SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Heron »

beskid pisze: śr 04.kwie.2018 - 11:22 Strona w przebudowie http://www.strzelnica.eu/
nareszcie :D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Wycior »

Skąd tyle entuzjazmu? To nie przecież nie jest strona strzelnicy, tylku klubu strzeleckiego "Alfa", który obecnie już strzelnicą nie administruje.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Heron »

Ważne że coś się tam ruszyło :D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Wycior »

Tym czymś co się tam ruszyło mogła być żaba, która śpiesznie uskoczyła mi spod nóg gdy maszerowałem do tarczy na błotnistej osi 100 m.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Heron »

No tak. Tam to nie strzelam ... bo dojście problematyczne - nawet na 25 m :D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Wycior »

W czerwcu oś 100 m (inaczej: Nowy Rogacz) w dni robocze w godzinach 9.00-14.00 będzie zarezerwowana do ćwiczeń policji i w ten sposób niedostępna dla "normalnych" strzelających. Objawiła się w ten sposób aktywność pani medendżer która zawarła umowy z większością okolicznych jednostek policji. Ponieważ oś 50 m i tak jest już przez policję zajęta a na zającu i dziku często ćwiczy SW albo celnicy, to może się okazać że przed południem nie będzie gdzie strzelać. Przed ewentualnym przyjazdem warto zadzwonić na strzelnicę i się dowiedzieć. Jak będzie w następnych miesiącach dopiero się okaże.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: hniv »

3 ośki dla PZŁ na wyłączność, dwie ostatnie od 14 do 18.30 dla nieuprzywilejowanych. Ostatnio mieliśmy umówiony trening z instruktorem z wyraźną adnotacją Mały trap. Przyjeżdżamy chcemy pilot do trapa a tu wielkie h... Są osoby ważne,ważniejsze a my gdzieś daleko na drugim końcu. Koło łowieckie miało w tym czasie status "nienormalnych". Fakt ich teren. Ale nr telefonu zostawiliśmy właśnie na takie okoliczności. Zaraz ktoś napisze że się żale i że teraz po zmianach jest lepiej. Jakoś mniej januszy z epami z biedry ale jedno zdjęcie tarczownicy z nowego rogacza zastąpiło by sto słów. Zrobię następnym razem to podrzucę. Darzbór.......
Endriu
Posty: 2
Rejestracja: wt 03.lip.2018 - 04:57
Moja broń: Remington,hawken,colt,itp

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Endriu »

Witam tez czasem odnosze takie wrażenie ze czarnoprochowcy nie sa tam mile widziani.Niestety chyba to zalerzy od dnia i ilosci chętnych na obiekcie.Chciałbym zrobic kurs prowadzacego strzelanie-ale nie wiem kiedy sie najbliżsxy odbędzie i gdzie.Z tego co się dowiedziałem to trzeba by chyba podzwonic do Loku i nie wczesniej jak wrzesień.Gdyby ktos cos wiedział to prosze o info na forum.pozdro :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Wycior »

Endriu pisze: wt 03.lip.2018 - 05:20 trzeba by chyba podzwonic do Loku
Dokładnie tak. W Siemianowicach Śl. nowych kursów PS się nie planuje. Pierwszy kurs, na początku roku, miał ułatwić życie najbardziej zaangażowanym strzelcom CP. Ten drugi, który się nie odbył, pokazał że dla pozostałych nie warto się wysilać. Pozostaje normalna droga, tzn. LOK albo PZSS, i to trzeba sobie zorganizować we własnym zakresie.
Endriu pisze: wt 03.lip.2018 - 05:20 odnosze takie wrażenie ze czarnoprochowcy nie sa tam mile widziani.
Bywam tam 3, czasem 4 razy w tygodniu. Mam PS i jestem czarnoprochowcem. Absolutnie nie odnoszę wrażenia że nie jestem mile widziany. Z panami z obsługi miewam sympatyczne i interesujące rozmowy, nieraz podchodzą do mnie na stanowisko i pytają jak idzie. Służby mundurowe też mi nie przeszkadzają. Zajmują tylko niektóre osie i nie okupują ich cały czas. Wystarczy obejrzeć harmonogram treningów w biurze zarządcy i już wiadomo gdzie i kiedy jest wolne.

Dla chcącego Siemianowice Śl. to fajna strzelnica. Wbrew temu co wypisywał w innym wątku pewien roszczeniowy frustrat nie jest też wcale na niskim poziomie. Są mankamenty - komunikacja, stoliki, tarczownice. Dzionek często zaczynam od wiązania izolbandą tarczownicy do postrzelanego stojaka. Może to irytować ale nie stanowi krytycznego problemu. Są też plusy, nieczęsto spotykane na innych strzelnicach. Jest pewne zaplecze (sklep, kawiarnia), w sumie 7 osi (w tym 2x100 m), czynnych 7 dni w tygodniu.

Dla tych co się mimo wszystko od strzelnicy odbili jest pocieszenie. 200 m dalej sklep "Wielbłąd" z bogatym wyborem trunków ...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: jedna_brew »

Endriu pisze: wt 03.lip.2018 - 05:20 Z tego co się dowiedziałem to trzeba by chyba podzwonic do Loku i nie wczesniej jak wrzesień.Gdyby ktos cos wiedział to prosze o info na forum.pozdro :)
W LOK Jaworzno przeprowadzane są kursy na prowadzącego strzelanie, ponadto jest tam strzelnica i panuje tam dość rodzinna atmosfera, nikt nie traktuje z góry czarnego prochu czy wiatrówek. żaden problem znaleźć ich w internecie, zadzwonić samemu i wszystkiego się dowiedzieć :) jedyną "wadą" jest to, że strzelnica w weekendy często jest zajęta ze względu na zawody/kursy i pozostaje przyjść po południu: w poniedziałki i czwartki.

dodatkową opcja jest strzelnica hubertech też w jaworznie, tam nie wymagają prowadzącego dla czarnego prochu i zwykle w środy można tam się spotkać z innymi strzelcami cp.

generalnie w porównaniu np. z Krakowem, w GOP jest gdzie postrzelać i administracja strzelnic nie jest tak żarłoczna na kasę... :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Wycior »

Hiobowe wieści ze strzelnicy w Siemianowicach Śl. Popularna oś 100 metrów (inaczej: Nowy Rogacz) będzie dla nas dostępna tylko do końca września. Potem zostanie adaptowana do treningowych strzelań z armat czołgowych w ramach ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej.
Obrazek
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Arab »

ehhh ja myślę że raczej albo willy ,albo marek kupili sobie nową zabawkę :D
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: hniv »

Widać że kasy na sprzęt im nie żałują.:-P A tak na poważnie to odstawiam że ten kulochwyt wytrzymał by z jeden strzał gdyby ktokolwiek na to zezwolił.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Arab »

Po kilku miesiącach nieobecności na Bańgowie ,byłem tam dzisiaj rano ,znaczy ok.9-tej.
Zmian chyba żadnych nie ma ,może tylko na gorsze bo stoliki wyglądają jak po wojnie .
Zresztą zgonili mnie z osi bo podobno "pieski" na cały listopad mają osie 100 i 50 m. wynajęte rano ,ale to należałoby potwierdzić . :(
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: SL-Bańgów ,oceny po zmianach

Post autor: Wycior »

Dnia 13.07.2019 (sobota) z powodu wieloboju myśliwskiego strzelnica w Siemianowicach Śl. będzie ZAMKNIĘTA dla "cywilów'".
W dniu 14.07.2019 (niedziela) klub Alfa organizuje tu zawody, dlatego niektóre osie (w szczególności 50 i 100 m) mogą być zajęte (zadzwonić, sprawdzić).
ODPOWIEDZ