Remington Hege Uberti 8” Inox

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: chsklika »

Czołem Szanowni Koledzy!

Zakupiłem w militaria.pl remika, po otwarciu opakowania zauwazylem że pobojczyk ma luz (nie mam porównania może tak ma być... ale jest zauważalny ), okładziny mają zmarszczony lakier, na rogach delikatnie odpryskuje. Lufa osiowa, szczelina w normie.

Oddawać? Czy bawić się samemu... .

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: FunkyKoval5 »

Jeśli Hege to ja bym reklamował... zresztą swojego reklamowałem, dzisiejsze Hege nie odstaje jakością do Pietty, czasem Pietta przewyższa Hege...
A najlepiej zwróć i weź zwykłego...kilka stówek w kieszeni zostanie :ok:
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: chsklika »

Chyba tak zrobię, trochę żenua. Odsyłam jutro.
Awatar użytkownika
Ellen
Posty: 79
Rejestracja: wt 26.wrz.2017 - 18:19
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: Ellen »

chsklika pisze: ndz 02.gru.2018 - 16:28 ...pobojczyk ma luz (nie mam porównania może tak ma być... ale jest zauważalny ), okładziny mają zmarszczony lakier, na rogach delikatnie odpryskuje.
Delikatny luz ma być, okładziny to w Ubertim (czy to nawet Hege) słabo zazwyczaj wypadają.
Moim zdaniem jeżeli osiowość i reszta istotnych czynników jest ok to lepiej zostawić. Okładziny to naprawdę najmniejszy problem. :-)
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: chsklika »

Nagram dzisiaj filmik z tym „luzem” i poproszę Was o rzucenie okiem czy tak to ma wyglądać :)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: FunkyKoval5 »

Hege kosztuje kilka stów więcej więc powinno być dobrze selekcjonowane...w przypadku kolegi szkoda przepłacać...
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: chsklika »

Kupiłem na BlackFriday. Nie przepłaciłem, mimo wszystko jakościowo trochę słabo bo niby Hege, a okładziny pomarszczone, delikatne rysy na samej broni itp. Napisałem maila do militaria.pl - napisali ze bez problemu wymienią. Mimo wszystko wrzucę tu niebawem filmik (jak tylko wrócę za godzinę do domu) bo być może nie ma się czym przejmować.

Dzięki Koledzy za odpowiedzi!

Pozdrawiam
Tomek
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: amigo »

Mój pierwszy rewolwer cp też swego czasu kupiłem w w/w sklepie - był to Remington od Ubertiego ( zwykły )
Niestety miał dość upierdlwą wadę w postaci nieosiowo nawierconego otworu z tyłu ramy gdzie wchodzi oś bębna.
Skutkowało to tym że nawet gdy był niestrzelany palcami nie dało się wyjąć osi bębna.
Felerny rewolwer został wymieniony na inny bez wad ( nie licząc tego z jak kiepskiej stali jest wykonany, ale to ogólnie znany problem współczesnej produkcji replik )
I tak po czasie jeszcze jedno mnie zastanawia - dlaczego te nowe remingtony są takie " klocowate " w porównaniu z tym co kiedyś wypuszczali.
Może wypowiedział by się ktoś kto posiada orginalnego Remingtona jak to jest z jego wymiarami/wagą w stosunku do włoskich replik kiedyś i dzisiaj.
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: chsklika »

Koledzy proszę o ocenę czy taki luz jest dopuszczalny w nowym rewolwerze?

Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: FunkyKoval5 »

Na moje oko za duży ten luz...tym bardziej że to "znakomite" Hege...
Niemcy spadli na ryj, przykładają swoją metkę do każdego syfu...może przez napływ do tego kraju płynnego gówna w beżowym kolorze...???
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: chsklika »

A tutaj okładziny z zmarszczonym, odpryskujacym lakierem:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: mar_kow »

Luz jak luz taki sobie... "Znakomite" Hege droższe o ok. 300zł polega na lekkiej modyfikacji w postaci polerki, dodanie korony lufy oraz grawerunku na lufie... Nie mam porównania do oryginału ale myślę że nie jest aż tak w końcu źle. Nie jest też to koszt Pattern'a Custom który kosztuje o niebo więcej...
Jeżeli ktoś za tę kwotę spodziewa się ideału to niech zainwestuje co najmniej 3 razy więcej co za Uberti Hege...
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: Długi »

chsklika pisze: ndz 02.gru.2018 - 19:34 Kupiłem na BlackFriday. Nie przepłaciłem, mimo wszystko jakościowo trochę słabo bo niby Hege, a okładziny pomarszczone, delikatne rysy na samej broni itp. Napisałem maila do militaria.pl - napisali ze bez problemu wymienią. Mimo wszystko wrzucę tu niebawem filmik (jak tylko wrócę za godzinę do domu) bo być może nie ma się czym przejmować.

Dzięki Koledzy za odpowiedzi!

Pozdrawiam
Tomek
Możliwe że kupiłeś partię z odrzutu,a w naszym pięknym i uczciwym kraju sprzedali jako okazję na BlackFriday.Ja mam luz,myślałem że tragiczny,ale po wpięciu pobojczyka w zamek go nie ma.U Ciebie jest tragedia,wymieniaj rewolwewer,bez gadania...Co do okładzin.....masakra
chsklika
Posty: 16
Rejestracja: czw 15.lis.2018 - 18:44
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: chsklika »

Dzięki za odpowiedz. Jutro odsyłam do militaria.pl. Jestem
Trochę zawiedziony bo nie dość ze czekałem długo na zamówienie to w dodatku „jakościowo” wypada słabo. Postaram się zwrócić i wezmę oksydę.
Awatar użytkownika
Ellen
Posty: 79
Rejestracja: wt 26.wrz.2017 - 18:19
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Re: Remington Hege Uberti 8” Inox

Post autor: Ellen »

Wg mnie okładki nawet ładne jak na Uberti (widywałam dużo gorsze), a luz też nie wygląda źle. Jak wspomniano wcześniej - są ważniejsze kwestie ;-).
ODPOWIEDZ