UoBiA luźne dywagacje

Wojciech#
Posty: 2
Rejestracja: ndz 28.paź.2018 - 18:30
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wojciech# »

Szanowni
W/s walki partyzanckiej. Słabością tej koncepcji wydaje się brak zaplecza dawanego partyzantom przez indywidualnych rolników oraz rozwój technologii. Słabość nie stanowi czynnika wykluczającego. Broń krótka, to broń do obrony osobistej i słabo nadaje się (ze wskazaniem na nie nadaje się) do prowadzenia walki partyzanckiej.

Istotą posiadania broni krótkiej jest obrona przed bandytami, a w kontekście wybuchu wojny przed bandami. Przypominam, że w latach 90 XXw. gangsterka liczyła tysiące "żołnierzy". Wystarczyła mała niedyspozycja państwa i strzały w Wołominie słychać było raz w tygodniu.

Posiadania broni palnej do obrony osobistej obawia się władza która traktuje społeczeństwo jak niewolników. Nie chodzi tu tylko, że mogą z nami zrobić co chcą, ale mogą zrobić coś gorszego, uczynić z nas mentalnych niewolników. Mentalnemu niewolnikowi nie potrzeba kajdan on chce, z całej siły chce być niewolnikiem. Są to ludzie którzy powtarzają slogany; "nie ważne jakie prawo, ale trzeba je przestrzegać", "agresja i przemoc to zło" (natura dała nam te przymioty byśmy mogli reagować na nikczemność), nienawidzą broni, etc.
Posiadanie broni daje ludziom poczucie godności bo mogą na nikczemność odpowiedzieć siłą. Brak godności jest wymagany bo stworzyć niewolnika którego pan policjant jakoby musi bronić. Niewolnik gotów jest poświęcić swoją intymność tylko po to by go władza chroniła.

Prawo do noszenia i posiadania broni powinno być w w randze bliskiej obowiązkowi. Jeśli nie chcesz broni nosić to znaczy, że nie chcesz pomóc ofierze napaści bo sam pozbawiasz się narzędzi. Obowiązkiem każdego człowieka jest obrona innego niewinnego. Tym samym mamy nie prawo, a obowiązek posiadania broni i jej noszenia. Odstępstwem od tego obowiązku powinny być tylko: opinia lekarza, wyrok sądu, deklaracja osoby której światopogląd nie pozwala na noszenie broni. W tym ostatnim przypadku, wolność jednostki powinna być prawnie respektowana. Osobnym zagadnieniem, a dla mnie tylko w tym obszarze dyskusyjnym, jest obecność na imprezach z użyciem alkoholu. W przypadku nieudzielenia pomocy ofierze, świadek powinien odpowiadać co najmniej wysokim mandatem z podaniem danych osobowych takiego tchórza.

Pozdrawiam
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Wojciech# pisze: ndz 28.paź.2018 - 19:00 Są to ludzie którzy powtarzają slogany; "nie ważne jakie prawo, ale trzeba je przestrzegać"
Ci ludzie powtarzają to za starożytnymi Rzymianami: dura lex, sed lex. Owych Rzymian trudno uznać za mięczaków, tchórzy i idiotów. W końcu udało im się stworzyć państwo które przez parę stuleci panowało nad połową ówczesnego świata.
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Mandrake »

Nie chce psuć zabawy, ale chyba odbiegliście od tematu :pomysl:
Wojciech#
Posty: 2
Rejestracja: ndz 28.paź.2018 - 18:30
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wojciech# »

Rzymianie mieli też zasadę, że bezbronny zasługuje na pogardę.
A zasada dura lex, sed lex traktowana bezrefleksyjnie to zasada nie tchórzy ale niewolników. Rzym został zniszczony właśnie przez prawo. W najbardziej prostej postaci socjalizm oparty na rozdawnictwie żywności skończył się głodem po utracie ziem w północnej Afryce, a później już poszło... Rzym był potężny dzięki prawu i upadł dzięki prawu stanowionemu przez elity. Różnica miedzy rzymską potęga, a upadkiem tkwi w jakości prawa. Podobnie było w Rzeczypospolitej obojga narodów. Zamojskiemu nie udało się zmienić ustroju i potężne państwo upadło. Ten wątek jest o prawie, o jego jakości i wiele mówi o naszej cywilizacji. Wektor rozwoju skierowany jest w stronę upadku. Pomyśl dlaczego Izraelici nosili z takim szacunkiem arkę. Co w niej było? Prawo! To prawo, jego jakość w długim terminie decyduje o jakości życia. Niewolnik ze wszystkim się zgodzi. Człowiek samodzielnie myślący ocenia rzeczywistość w oparciu o własną refleksje nad podstawowym pytaniem: gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Nazwy podstawowych ustrojów nadane przez starożytnych powstały w odpowiedzi na te pytanie. Pozdrawiam i oczekuje informacji bardziej bliskich tematowi niż moje pseudofilozoficzne dywagacje.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Może kolega Wojciech powie z jakich karabinów strzela i jak mu idzie ;-)
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

slaw29 pisze: sob 27.paź.2018 - 23:48 To powiedz nam co ma wpływ na rozstrzygnięcie strategiczne Twoim zdaniem ?

W między czasie poczytaj
...
Na pewno nie uzbrojony w sportowy karabin/pistolet partyzant.


Ale mam wrażenie, że my się nie rozumiemy. Ja się zgadzam, że takie partyzanckie działania nieco opóźnią i zdezorganizują postępy przeciwnika. Być może nawet nieco mu utrudnią panowanie nad terenem. Ale nie zmienią sytuacji zaatakowanego jakoś radykalnie. Za to idealnie wpisują się w koncepcje USA "państw granicznych" i koncepcji starcia z Rosją gdzieś na terytorium Polski (w złym układzie wschodnich Niemiec) , z silna partyzantką na zapleczu frontu.

Politycy powinni wspomagać wszelkie organizacje Paramilitarne i Strzeleckie .
Zgadzam się w 100%. Ale jesteśmy w ogromnej mniejszości. I nasza sprawa jest na 99% przegrana. No może na 80%. Przeciw jest Unia Europejska, liczne organizacje pozarządowe, Kościół, w skali naszego kraju dochodzi jeszcze Policja (co zrozumiałe) , rząd i większość społeczeństwa.
Mandrake pisze: ndz 28.paź.2018 - 22:10 Nie chce psuć zabawy, ale chyba odbiegliście od tematu :pomysl:
:-P
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Ciekawy link i wnioski z niego płynące .

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... palnej.pdf

100 Polaków posiada łącznie 1 egzemplarz broni palnej (142)
100 Niemców posiada łącznie 30,3 egzemplarzy broni (15)
100 Czechów posiada łącznie 16,3 egzemplarzy broni
100 Słowaków posiada łącznie 8,3 egzemplarzy broni
100 Szwajcarów posiada łącznie 45,7 egzemplarzy broni (3)
100 Amerykanów posiada łącznie 88,8 egzemplarzy broni palnej

Po analizie wiemy dlaczego musieliśmy przegrać z Niemcami w 1939 roku i czemu straty w Powstaniu Warszawskim były tak wielkie . Jak pokazuje przykład Ameryki w zasadzie władza nie powinna się bać posiadaczy broni . Jakoś nie słychać aby przeciwnicy i zwolennicy Trampa napieprzali się na ulicach .
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

slaw29 pisze: wt 30.paź.2018 - 21:07 Ciekawy link i wnioski z niego płynące .

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... palnej.pdf

100 Polaków posiada łącznie 1 egzemplarz broni palnej (142)
100 Niemców posiada łącznie 30,3 egzemplarzy broni (15)
100 Czechów posiada łącznie 16,3 egzemplarzy broni
100 Słowaków posiada łącznie 8,3 egzemplarzy broni
100 Szwajcarów posiada łącznie 45,7 egzemplarzy broni (3)
100 Amerykanów posiada łącznie 88,8 egzemplarzy broni palnej
Patrząc na te statystyki to jesteśmy w "czarnej dupie" . Dramatycznie to wygląda. Ciekawe komu na tym zależy...


Po analizie wiemy dlaczego musieliśmy przegrać z Niemcami w 1939 roku i czemu straty w Powstaniu Warszawskim były tak wielkie .
Nawet gdyby było tej broni ręcznej 2x tyle albo i 10 x tyle to nic by to nie zmieniło wyniku. We wrześniu bronilibyśmy się z tydzień dłużej. W Powstaniu Warszawskim pewnie początkowo mogłoby odnieść większy sukces potem zostało by stłumione równie krwawo. Karabiny vs lotnictwo, artyleria, czołgi, lepsze dowodzenie , lepszy sprzęt i przewaga liczebna. To nie miało szans na powodzenie.
Jak pokazuje przykład Ameryki w zasadzie władza nie powinna się bać posiadaczy broni . Jakoś nie słychać aby przeciwnicy i zwolennicy Trampa napieprzali się na ulicach .
Powinna i boi się , to widać :D A największym przeciwnikiem jest Policja. Dla nich im mniej broni tym mniej zdarzeń, mniejsze szanse na spotkanie uzbrojonego przestępcy itp.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

Teraz pracują nad naszym wizerunkiem podrzucają nam kukułcze jaja jak tu

viewtopic.php?f=93&p=38594#p38594
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: KUKUŁKA »

To pomówienie –nie mam z tym nic wspólnego .
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Furbolg »

Marek pisze: czw 15.lis.2018 - 19:19 Teraz pracują nad naszym wizerunkiem podrzucają nam kukułcze jaja jak tu

viewtopic.php?f=93&p=38594#p38594
A niech mnie drzwi ścisną, mocne to było. Wydaje mi się, że nawet moja teściowa dysponuje lepszą wiedzą na temat broni.
Taka szybka refleksja- czy to zasługa śmierdzącego, zgrzybiałego systemu, który faworyzuje takie bezmyślne jednostki, czy tylko i wyłącznie wina owych jednostek.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

KUKUŁKA pisze: pt 16.lis.2018 - 05:03 To pomówienie –nie mam z tym nic wspólnego .
Wiem, wiem kukułki są cwane :P a to raczej nie jajo a zbuk :lol:
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: KUKUŁKA »

Kiedy była obowiązkowa służba wojskowa to młody człowiek chociaż troszkę się rozeznawał o co w tym chodzi bo wypalił te kilka naboi do tarczy i musiał tego AKMa rozebrać i wyczyścić. A teraz niekiedy ciężko odróżnić babę od chłopa (i można się nieraz strasznie pomylić 😁)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Prawda, świat zmierza w dziwaczną stronę.
http://bibsy.pl/n1buPINJ/i-na-co-mi-byl ... sie-maluja
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

Zawsze mówili że kobiety się muszą malować a my nie bo jesteśmy idealni, widać te dwie fujary ze zdjęcia też muszą coś zamalować
ODPOWIEDZ