Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

nie szkoda ?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 19:03 A jak potne flexem i wrzucę do rzeki?
Kupię od Ciebie za 1/5 ceny - czysty zysk... :piwo:
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: raguel »

Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 19:03 A jak potne flexem i wrzucę do rzeki?
Na to jest art. 50 UOBiA i do dwóch lat za kratami. Nie masz żadnych kompetencji by niszczyć broń, równie dobrze możesz ją zdać do destruktu na WPA, więc nikt w taką bajkę nie uwierzy.

Rejestrację broni potwierdza się w karcie rejestracyjnej, EKB nie jest taką kartą, więc oficjalnie nic nie rejestrowaliście.

Generalnie warto pamiętać, że oprócz wymogu rejestracji, będziecie mieli także obowiązek "niezwłocznego" poinformowania o zbyciu broni. Obecnie sklepy zbierają nasze dane ale nic z tym nie robią, nikogo nie informują. Po wprowadzeniu obowiązku rejestracji sklepy będą z automatu słały nasze dane na komendy z informacją co i kiedy kupiliśmy. Podobnie my sprzedając broń komuś będziemy zobowiązani do przekazania danych strony kupującej. Ściema w stylu "oddałem bezdomnemu panu Stanisławowi z Warszawy, a ten niestety zmarł" niestety nie przejdzie. Wszystko co raz trafi do systemu już do końca w nim zostanie, a jeśli ktoś broń "zgubi", licząc że system o niej zapomni to się grubo myli.

Prośba Panowie (i Panie), żeby dywagacje na temat obejścia przepisów ustawy o broni i amunicji na forum publicznym w ogóle porzucić albo zostawić dla siebie. Jesteśmy praworządnymi obywatelami, uważamy że nowe przepisy w nas godzą, choć nie jesteśmy żadnym dla nikogo zagrożeniem i tego się trzymajmy.
Ostatnio zmieniony ndz 26.sie.2018 - 20:39 przez raguel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

raguel pisze: ndz 26.sie.2018 - 20:22 [...]
Prośba Panowie (i Panie), żeby dywagacje na temat obejścia przepisów ustawy o broni i amunicji na forum publicznym w ogóle porzucić albo zostawić dla siebie. Jesteśmy praworządnymi obywatelami, uważamy że nowe przepisy w nas godzą, choć nie jesteśmy żadnym dla nikogo zagrożeniem i tego się trzymajmy.
:brawo: :piwo:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 20:40 [...]
Nie oddam żadnej dobrej broni do żadnego WPA. Chyba że mi zapłacą za nią. Jak nie chcą mogę oddać ale pocięte flexem. Ja ją kupiłem legalnie i jest moja. Jasne?
Po 8 latach zmienisz zdanie...
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: FunkyKoval5 »

mar_kow pisze: ndz 26.sie.2018 - 20:59
Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 20:40 [...]
Nie oddam żadnej dobrej broni do żadnego WPA. Chyba że mi zapłacą za nią. Jak nie chcą mogę oddać ale pocięte flexem. Ja ją kupiłem legalnie i jest moja. Jasne?
Po 8 latach zmienisz zdanie...
Może wcześniej... zależy z kim będzie w celi... :-D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Art. 50. broń i amun.
Porzucenie broni - odpowiedzialność karna
Kto porzuca broń palną lub amunicję, która pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Nie wiem czy macie do końca rację . Jeśli potnie flexem to już nie jest chyba broń palna .
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 13:37
DRIZZLERE17 pisze: ndz 26.sie.2018 - 00:12
Mitek pisze: sob 25.sie.2018 - 11:30 Pytanie jest takie:
Powiedzmy że ustawa wchodzi w życie z obecnymi w projekcie zaostrzeniami.. czyli CP trzeba zarejestrować.. W jakim czasie trzeba to zrobić i co grozi za niedopełnienie obowiązku na czas.
Jak władze znajdą niezarejestrowaną broń to automatycznie konfiskata i sprawa w sądzie, później wyrok zazwyczaj w zawieszeniu i na****e w papierach. Aha zapomniałem dodać, awans lub premia za wyniki dla funkcjonariuszy dokonujących zatrzymania i ujawnienia nielegalnie posiadanej jednostki broni palnej. Przy okazji może pojawić się artykuł w lokalnej prasie pod tytułem: "Jednego mniej, trzymał potężny rewolwer w piwnicy! Czyli kolejna udana akcja policji" ....
Poproszę o ustawy potwierdzające te słowa . Za niezarejestrowanie broni wyrok w sądzie?
Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie !
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

FunkyKoval5 pisze: ndz 26.sie.2018 - 21:08
mar_kow pisze: ndz 26.sie.2018 - 20:59
Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 20:40 [...]
Nie oddam żadnej dobrej broni do żadnego WPA. Chyba że mi zapłacą za nią. Jak nie chcą mogę oddać ale pocięte flexem. Ja ją kupiłem legalnie i jest moja. Jasne?
Po 8 latach zmienisz zdanie...
Może wcześniej... zależy z kim będzie w celi... :-D
No i smar do kul się nie zmarnuje, tyle że inną "komorę bębna" będzie zasmarowywał ;(. Kolego Mitek, myślę że jeśli zarejestrowałeś broń przy wyrabianiu EKB to nawt po pocięciu będzie oficjalnie na tobie wisieć. Policji nie zależy by zdobyć twą broń tylko byś ty jej nie miał. Jeśli uwierzą że ją pociąłeś i wywaliłeś to zdejmą ją z ewidencji i po sprawie. Problem może się pojawić jeśli jakimś cudem zbajdzie się ona na nowo w obiegu.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

Przestańcie fantazjować.
Wszyscy razem i każdy z osobna (jako użytkownicy forum) odpowiadamy za sensowność tego wątku, więc zachowujmy się jak dorośli.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Mitek pisze: pn 27.sie.2018 - 10:58 Rejestracja broni czyni z niej papierowego tygrysa. Odebrać ja można na pierdniecie władzy. Plan jest taki:
Zalać Europę Somalijczykami a potem rozbroic Europę, aby mogli zrobić swoje.
Wracamy jak widzę znów do kwestii obrony przy pomocy broni palnej. Jako że piszemy o czarnym prochu to chciałbym ci przypomnieć przypadek gościa który użył w obronie broni CP i postrzelił typa. Miał fart że ktoś całe zajście nagrał co pewnie przyczyniło się do jego uniewinnienia. Niestety z racji "błyskawicznej" pracy sądów spędził on w areszcie 14 miesięcy. Jeśli chodzi o skuteczność to może oglądałeś film na którym widać że strzela do napastnika a ten nic sobie z tego nie robi. Jeśli weźmiemy wszystko do kupy wychodzi nam broń nie do końca poręczna i skuteczna w obronie + prawo z góry nastawione przeciwko osobie uzbrojonej = średni pomysł na obronę i spore kłopoty. Prywatnie nie polecam spacerów z bronią bo jest to woda na młyn dla przeciwników broni.
Flash pisze: pn 27.sie.2018 - 10:02 Przestańcie fantazjować.
Wszyscy razem i każdy z osobna (jako użytkownicy forum) odpowiadamy za sensowność tego wątku, więc zachowujmy się jak dorośli.
Kolega pyta więc odpowiadamy - na tym polega forum. Puki co jeśli chodzi o temat UOBiA mamy ciszę przed burzą więc zaczynają się pytania "co jeśli jednak to przejdzie".
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

Mi chodzi o niefantazjowanie o stosunkach między więźniami z sugestią, że jeśli będziesz posiadał CP bez kwitu to zaznasz i tego.
To jest niepotrzebne bo każdy z przepisami się zapozna i uszanuje wolę mądrzejszych od siebie czyli Rządu Rzeczpospolitej, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej [w kolejności odwrotnej].

Co do obrony CP się nie wypowiadam bo kto próbował na strzelnicy z tą myślą sam sobie odpowie czy zaryzykuje i ew. ogarnie czy od razu będzie ćwiczył bieganie (z żoną i dziećmi oczywiście).
Za niemca czy sowieta trafiało się pod mur za głupsze rzeczy. Włącznie z garścią mąki.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Wyluzuj, jaja sobie robimy. Przecież wiadomo że nikt nie odda za free swej własności bez walki, a i nikt nie jest chyba tak naiwny by się za byle głupotę dać uwalić.
Ćwiczyć bieganie z całą rodziną? To mi by się przydało ale jestem zbyt leniwy. Jednak bardziej od paradowania z CP i tak polecam unikać niepotrzebnych awantur. Zamiast świrować cwaniaka czasem lepiej się spokojnie wycofać. Przytaczając przypadek strzelca z Wrocławia: Wqrwił się na psa bo się przez niego wyłożył, zasadził mu kopa i mając świadomość że jest uzbrojony zaczął cwaniakować. Mało nie dostał łomotu ale się obronił CP. Miał wielkiego farta że ktoś to nagrał bo inaczej gniłby już w pace. Co tym osiągnął? 14 miesięcy "wakacji" i sporo stresu a wystarczyłoby uważać podczas jazdy, i zachowywać się jak kulturalny człowiek. Naprawdę puki mamy prawo do obrony koniecznej jakie mamy to odradzam używać do tego broni palnej. Wiadomo że może zdarzyć się gardłowa sytuacja a wtedy nie będzie czasu na myślenie o konsekwencjach jednak losu nie należy kusić.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Pan Turczyn ogłosił częściowy sukces. Pan minister Michał Dworczyk ogłosił że wytną wszelkie durne pomysły z ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. To jednak za łatwo poszło. Moim zdaniem to tylko unik przed wyborami by uspokoić elektorat. Skoro raz się zamachnęli to pewnie będą chcieli to powtórzyć. Nie można im teraz odpuszczać, trzeba iść za ciosem i naciskać na ruszenie druku sejmowego 1692. Zostało mi jeszcze kilkudziesięciu posłów z PO do emailowego nawiedzenia ale chyba wrócę do PiS-owców by im przypomnieć że takim odroczeniem sprawy nie załatwią. Dobrze wiemy że potrafią w ciągu jednego dnia przyklepnąć ustawę więc potrafią, gotowy projekt (co prawda nie ich autorstwa) z poparciem mają więc do dzieła.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Ptaku_1 »

A tak z ciekawości są jakieś ciekawe konstrukcje jeśli chodzi o rewolwery w granicy 1900r?
Zablokowany