Do Rusznikarza czy na gwarancję?

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: Andy88 »

Dzień dobry niestety zepsuł mi się mój remington 1958 oxyda 8 cali kaliber .44.
Co się stało? Mechanizm przestał działać i chciałem go odkręcić ale aż dwie kluczowe śrubki nie chcą się odkręcić więc próbowałem na siłe i trochę wyrobiłem te śrubki.Teraz pytanie czy przyjmą mi na gwarancji jeżeli podam jako powód, że śrubki nie chciały się odkręcić czy muszę iść do rusznikarza? Pozatym czy są jacyś rusznikarze na terenie Poznania lub bliskich okolic?
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: Flash »

nie trać czasu zapytaj tych, który mieliby tę gwarancję realizować....
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: pn 04.mar.2019 - 19:24 [...]Teraz pytanie czy przyjmą mi na gwarancji jeżeli podam jako powód, że śrubki nie chciały się odkręcić czy muszę iść do rusznikarza? [...]
Jeżeli do zblokowania broni doszło wskutek niewłaściwej eksploatacji (nigdy nie czyszczona itp.) to nikt Ci gwarancji nie uzna...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: RedGuy »

Zablokował się podczas strzelania czy przy "zabawie na sucho"? Może wystarczyłoby psiknąć w każdy otwór smaru w sprayu i spróbować ruszyć mechanizmem. Tak z ciekawości które śruby takie uparte?
Awatar użytkownika
elcolt.pl
Posty: 3
Rejestracja: śr 30.sty.2019 - 19:54
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moja broń: brak

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: elcolt.pl »

Które to dokładnie śrubki? Na 90% jeśli wyrobiłeś śrubę to już jej nie odkręcisz śrubokrętem, chociażbyś psikał wd40 i innymi wynalazkami. Na gwarancji żadna firma tego niestety nie uzna. Rewolwer kiedy zakupiony?
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: Andy88 »

elcolt.pl pisze: ndz 10.mar.2019 - 15:47 Które to dokładnie śrubki? Na 90% jeśli wyrobiłeś śrubę to już jej nie odkręcisz śrubokrętem, chociażbyś psikał wd40 i innymi wynalazkami. Na gwarancji żadna firma tego niestety nie uzna. Rewolwer kiedy zakupiony?
To co mam zrobić? wyrzucić rewolwer wart 1500 zł!!!!
Wyrobiły się śruby od spustu i ta z boku mniejsza bo są dwie z boku.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: Zurek »

Jak nie możesz sam sobie poradzić to spróbuj gwarancyjnie to załatwić, a nóż się uda. A jak nie to i tak do rusznikarza musisz oddać.
Awatar użytkownika
elcolt.pl
Posty: 3
Rejestracja: śr 30.sty.2019 - 19:54
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moja broń: brak

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: elcolt.pl »

Andy88 pisze: wt 12.mar.2019 - 17:36
elcolt.pl pisze: ndz 10.mar.2019 - 15:47 Które to dokładnie śrubki? Na 90% jeśli wyrobiłeś śrubę to już jej nie odkręcisz śrubokrętem, chociażbyś psikał wd40 i innymi wynalazkami. Na gwarancji żadna firma tego niestety nie uzna. Rewolwer kiedy zakupiony?
To co mam zrobić? wyrzucić rewolwer wart 1500 zł!!!!
Wyrobiły się śruby od spustu i ta z boku mniejsza bo są dwie z boku.
Oczywiście, że nie - da się to przecież naprawić. Jeśli nie możesz znaleźć rusznikarza w swojej okolicy, to zapraszamy do nas, pomożemy. Śrubki można zawsze dokupić, to najmniejszy problem. Niestety, ale te użyte w rewolwerach czarnoprochowych pozostawiają wiele do życzenia.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: Andy88 »

Udało się znalazłem rusznikarza w Poznaniu i jest w końcu rewolwer wrócił z naprawy 150zł i jak nowy:D:D:D
Byle mi tylko politycy ustawą nie zabrali czy już mam sprzedawać?
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: Flash »

szybko sprzedaj jak się boisz
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: Andy88 »

Flash pisze: czw 18.kwie.2019 - 13:50 szybko sprzedaj jak się boisz
Ja się nie boję tylko nie chcę stracić 1500zł.Bo ja nie jestem bogaty i nie mogę sobie pozwolić na wywalenie takiej kwoty dlatego kalkuluje czy ustawa się zmieni czy nie żeby sprzedać zanim będzie za późno,ale jeżeli się nie zmieni to dobra.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: RedGuy »

Cóż wnioskując po projekcie ustawy o obrocie bronią który czeka na czytanie
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Przebi ... D1003456C4
zmian na lepsze bym się nie spodziewał. W najlepszym wypadku spodziewałbym się obowiązkowej rejestracji no i znakowania, tyle że po tym w każdej chwili mogą sobie wymyślić że masz oddać. Czegóż oczekiwać po władzy socjalistycznej
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: mar_kow »

Projekt w głównej mierze odnosi się do sprzedawców i regulacji związanych ze sprzedażą. Prędzej bym się spodziewał problemów z nabyciem samej broni CP i akcesoriów typu proch, kapiszony...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: RedGuy »

Zalazłem takie cuś:
Projekt ustawy:
Art. 4. Ustawy nie stosuje się do:
1) broni historycznej, to jest broni palnej rozdzielnego ładowania, przystosowanej do strzelania wyłącznie przy wykorzystaniu prochu czarnego, wytworzonej przed 1900 rokiem;
Uzasadnienie:
(str. 14 ostatni akapit i dalej)
Projekt ustawy w art. 4 wprowadza zasadę, że przepisy dotyczące reglamentacji nie dotyczą broni historycznej – broni palnej rozdzielnego ładowania, przystosowanej do strzelania wyłącznie przy wykorzystaniu prochu czarnego (dymnego), wytworzonej przed 1900 r. Taka cezura czasowa wynika z wynalezienia w latach 1884–1886 prochu bezdymnego, którego stosowanie pozwoliło na rozwój i powstanie wielu rodzajów nowoczesnej broni. Planowany przepis dotyczy wyłącznie broni historycznej, uznanej za zabytkową, nie zaś jej reprodukcji wykonywanych współcześnie.
Zgodnie z załącznikiem 1 pkt III lit. b dyrektywy 91/477/EWG, za broń nie uznaje się broni „uznanej za broń zabytkową”. Racjonalna wykładnia tego przepisu nakazuje stwierdzić, że nie chodzi tu o broń uznaną za zabytek w rozumieniu prawa krajowego, ale o każdą broń dawną, która z uwagi na zastosowaną technologię i sposób działania na tyle odbiega od współczesnej broni, że jej reglamentacja jest niecelowa. W przypadku przyjęcia odmiennej interpretacji należałoby stosować dyrektywę do wszystkich egzemplarzy starodawnej broni palnej (nawet wytworzonej setki lat temu), jeżeli tylko nie została w drodze decyzji administracyjnej uznana za zabytek w rozumieniu prawa polskiego...
Może i w CP nic się nie zmieni, choć to nadal nie jest poprawiona UOBIA - no i przecież jeszcze nie przeszło to przez naszych P-osłów.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Do Rusznikarza czy na gwarancję?

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: pn 22.kwie.2019 - 00:17 [...]
Może i w CP nic się nie zmieni, choć to nadal nie jest poprawiona UOBIA - no i przecież jeszcze nie przeszło to przez naszych P-osłów.
Miejmy nadzieję... Jak utrudnią handel dla sprzedawców i dystrybutorów to oni na pewno utrudnią dla nas kupowanie...
ODPOWIEDZ