Naważka prochu do Remingtona 1858 Pietty

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Naważka prochu do Remingtona 1858 Pietty

Post autor: zbiho »

Bardzo ciekawy post, wiele wnosi do wiedzy, pierwszy wpis Michała11 i jakiż odkrywczy, może nie namawiajcie go na siłę do czarnoprochowców, wystarczy że jest Czarnowidzem. :-?

Nie dajcie się wciągać. :kastro:
pape
Posty: 27
Rejestracja: sob 14.paź.2017 - 16:34
Lokalizacja: DC
Moja broń: colt navy 8", Tryon

Re: Naważka prochu do Remingtona 1858 Pietty

Post autor: pape »

Michale11,
zadałeś sobie wiele trudu rejestrując się na forum żeby nam te wiadomości przekazać. Ceny używanego sprzętu mocno spadną. Dzięki.
AndrzejG
Posty: 4
Rejestracja: wt 02.kwie.2019 - 12:02
Moja broń: .36 navy i remik

Re: Naważka prochu do Remingtona 1858 Pietty

Post autor: AndrzejG »

Dla odmiany może trochę o kalibrze 36. Wiem prawdziwi mężczyźni tylko 44 ale tak się trafiło że pierwszym rewolwerem był Navy 36 no przyszła też kolej na remika piety w tym kalibrze. Narazie sobie eksperymentuję z naważką i stosuje w remiku taką samą jak w navy czyli około 17 gn, taką mam miarkę. Remik ma znacznie dłuższe komory w bębnie i muszę powalczyć z wypełnieniem. Po pierwszym strzelaniu celność pod zdechłym azorkiem wszystko w dole tarczy. Wiem co jest głównym problemem /przyrządy celownicze/ i następnym razem to uwzględnię. :rogers: Pierwszy raz strzelałem z kaszką dotąd z colta zawsze z filcem no ale colt ma znacznie krótszą komorę w bębnie i tu musiał bym dokładać więcej filcu dlatego raczej kaszka na dłuższa metę. Eksperymentów z ilością prochu narazie nie przewiduję chociaż wyczytałem że chyba mam zbyt mocny ładunek jak na 36, ale jakoś tak mi pasuje. Strzelam z czecha.
radecek
Posty: 6
Rejestracja: czw 04.lip.2019 - 15:42
Moja broń: Uberti Remington 1858 .36

Re: Naważka prochu do Remingtona 1858 Pietty

Post autor: radecek »

W Uberti kaliber .36, długość wewn. komory w bębenku: 3,1cm, średnica: 0,945 cm
Objętość komory bębenka ~ Pi*0,945^2/4*3,1=2,174 cm3
Zakładając, że kulka zostanie wciśnięta na głębokość 1mm od krawędzi otworu bębenka żeby zostawić miejsce na smar to pozostanie max 1.67 cm3 ( na proch i wypełnienie) lub max. 25 gr prochu.

Łuska 9mm
Obrazek

Końcówka od prochownicy: 15 gr, prawie się zgadza ( 0.963g*15.43)
Obrazek

W cal. 44 jeżeli długość bębenka jest taka sama jak w .36 to objętość komory będzie (44/36)^2 razy większa, czyli powinno wejść ~ 1.49 razy więcej prochu.
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: Naważka prochu do Remingtona 1858 Pietty

Post autor: Kyle »

radecek pisze: sob 27.lip.2019 - 19:12 Zakładając, że kulka zostanie wciśnięta na głębokość 1mm od krawędzi otworu bębenka żeby zostawić miejsce na smar
Nawet jak kulka będzie na styk z krawędzią bębna, to i tak będzie miejsce na smar ;)
ODPOWIEDZ