Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
alterjorge

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: alterjorge »

Ok, widzę i wierzę, co nie znaczy, że przestałem się dziwić.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

Pragnę zauważyć iż wedle prawa posiadamy "Replika broni palnej" dodatkowo rozdzielnego ładowania, więc taka kategoria B jest dla oryginałów z tego co rozumiem , nie dla definicji "repliki"
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Roland »

Skad to zdziwienie z ta kategoria B? Przeciez dyrektywa od poczatku zakladala przeniesienie rewolwerow CP do B. Dlatego wlasnie zrobilem patent strzelecki - na wszelki wypadek. Przez to sie tutaj tez dziwilem, ze ludzie przezywaja to ze trzeba bedzie rejestrowac CP i robic badania. Mnie od poczatku martwi tylko i wylacznie te przenisienie do kat. B, olal wszelkie rejestracje i badania. Nie wiem jak wy, ale mi by bylo szkoda promesy na rewolwer kapiszonowy - po co sie bawic w kapiszony jak moge miec rewolwer CP na scalona.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Kolego Długi. Gratuluje dobrowolnego wpisania się na listę proskrypcyjną :D powszechnie zwana EKB.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

nie zadrażniaj Drizzlere bo nas tu wszystkich tak sklasyfikują
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Długi »

DRIZZLERE17 pisze: pn 17.wrz.2018 - 12:09 Kolego Długi. Gratuluje dobrowolnego wpisania się na listę proskrypcyjną :D powszechnie zwana EKB.
Nie mam puki co nic na sumieniu i nie muszę się niczego obawiać.Buntownikiem byłem 20 lat temu.Teraz wolę mieć wszystko legalnie.To taka ujma wg.Ciebie?Bo nie rozumiem Twojego posta(chyba że jesteś gościem typu JP-jestem pedałem).Kolego Flasch.....wiesz gdzie go mam :-P Co to za "figura"? JP ? :-D :-P
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Długi nie przejmuj się on należy do grupy - niczego niem mam oprócz komornika na głowie więc wszędzie będzie mi lepiej nawet jak wyląduję w pierdlu .
Jak masz rodzinę dom i dzieci i nie masz kredytu .... to niestety się myśli trochę inaczej
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Długi »

Acha,dzięki kolego slaw29,jestem na forum od nie dawna i nie znam wszystkich forumowych debili ;)
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

slaw29 pisze: pn 17.wrz.2018 - 21:31 Długi nie przejmuj się on należy do grupy - niczego niem mam oprócz komornika na głowie więc wszędzie będzie mi lepiej nawet jak wyląduję w pierdlu .
Jak masz rodzinę dom i dzieci i nie masz kredytu .... to niestety się myśli trochę inaczej
bo wygrał ten co nie ma kredytu a ma resztę :)
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: KUKUŁKA »

Panowie, jeśli ktoś ma aktualne informacje dotyczące tego tematu - proszę się tym dzielić - jakieś bzdurne osobiste "wycieczki" nie wszystkich interesują. Na "beżowym" już zamknięto temat z powodu pierdół od których ręce opadały.
Travald
Posty: 16
Rejestracja: śr 19.wrz.2018 - 08:27
Moja broń: Remington 1851 New Model Army .44

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Travald »

Tak na wszelki wypadek ...

Data publikacji 14.08.2018
Komunikat MSWiA
W trakcie konsultacji dotyczących projektu ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym przeanalizowano dotychczasowe uwagi.

Uwagi i opinie zostały poddane wnikliwej analizie w odniesieniu do przygotowanego projektu. Minister Joachim Brudziński polecił odstąpić od poniższych zapisów:

Odstąpienie od obowiązku dodatkowego znakowania broni już oznakowanej na podstawie obecnie obowiązujących przepisów.
Odstąpienie od wymogu przeprowadzania badań lekarskich oraz przedstawiania zaświadczeń o niekaralności przy rejestrowaniu broni pneumatycznej, broni sygnałowej, broni gazowo-alarmowej o kalibrze powyżej 6 mm, reprodukcji broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania, jak również odstąpienie od konsekwencji za niedopełnienie powyższych obowiązków.
Ograniczenie tylko do kategorii B zakazu posiadania magazynków o dużej pojemności do samopowtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu lub do powtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu.
Rezygnacja z obowiązku zwrotu magazynków o dużej pojemności. Zmieniony projekt jedynie umożliwi ich zwrot w terminie 90 dni od dnia wejścia w życie ustawy.
Odstąpienie od obowiązku oznakowania broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania.
Rezygnacja z reglamentacji gromadzenia w muzeach broni palnej i umożliwienie – dopuszczalnego przez dyrektywę – kolekcjonowania broni palnej kategorii A.
Odstąpienie od doprecyzowania zasad noszenia broni, w tym odstąpienie od zakazu noszenia broni załadowanej poza miejscem zawodów sportowych przez osoby posiadające pozwolenie do celów sportowych.
Celem prowadzonych w dalszym ciągu konsultacji i uzgodnień jest zagwarantowanie, aby postanowienia projektu ograniczały się jedynie do koniecznej implementacji prawa UE.

Intencją MSWiA nie jest wprowadzenie własnych regulacji dotyczących rynku broni a jedynie dostosowanie przepisów do wymogów europejskich.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

info przydatne i pozytywne. tym łatwiej uwierzyć, że pozytywne :piwo:

co mnie ciekawi to jak się ma ta ustawa:
Travald pisze: czw 20.wrz.2018 - 09:23 W trakcie konsultacji dotyczących projektu ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym .....
do tych wymogów:
Travald pisze: czw 20.wrz.2018 - 09:23 Odstąpienie od wymogu przeprowadzania badań lekarskich oraz przedstawiania zaświadczeń o niekaralności przy rejestrowaniu broni pneumatycznej, broni sygnałowej, broni gazowo-alarmowej o kalibrze powyżej 6 mm, reprodukcji broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania, jak również odstąpienie od konsekwencji za niedopełnienie powyższych obowiązków.
przecież to zakres UOBiA a nie o wykonywaniu działalności....
Travald
Posty: 16
Rejestracja: śr 19.wrz.2018 - 08:27
Moja broń: Remington 1851 New Model Army .44

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Travald »

Dokładnie tak kolego Flash. Niestety jesteśmy świadkami prób niewdzięcznej manipulacji nazwami ustaw aby przemycić swoje treści. Za takie przewinienie projekt powinien od razu zostać usunięty i nie dopuszczony do dalszych prac. No nic - cieszmy się ze stanowiska MSWiA i bądźmy dobrej myśli ale czujni :)
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

Też tak macie, że robicie się jeszcze trochę czujniejsi jak ktoś wam mówi dokładnie to co chcecie usłyszeć ? :?:
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Brayan »

Flash pisze: pt 21.wrz.2018 - 18:47 Też tak macie, że robicie się jeszcze trochę czujniejsi jak ktoś wam mówi dokładnie to co chcecie usłyszeć ? :?:
:ok:
Tylko czekać jak coś nowego nas trafi.
Zablokowany