Dziki

ODPOWIEDZ
Zielonorogii
Posty: 53
Rejestracja: pn 24.gru.2018 - 14:11
Moja broń: brak

Dziki

Post autor: Zielonorogii »

stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Dziki

Post autor: stangret »

Proponuję aby nie popadać w paranoję. Wśród myśliwych są też jednostki myślące.
Mi wygląda na to, że ktoś zupełnie nie mający pojęcia o lesie, jego faunie I całej gospodarkę łowieckiej wydał absolutnie bzdurny prikaz odstrzału w takiej formie. Wśród samych myśliwych budzi to kontrowersje. Do tego ogólnie panująca od jakiegoś czasu ekoterrorystyczna nagonka może się tylko nasilić a to myśliwym na rękę nie jest I oni zdają sobie z tego sprawę.
Populacja dzika MUSI być regulowana odstrzałami. Jak ktoś ubolewa and tymi biednymi dziczkami to niech zabierze sobie kilka do ogródka lub płaci z własnej kieszeni za szkody rolnicze. W każdym ekosystemie/obwodzie powinna panować równowaga. Jej drastyczne zachwianie zarówno w jedną czy drugą stronę prowadzi do problemów. Tak że spokojnie, to I tak się nie uda (całkowita depopulacja Sus scrofa) :-)
Zielonorogii
Posty: 53
Rejestracja: pn 24.gru.2018 - 14:11
Moja broń: brak

Re: Dziki

Post autor: Zielonorogii »

stangret pisze: czw 10.sty.2019 - 21:08
Mi wygląda na to, że ktoś zupełnie nie mający pojęcia o lesie, jego faunie I całej gospodarkę łowieckiej wydał absolutnie bzdurny prikaz odstrzału w takiej formie.
Pełna zgoda i to jest dla mnie klu tematu.

Mamy Ministra Dewastacji Środowiska.
Po tym mordzie nic się nie zmieni jeżeli chodzi o afrykański pomór świń bo nie dzik jest tu problemem.
Ale głosy rolników są potrzebne.

Jak wybiją dziki przyjdzie czas na żubry.
W medium głównego ścieku TVP coraz częściej się mówi o niebezpiecznie rosnącej populacji wilków.

Oglądałem dziś wiadomości TVP na 1. O dzikach było na początku. Dawno nie widziałem równie prymitywnej propagandy.
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Dziki

Post autor: Długi »

Jedna faja pozwoliła na wycinkę drzew,druga na mord na zwierzętach(większość myśliwych się cieszy)....to przecież polska,nasza rzeczpospolita....
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Dziki

Post autor: RedGuy »

stangret pisze: czw 10.sty.2019 - 21:08 Proponuję aby nie popadać w paranoję. Wśród myśliwych są też jednostki myślące.
Niewątpliwie, jednak wszelkiego rodzaju strzelcom wizja masowego mordu na dzikich zwierzętach przy pomocy broni palnej sprzymierzeńców nie przysporzy. Osobiście jestem przeciwny strzelaniu jak leci do każdego dzika a obecny pomysł przypomina mi trochę walkę z kornikiem w puszczy - ktoś na tym zarobi sałatę. Postanowiłem wykorzystać boje o dziki w moim osobistym sporze z żoną odnośnie kupowania zbyt dużej ilości wędliny ;) a co za tym idzie wywalania reklamówek pełnych starej wędliny. Wytłumaczyłem że tu broni dzików a sama popiera mordowanie zwierząt i to nie dla jedzenia. Bo im więcej wędliny wyrzuci tym więcej zwierzyny zginie :cry:. Obraziła się, ale po markotnej minie widzę że zaczęło działać. Będę musiał jej to przypomnieć przed zakupami :-D
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Dziki

Post autor: stangret »

Zielonorogii pisze: czw 10.sty.2019 - 21:43
Jak wybiją dziki przyjdzie czas na żubry.
W medium głównego ścieku TVP coraz częściej się mówi o niebezpiecznie rosnącej populacji wilków
Zniknęło nawet hodowlane stado bizonów w Kurozwękach bo jakiś debil stwierdził, że w jakiś sposób zagrażają rodzimym żubrom.
Co do wilków to też należy kontrolować ich populację bo w niektórych rejonach jest ich faktycznie za dużo. Niestety jest pod szczególną ochroną nie wiedzieć czemu.
Oby nie doszło do sytuacji jak z bobrem. Ja jeszcze pamiętam kiedy bóbr był czymś wręcz egzotycznym. Tetaz stanowi bardzo poważny problem i śmiało można powiedzieć że jest szkodnikiem powodukącym ogromne szkody. Co prawda wydaje się czasowe zezwolenia odstrzału uprawnionym jedynie osobom, ale nikt nie chce tego strzelać.
A zrób sobie futerko z bobra to Cię eko debile ukrzyżują. Obecny świat pełen jest kuriozalnych sytuacji tworzonych przez niekompetentnych głupków.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Dziki

Post autor: Staszek L »

Rachunek jest stosunkowo prosty, jak nie ograniczymy populacji dzika o 50%, to straci około 20 tyś. gospodarstw średniej wielkości.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Dziki

Post autor: stangret »

Dokładnie.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Dziki

Post autor: nerokpl »

Manipulacje z jednej strony i manipulacje z drugiej strony. Plan łowiecki na 2018/2019 jest znany od wiosny ubiegłego roku. Wielkość redukcji populacji na stan wiosenny 2018 też jest znana. Populacja od wiosny 2018 jest większa teraz. Od kilku lat poziom redukcji dzika w Polsce to około 220k rocznie. Jeżeli podawana liczba 220k odstrzału dotyczy całego okresu rocznego od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2019 to jest to normalne, rokroczne działanie i medialna burza. Jeżeli ponad 200k plan dotyczy pozostałego już okresu planu łowieckiego 2018/2019 to jest to niezrozumiałe.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Dziki

Post autor: Marek »

Juz jutro akcja dzik, lepiej nie wychodzcie do lasu.
Jaja sobie z tego wszyscy robią ale i tak strach kolo lasu mieszkać :lol:

https://www.wprost.pl/kraj/10181752/wyp ... olege.html

Obrazek

Obrazek
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Dziki

Post autor: slaw29 »

Jak patrzę na tego co kocha Dziki to nie wiem czemu mam skojarzenie że zamiast papieru toaletowego stosuje wazelinę . Na ustach jeszcze widać ślady ogonków .

Po drugie powiedzmy sobie prawdę jest takie stare przysłowie że więcej zwierząt jak wszystkie organizacje ekologiczne uratowała na polowaniach wódka .

Ustalono, że w momencie, gdy doszło do wypadku, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Ani na myśliwego ani na ------- się ten strzelający nie nadaje .
ODPOWIEDZ