Mity, bzdury i takie tam

Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: Marek »

No niestety masz rację, marne szanse na nagły przejaw skrywanego geniuszu, chyba że połknie te kule dup-dup.
dziurę w dupie 
Willie Ty żyjesz w nieświadomości :shock:
Nie żebyś nje wiedział a miał więcej dziur w dupie, ale na tym forum ta część ciała jest zakazana :lol: Pełny zakaz
Nawet medyczny zwrot "odbyt" jest fuj i ma wskazanie na tygodniowego bana :lol:
A podobno na beżowym jest zamordyzm :piwo:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: podstawy

Post autor: mar_kow »

Willie357 pisze: ndz 06.sty.2019 - 08:59 Ależ ja się nie czepiam,tylko oszczędzam czas i energię.Po 40 latach spędzania czasu na strzelnicach Polski i 14 innych krajów,dzięki właściwemu współczynnikowi ( [debil /metr kwadratowy] w okolicy ) ,nadal mam tylko jedną dziurę w dupie i nie tracę czasu i energii na podcieranie większej ich ilości.
Nie zamierzam słodzić ale to najlcelniejsza obiektywna ocena wątku...

Proponuję założyć dział, nie wiem "PIASKOWNICA" lub inaczej i tam umieszczać dziecinne pytania i wypowiedzi mało doświadczonych Użytkowników. Bo może faktycznie są tak niedorośli że potrzebują prowadzenia za rączkę, podtykania śliniaczka...
Bo o mądrości Forum decydują Użytkownicy i ich wypowiedzi. Wejdzie ktoś nowy też niezorientowany, przeczyta i weźmie to za pewnik. Jeżeli w treści będą wątki o noszeniu załadowanej strzelaniu płaszczowymi (jak to miało miejsce) to niestety podąży tą ścieżką. Należy ingerować, kasować albo przenosić wątek "na pobocze" z odpowiednim wpisem. I tutaj Kolega @Derek będzie miał duże pole do popisu... :piwo:
Ludzie w większości (zwłaszcza młodsi) podchodzą bezkrytycznie do tego co przeczytają w Internecie.
Bzdurny wątek staje się mądrzejszy ilością bzdurnych wypowiedzi i jest postrzegany jako prawda...
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Mity, bzdury i takie tam

Post autor: slaw29 »

Intryguje mnie to . Może ktoś mnie oświeci bo mam wrażenie że
Dlaczego zawodnicy osiągają więcej punktów w Lamarmorze jak w Vetterli ? Generalnie powinno być odwrotnie .

Derek gdzie masz wyniki w strzelaniu z oryginałów były gdzieś takie zestawienia poszczególnych konkurencji .
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Mity, bzdury i takie tam

Post autor: wyrzucony »

@Slaw29 zobacz Ranking za 2018 rok w konkurencji Lamarmora Oryginał lub Vetterli Oryginał bądź inne gdzie jest zaznaczone /O
Tu masz odwrotnie czyli zależy od dnia i kto strzela.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: PosiadaczProcy »

Co za zabawnie roszczeniowy Kolega: wszystko mu napisz, podaj pod nos... Gdyby nie zdrowe męskie zainteresowania - pomyślałbym: maminsynek, ale nie, onego broń palna-rzecz arcypoważna interesuje, w tym i dum-dum-dym...Swoją drogą ciekawa sytuacja gdyby taki dum dum w lufie broni CP zrobił buumm! :) :)
DynFryd
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.sty.2018 - 06:16
Moja broń:

Re: Mity, bzdury i takie tam

Post autor: DynFryd »

Andy88 nie przejmuj się... Mnie też drażnią takie cwanaczki z d... Bo tyle wiedzą co tam widzieli...A mONdŻOM się co niemiara...
Ale do rzeczy...
Są karabiny i odprzodowo ładowane i odtylcowo i...
Wolę te odtylcowo bo łatwiej się strzela ale i więcej zabawy z gilzami (łuskami) - to podobno wada
1 Gallager, 2 Sharps i 3 Smith to najpopularniejsze...
Pierwszy łatwy i wdzięczny, a jak dotoczysz idealne gilzy pod komorę to nawet "nie dymi na boki". Łącznie z 3 to łamana broń do załadunku jak strzelby. Smith do tego podobno ma nawet "gumowe" (jakiś silikon) gilzy
Sharps'ów jest jak psów... Zamek klinowy - dlatego przypomina współczesnego Winchester'a tyle że łuski wylatują górą. Słyszałem, że Sharps'y od Saguaro te na łuski od scalonych nieźle strzelają... I zachowują się w obsłudze prawie jak współczesne (scalone w znaczeniu)
Co do odprzodowych różnice wynikają z budowy, głównie długości lufy i bruzd i tyle... - dużo p...racy przy ładowaniu...
Jest jeszcze Remington bębnowy ale to trzecie rozwiązanie (przerośniety rewolwer)
Wystarczyło odpisać i nie pajacować... "A ja wiem a ale nie powiem..."
Pocztaj o każdym z nich i nie przejmuj się, że piszą że trudno, że się namęczysz, bo to sama frajda znaleźć "rozwiązanie" dla swojego karabinka...

A wy się wstydźcie!!!
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Mity, bzdury i takie tam

Post autor: Wycior »

@DynFryd, z całym szacunkiem, wolę ludzi którzy wiedzą ale nie piszą niż tych którzy piszą mimo że nie wiedzą.
palisie
Posty: 30
Rejestracja: pt 23.lis.2018 - 09:58
Moja broń: brak

Re: Mity, bzdury i takie tam

Post autor: palisie »

Są karabiny i odprzodowo ładowane i odtylcowo i...
Inaczej po bożemu i na pieska :-D
ODPOWIEDZ