Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: nerokpl »

A rejestracja, badania i zaświadczenie o niekaralności to tylko pierwszy krok mający na celu określenie ilości broni na rynku. Styl wprowadzania zmian w ustawie inną ustawą pachnie okresem przed rokiem 89. Suweren pozwoli jest uważany za zagrożenie.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

@nerokpl - pomijając okres stalinowski (kiedy wszystko było możliwe), były kiedyś stosowane tak perfidne sposoby zmieniania Prawa?
Nawet za PRL obowiązywały pewne procedury.
Za chwilę przy zmianie Prawa Zbożowego, wprowadzą obowiązkową rejestrację panien (ze szczególnym uwzględnieniem dziewic) i kawalerów z prąciem poniżej 12 cm ... dlaczego? bo mogą!!!
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Eee kawalerów nie zarejestrują bo by się Jarek pod to łapał, a i panien nie ruszą bo Marta zawsze dziewica podeszłaby pod rejestrację.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: nerokpl »

Wszystko zgodnie z linią Misia, nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi. Może byłbym nawet za jeżeli jednocześnie rozszerzono by katalog zmieniając granicę do np.1939, takie marzenia.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Ptaku_1 »

Jak to przejdzie to będzie koniec branży CP w PL. Bo większość strzelców CP to raczej ludzie którzy lubią sobie postrzelać bez formalności dlatego wybierają CP a dla tych kilku procent zapaleńców nie będzie sensu utrzymywać w sklepach towaru. Tylko patrzeć jak zaczną się wyprzedaże.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Niestety prawda, CP to takie przedszkole dla strzelców. Bez dodatkowych kosztów (prócz zakupu broni i amunicji) można spróbować strzelectwa i pomału w sobie to rozwijać. Potem albo sprzedaję zabawki i po zabiegu, albo dokupuję i brnę w to coraz głębiej. Po zmianie wiele osób zniechęcone formalnościami i ewentualnymi stratami po rozczarowaniu na wszelki wypadek zrezygnuje co pewnie odbije się tez na obrotach w sklepach i na strzelnicach. Szkoda, jak już wspominałem podobne zluzowanie jest w prawie jazdy gdzie nie mając uprawnień na motocykle można jeździć 125-kami. W moim odczuciu rozpowszechnienie jednośladów pozytywnie wpłynęło na zachowanie kierowców samochodów względem motocyklistów. Niestety naród jest jak pies który przez całe życie stał na łańcuchu i po jego uwolnieniu boi się od budy odejść. Mimo iż mieliśmy praktycznie niczym nie skrępowany dostęp do broni CP i nie spowodowało to żadnych masakr z użyciem broni nadal jesteśmy uważani za potencjalnie niebezpiecznych i wprowadzają ograniczenia.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

A czytaliscie kwiatka o magazynkach aktualnie posiadajacych pozwolenie ? :)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Czysty przykład że piszą to osoby nie mające pojęcia o temacie, chociaż ostatnio podejrzewam że do tego chyba sobie coś popalają :-x
lomax5
Posty: 1
Rejestracja: śr 20.cze.2018 - 22:16
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: lomax5 »

Rotmiszcz pisze: sob 11.sie.2018 - 14:52 A czytaliscie kwiatka o magazynkach aktualnie posiadajacych pozwolenie ? :)
Prawdziwy kwiatek jest taki, że ja mając pozwolenie nie mogę mieć magazynka 30-nabojowego do kałacha ale moja żona nie mająca pozwolenia może :kastro:
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

lomax5 pisze: sob 11.sie.2018 - 22:03
Rotmiszcz pisze: sob 11.sie.2018 - 14:52 A czytaliscie kwiatka o magazynkach aktualnie posiadajacych pozwolenie ? :)
Prawdziwy kwiatek jest taki, że ja mając pozwolenie nie mogę mieć magazynka 30-nabojowego do kałacha ale moja żona nie mająca pozwolenia może :kastro:
No i jak sie z tym czujesz :)
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: nerokpl »

I cały ten projekt będzie zapewne głosowany w trybie super pilnym w nocy bez poprawek, bo po co rozmawiać o ideale. Głosującym na tych "panów przestrzeni i czasu" proponuję przegląd poglądów na ich temat.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

lomax5 pisze: sob 11.sie.2018 - 22:03
Rotmiszcz pisze: sob 11.sie.2018 - 14:52 A czytaliscie kwiatka o magazynkach aktualnie posiadajacych pozwolenie ? :)
Prawdziwy kwiatek jest taki, że ja mając pozwolenie nie mogę mieć magazynka 30-nabojowego do kałacha ale moja żona nie mająca pozwolenia może :kastro:
To jest inicjatywa kościelna by podtrzymać pożycie małżeńskie i walczyć z rozwodami :-D

Pan Turczyn już wyniuchał sprawę i obsmarował "genialny pomysł"
http://trybun.org.pl/2018/08/11/zakaz-p ... -amunicji/
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Heron »

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Kurna mogłaby się ta zawierucha skończyć bo nie wiadomo co robić. Miałem sobie coś zakupić ale teraz diabli wiedzą co te nasze łosie jeszcze wymyślą. Wiadomo termin kiedy to uraczą nas tymi swoimi wypocinami?
kapua
Posty: 2
Rejestracja: śr 18.lip.2018 - 07:58
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kapua »

15 wrzesień, coś takiego
Zablokowany