Mity, bzdury i takie tam

Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: podstawy

Post autor: zbiho »

Mianowicie, obowiązkiem wszystkich forumowiczów jest odpowiadanie na każde pytanie kazdego, bez względu na poziom. Wystarczy że zada pytanie i wszyscy na wyprzódki do odpowiedzi, bo inaczej to ...podstawówka.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: podstawy

Post autor: Wycior »

Jak mam watpliwości czy odpowiadać na czyjś post to przeglądam wcześniejsze posty delikwenta. Kiedyś mocno zżymalem się na kolegę Rusznika za jego nerwowe reakcje po przekroczeniu określonego poziomu, hmmm, niewiedzy. Dzisiaj kładłbym to już tylko na karb jego długiego, forumowego stażu.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: slaw29 »

He, he, he - pojechał też po Tobie :lol: a tak go bronisz...
Jestem praktykującym katolikiem i otrzymałem ostatnio rozgrzeszenie :piwo:
Muszę dobrze czynić .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: podstawy

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: śr 02.sty.2019 - 22:18 Jestem praktykującym katolikiem i otrzymałem ostatnio rozgrzeszenie :piwo:
Muszę dobrze czynić .
Przy takich postach zbaczam ze ścieżki... Chodzenie po bagnach wciąga... :piwo:
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: wt 01.sty.2019 - 20:40 tylko z czystej ciekawości zastanawiałem się czym te karabiny się różnią bo sie nie znam na karabinach.
I właśnie o to chciałem się was spytać żebyście dali mi wprowadzenie do tematyki karabinów czarnoprochowych.Możecie dawać linki do tematów gdzie ktoś mówi o podstawach albo sami mi wytłumaczyć.Najbardziej wpadły mi w oko Saguaro Sharps oraz Kodiak ale też nie mam pojęcia czym się różnią?
Kiedyś oglądnołem coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=sSBSqS-YjSQ&t=7s
Może i gość nie wciąga specjalnie opowieściami i być może nie jest jakimś wybitnym znawcą ale coś na temat nagrał. Swoją drogą rozwalił mnie tą podkoszulką, nawet mu napisałem by trzasnął na niej logo kanału :-D byłby rozpoznawalny jak Cejrowski bez butów :ok: .
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: podstawy

Post autor: Andy88 »

@RedGuy
Widziałem ten filmik ale nikt tego gościa nie traktuje na poważnie poczytaj komentarze uważają że on mówi brednie no i faktycznie nie do końca się z nim zgadzam.Jak sam powiedział czarny proch jest dzisiaj silniejszy niż kiedyś więc jest efektywna broń.A do samoobrony też myślę,że mogłaby się nadać.Jedynie noszenie ze sobą może być lekko problematyczne.

Dzisiaj dzwoniłem na kolejną strzelnice by zapytać czy mogę wejść z bronią czarnoprochową i usłyszałem kolejny raz nie.
Tak wygląda właśnie Polskie ustawodawstwo na dworze strzelać nie wolno a na strzelnicy też nie wolno to powiedzcie mi gdzie ja mam strzelać?To też ustawa reguluje? Bo łatwo tworzyć ustawy a gorzej potem z praktyką.Powiedzcie mi co im przeszkadza broń czarnoprochowa? dużo nie bezpieczniejsza od współczesnej broni nie jest.Przeszkadza im dym? To niech se zamontują wentylację taki wynalazek o którym chyba nie słyszeli.Powiedzcie mi w czym oni mają problem ???
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: RedGuy »

Sam pisałeś że jeszcze nie strzelałeś wiec możesz się nie orientować jaki kołtun dymu potrafi wypluć lufa rewolweru CP. Jeśli pomnożysz to x6 a potem jeszcze przez ilość strzelców - powiedzmy 3 to w zamkniętym pomieszczeniu można atmosferę siekierą rąbać. By dało się tam cokolwiek zobaczyć to musieliby mieć wielkie wentylatory praktycznie przy każdym stanowisku. Wiadomo że takie udogodnienia za darmochę nie pracują dlatego bardziej opłaca się wpuszczać strzelców nitro. Oprócz zadymienia mają pewność że strzelcy są przeszkoleni. Niestety pozostają strzelnice otwarte 8-) .
" dużo nie bezpieczniejsza od współczesnej broni nie jest"
https://www.youtube.com/watch?v=C-54l3udb-E
https://www.youtube.com/watch?v=IS7SwO27T1A
Krążą filmiki po forum ale tak byś nie popadł w rutynę ;) .
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: podstawy

Post autor: Andy88 »

Więc tak trochę się zainteresowałem tematyką karabinów odtylcowych i na podstawie Sharps 1863 sporting jestem w stanie stwierdzić że te karabiny są niemal pod każdym względem lepsze od odprzodowych.
1.Po pierwsze trzeba obalić mit mówiący o tym , że dymią z tyłu ponieważ pocisk jest zamykany w środku i dym wydostaje się przodem.
2.Ładuję się je szybciej i jest to bezpieczniejsze bo ci nie wystrzeli w twarz tak jak ładowany odprzodowo(za mocne upychanie prochu).
3.Ma szybszy skok gwintu dzieki temu lepiej nadaje się do bardziej nowoczesnych pocisków niż taki Hawken co raczej do kul.
4.Nie trzeba upychać kuli z Flejtuchem, który zajmuje miejsce w lufie i do kalibru 45 trzeba używać mniejsze kule czyli absurd odprzodowych karabinów.
5.Lepsza nowocześniejsza Amerykańska konstrukcja która była używana na wojnie a nie przez średniowiecznych farmerów do obrony ziemi.

Jedyny minus to wysoka cena ale pieniążki to można z czasem uzbierać.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: podstawy

Post autor: Irek M »

Ta, nawiązując Andy do Twoich wypowiedzi i przemyśleń - patrz ostatni wpis - to nasuwa się tylko jedna złota myśl... Mądrego to z przyjemnością się słucha...W sumie to nic odkrywczego bo koledzy już dawno sugerowali poziom Twojej wiedzy.
Strzelam z Sharps carbine od prawie 4 miesięcy ale chętnie posłucham Twoich rad i kolejnych przemyśleń.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: Marek »

Dzisiaj dzwoniłem na kolejną strzelnice by zapytać czy mogę wejść z bronią czarnoprochową i usłyszałem kolejny raz nie.
Tez czytają to forum.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: slaw29 »

Andy z karabinami odprzodowymi i odtylcowymi jest jak z babami . Prawie każdy zadowoli Marysię z Pcimia Dolnego a nie każdy da Radę Sashy Grey.
Z tego co piszesz na obsługę i Sashy i Sharpsa na tym poziomie wiedzy nie ma szans.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: podstawy

Post autor: Brayan »

slaw29 pisze: sob 05.sty.2019 - 10:27 Andy z karabinami odprzodowymi i odtylcowymi jest jak z babami . Prawie każdy zadowoli Marysię z Pcimia Dolnego a nie każdy da Radę Sashy Grey.
Z tego co piszesz na obsługę i Sashy i Sharpsa na tym poziomie wiedzy nie ma szans.
Piękne nawiązane bo właściwie to i Sharps i Sasha to odtylcówki ... :kastro:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: wyrzucony »

Już chciałem z rozpędu krechę dać Slawowi a tu masz spłęntował Andego nad którym kolejny raz ręce załamuję :(
Chłopie - Andy ogarnij się, nim coś napiszesz pomyśl co piszesz a jak już musisz to proszę daj to komuś do przeczytania.
No w sumie jako mod jestem zmuszony stwierdzić, że jak jeszcze raz walniesz takie głupoty to Ciebie zbanuje na kilka dni byś miał czas na myślenie i poproszę na rozmowę weryfikacyjną.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: Marek »

Za co go chcesz banować?
Tyle jego winy jak murzyna, że jest czarny.
Nic na to nie może poradzić.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: wyrzucony »

No może poradzi jak ochłonie mam przynajmniej taką nadzieję obym się nie mylił :(
W sumie podpada pod trollowanie ale jak on taki jest sam z siebie to nie podpada i co tu zrobić ?
W każdym razie ma szansę się poprawić.
ODPOWIEDZ