Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Awatar użytkownika
Luki
VIP
Posty: 26
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 21:25
Moja broń:

Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Luki »

Maksymalnie wyposażony HH do strzelania dużymi naważkami - Just for fun ;-)
Załączniki
Skórzana stopka kolby
Skórzana stopka kolby
W całej okazałości
W całej okazałości
Stopka chroniąca ramię
Stopka chroniąca ramię
Dołożona kolba
Dołożona kolba
Podstawowy Howdah Hunter
Podstawowy Howdah Hunter
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: jedna_brew »

całkiem ciekawie to wygląda... taką dokładkę idzie kupić, czy trzeba dorabiać samemu lub na zamówienie?
Awatar użytkownika
mauser-83
Posty: 59
Rejestracja: ndz 18.lut.2018 - 12:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja broń: muszkiet M1842 ,Remington 1858

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: mauser-83 »

Zazdraszczam :brawo: :ok: niezła demolka na obiekcie :brawo:
Awatar użytkownika
Luki
VIP
Posty: 26
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 21:25
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Luki »

Kolba to oryginalna Pedersoli do tego modelu, cena waha się 750 - 900 Pln. Natomiast stopka na kolbę kupiona w sklepie myśliwskim - cała ze skóry - idealnie dopasowana.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: jedna_brew »

@ luki

dzięki za info :)
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Ptaku_1 »

Śliczna broń, podejrzewam że w epoce robił niezłą sieczkę.
Awatar użytkownika
Luki
VIP
Posty: 26
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 21:25
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Luki »

Było sporo rodzajów pistoletów typu howdah. Najdroższe były pistolety Holland and Holland oraz Pudrey - z gładką lufą - śrutem zasięg 5-15 m - duże rozproszenie śrucin bo nie było koszyczków śrutowych, z użyciem koszyczków poprawi się troszkę skupienie śrucin na tą odległość. Trzeba pamiętać ze lufa ma tylko 285 mm a rozbieg w lufie to jakieś 24 cm. Kulą/slugiem przy gładkiej lufie, celny zasięg to ok 20-25 m choć słyszałem o takich że kulą kalibru 600 trafiali w olimpijkę z 50 m. Problemem są szczątkowe przyrządy celownicze. W wersjach gwintowanych z ciut lepszymi przyrządami jest ponoć lepiej- 50 m to nie problem. Trzeba pamiętać jednak że ten pistolet miał mieć dużą siłę obalającą i być skuteczny na odległościach 5-20 m w przypadku szarżującego tygrysa czy lwa.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Flash »

jak ktoś reflektuje na taką kolbę to pw
a najlepiej się tym strzela z loftek - 1 strzał to około 700 punktów na tarczy.
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Magua »

Jakieś maluteńkie te twoje loftki.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Flash »

dobra to byłoby śrutem :)
Awatar użytkownika
Luki
VIP
Posty: 26
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 21:25
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Luki »

Przy tak krótkiej lufie (11 cali) na większą odległość (max 15 m) będą dobrze się sprawowały loftki 6 mm ważą ok 1,35 grama każda - ja sypię do lufy uncję (20 sztuk na strzał) - kolba dobrze kompensuje wyrzut takiej masy ołowiu.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: Flash »

Na 15m bez koszyszka loftką to załapie się zbój z kolegą ;) Koszyczki pomagają, ale 20 takich loftek to raczej nie wchodzi nawet w ten większy.
Ważna jest porządna przybitka np korkowa, która dobrze stawi opór prochowi - inaczej ładunek zostanie wykichany i większość prochu spali się po tym jak ołów opuści lufę.
Zawsze można w jedną lufę załadować kulę .600 albo prawilnego sluga, w drugą loftki i jest ciekawie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: mar_kow »

Luki pisze: pt 03.sie.2018 - 23:41 Przy tak krótkiej lufie (11 cali) na większą odległość (max 15 m) będą dobrze się sprawowały loftki 6 mm ważą ok 1,35 grama każda - ja sypię do lufy uncję (20 sztuk na strzał) - kolba dobrze kompensuje wyrzut takiej masy ołowiu.
Jako że zrobiłem sobie już prezent na Mikołaja i dokupiłem lufę 20 GA (oryginalnie .58) mam pytanie - strzelałeś czymś grubszym niż śrut 6 mm ?? (loftka 24''). Mam kokilę do loftek .33'' (8,4 mm). Nie mogę nigdzie znaleźć ile śrucin idzie do ładunku 20 GA. Wiem że stosuje się wagomiar do ilości prochu (niektóre źródła podają 32 gr śrutu). Do 12-stki idzie 8szt. Ze sklepu strobl.cz jedzie też kokila Lymana do pocisków - w wolnej chwili potestuję :).
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: escobar »

Jako że zrobiłem sobie już prezent na Mikołaja i dokupiłem lufę 20 GA (oryginalnie .58)

Gdzie kupiłeś taką fufę i jaki koszt mój Howdah też ma .58 co prawda da się z tego strzelać śrutem ale to jednak nie to samo co gładkie lufy
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Howdah Hunter 20 ga z kolbą

Post autor: mar_kow »

escobar pisze: ndz 22.lis.2020 - 18:34 Jako że zrobiłem sobie już prezent na Mikołaja i dokupiłem lufę 20 GA (oryginalnie .58)

Gdzie kupiłeś taką fufę i jaki koszt mój Howdah też ma .58 co prawda da się z tego strzelać śrutem ale to jednak nie to samo co gładkie lufy
Masz ją na Saquaro https://saguaro-arms.com/product-pol-23 ... rsoli.html.
Z .58 od biedy da się strzelać śrutem ale tego nie rób - bardzo szybko zaołowisz lufę. Koszyczki w dobrej cenie kupisz tutaj: https://www.brownells.pl/3/4OZ-WAD-20-G ... -940002573 tak samo jak kokile do loftek a pociski Lymana - https://pl.strobl.cz/lyman-slug-mould-2 ... rrency=eur.
Mi się udało jeszcze nabyć oryginalną dołączaną kolbę. Komplet to naprawdę fajny sprzęcik do zabawy... 8)
ODPOWIEDZ