prymitywny i niedoskonały projekt. Nie wykluczone, że trzpień 6mm vs otwór bębna 7mm został wybrany nie bez powodu w tak prymitywnym projekcie.

Gdybyś chciał to zrobić porządnie (cała sztywna konstrukcja), to tłok musiałby mieć możliwość poruszania się w lewo-prawo po tym elemencie, na którym jest rączka, by móc wchodzić w całym zakresie pod kątem prostym. Bo przy takim prymitywnym projekcie, jak wszystko solidnie skręcisz i zrobisz precyzyjnie pod bęben, bez luzów typu 1mm, to ... to nie będzie działać.
Nie ma "chodzic na wszystkie strony" ma byc w odpowiednim położeniu. W tym sęk że robiłem praski, gdzie popychacz miał ściśle ustalone położenie, mógł tylko obracać się wokół osi. I działało. Załóż jaki ma być skok roboczy popychacza, przelicz to na kąt obrotu dźwigni, z cosinusa oblicz jakie będzie odchylenie popychacza od osi komory do której wtłaczasz kulę. A z resztą po co ja to piszę...
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: .44 »

Obrazek A takiego czegoś trochę narzeźbiłem. I nic tu nie lata na wszystkie strony. Osie obrotu dźwigni i popychacza praktycznie luzu w otworach nie mają, ledwie kilka setnych milimetra, mają jedynie możliwość obrotu. I jakoś to działa, tylko ta teoria najpierw...
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: prasa do ładowania bębna

Post autor: Flash »

wciśnie pełnopłaszczowy ?
ODPOWIEDZ