Cattleman blokowanie kurka / bruzda

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Kocisko
Posty: 2
Rejestracja: czw 28.lut.2019 - 10:31
Moja broń: brak

Cattleman blokowanie kurka / bruzda

Post autor: Kocisko »

Witam
W moim nowym Cattlemanie 44 Uberti mam problem z blokadą w pełni odciągniętego kurka (pozycja do strzału). Na oryginalnym bębenku działa, bez bębenka działa a na dodatkowym bębenku kurek się nie blokuje.
Oba bębenki pomierzyłem suwmiarką i wydają się być identyczne. Sprzedawca zapewniał o spasowaniu bębenków jednak problem jest.

Obrazek

Oglądając wpadła mi w oko taka bruzda widoczna na zdjęciach. To normalne?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Cattleman blokowanie kurka / bruzda

Post autor: zbiho »

Bruzda to taki badziew, ale blokowanie to nie od niej, inna grubość ząbków na bębnie i wcześniej zapada blokada bębna niż cyngiel na wycięciu kurka, trzeba podpiłować popychacz.
Kocisko
Posty: 2
Rejestracja: czw 28.lut.2019 - 10:31
Moja broń: brak

Re: Cattleman blokowanie kurka / bruzda

Post autor: Kocisko »

Możesz mi rozwinąć w jakim sensie to badziew? Firma Uberti jako taka badziew produkuje ? Czy zwykłe niedbalstwo w wykończeniu?
Że to nie bruzda blokuje to wiem bo działa przecież na bębenku seryjnym :)
Po co piłować popychacz skoro to wina drugiego bębenka?
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Cattleman blokowanie kurka / bruzda

Post autor: Flash »

Kocisko pisze: ndz 03.mar.2019 - 13:57 problem z blokadą w pełni odciągniętego kurka
co to znaczy ?
co miało się stać a się nie stało lub odwrotnie co nie miało się stać a się stało (w trakcie odciągania kurka) ?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Cattleman blokowanie kurka / bruzda

Post autor: zbiho »

Tak po kolei Ci wyjaśnię jak działa timing,
Odciągasz kurek, popychacz bębna obraca bębnem, pierwszy klik słychać jak cyngiel zapada za ząbek pozycji bezpiecznej, drugi klik to blokada bębna spada na bęben, teraz cyngiel wpada na ząbek pełnego napięcia na kurku,
potem blokada bębna wpada wpada we frez na bębnie. Ty masz tak, że najpierw blokada wpada we frez i popychacz bębna już nie może go obrócić bo blokada trzyma bęben, kurkiem też nie da się dalej naciągnąć, bo go trzyma popychacz, a nie zapadł jeszcze cyngiel na ząbek napięcia. trzeba piłować popychacz, ale wtedy może być problem ze starym bębnem, więc trzeba na nowym bębnie piłować sześć zębów od popychania.
ODPOWIEDZ