Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: raguel »

To jeszcze dodam:
stan techniczny bardzo dobry, wizualnie jak na zdjęciach -> spust zwalnia kurek ale nie wiadomo jak i czy w ogóle strzela, lufa porysowana, łoże poobijane ale na kiepskich zdjęciach nie straszy tak jak w rzeczywistości
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Haha :-D Bingo :-D Janusze biznesu w połączeniu z januszami strzelectwa mają pole do popisu na alledrogo i olxie :D
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

...i jak tu kupić coś fajnego kiedy w okolicy jeden skromny sklep... jeździć setki kilometrów do każdej sztuki...???
To przypomina rynek aut używanych... :!:
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

" Broń po przeglądzie rusznikarskim " - zalana obficie olejem bez rozkręcania
" Przeglądamy każdą sztukę " - tak ale tylko czy ilość na fakturze się zgadza
" Pistolet Colt Army 1860 z pół kanelowanym bębenkiem " - nowatorska konstrukcja broni nie ujęta jeszcze w najnowszym projekcie ubojki
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Zrobił bym takim januszom/burakom, którzy wciskają złom zomowską " ścieżkę zdrowia"...
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Allegro ma możliwość zgłaszania syfu :) jaki zalega u nich na aukcjach ... warto z tej opcji korzystać.
OLX - też ma 'zgłoś naruszenie'.

Ale też polecam dawać TUTAJ linki wraz z opisem i zdjęciami :)
Aby przestrzec innych przed zakupem 'syfu'.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Heron pisze: śr 27.cze.2018 - 22:23 Allegro ma możliwość zgłaszania syfu :) jaki zalega u nich na aukcjach ... warto z tej opcji korzystać.
OLX - też ma 'zgłoś naruszenie'.

Ale też polecam dawać TUTAJ linki wraz z opisem i zdjęciami :)
Aby przestrzec innych przed zakupem 'syfu'.
Słuszną linię ma nasz kolega Heron... :brawo:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

ORYGINALNY KARABIN WOJSKOWY KAPISZONOWY ENFIELD , ROK PRODUKCJI- NIE ZNANY ,ALE JEST TO PRAWDOPODOBNIE JEDEN Z 1 MODELI- ENFIELDA, TAK TEZ STWIERDZONO W MUZEUM WOJSKOWYM [...]. Z KARABINU STRZELAŁEM JESZCZE NIE CAŁY ROK TEMU-KARABIN DO UZYTKU,KARABIN NIGDY NIE BYŁ ROZKRĘCANY [...]STAN STRYCHOWY-DZIEWICZY [...] RUSZNIKARZ,KTÓRY TEŻ OD LAT ZAJMUJE SIĘ BRONIĄ POTWIERDZIŁ ŻE JEST TO BARDZO RZADKI MODEL--ENFIELD-I BARDZO POSZUKIWANY PO PROSTU-RARYTAS WSRÓD KARABINÓW.
https://allegro.pl/piekny-stary-karabin ... 86282.html
To jest indyjski Enfield P1858 przeznaczony dla formacji tubylczych. Powstanie Sipajów pokazało że tubylcy z bronią gwintowaną to kiepski pomysł, dlatego lufy przerobiono im na gładkie .656 a celownik zastąpiono pokraczną, stałą szczerbiną. Rozwiercone lufy stały się zbyt cienkie i nabyły skłonności do pękania. To jeden z "1 modeli Enfielda" ale licząc od końca, niebezpieczny w użyciu szmelc o znikomej wartości kolekcjonerskiej. Podobny złom przyjeżdża z Indii itp. przeważnie w formie składaków i lokalnych podróbek. Kupujący nigdy go nie rozkręcał, ale twierdzi że z niego strzelał. Ciekawe czym - pewnie papierem, bo kule w kalibrze .65 kupić ciężko. Karabin zniszczony, niekompletny, brak pobojczyka i antabki. Chciałbym widzieć muzeum i rusznikarza którzy uznali to coś za rarytas.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

W dodatku krzywo wywiercony ten rarytas ;)
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Sprzedający ma jeszcze " Piękną XIX wieczną dubeltówkę do UZYTKU " - chyba jednorazowego sądząc po stanie i to tylko z zewnątrz :shock: Po tym UZYTKU to pewnie pozostanie odśpiewać tylko " Salve Regina " :lol:
Że też są klienci na taki przerdzewiały do cna złom :o
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Enfield kapiszonowy
Wojskowy karabin kapiszonowy z około 1850 roku. Używany przez Anglików w ich wielu wojnach [...] Bron wyprodukowana w Anglii dla armii Brytyjskiej nie jest to produkcja indyjska lub dla wojsk indyjskich.
https://allegro.pl/enfield-kapiszonowy-i7433512200.html
Znany z "rzetelności" jondras46 z Niderlandów wyszedł z siebie aby przypadkiem nie pokazać na zdjęciach żadnego z elementów umożliwiajacych szybką identyfikację karabinu: muszki, szczerbiny czy wylotu lufy. Wysiłki sprzedającego są zrozumiałe bo to broń nie dla armii brytyjskiej tylko dla piechoty tubylczej (native infantry), najprawdopodobniej w Indiach. Cena oczywiście z sufitu.
Endriu
Posty: 2
Rejestracja: wt 03.lip.2018 - 04:57
Moja broń: Remington,hawken,colt,itp

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Endriu »

Masakra -hehehe.Trzeba przyznac ze niektórzy to msją wyobraznie,i jeszcze takie paskudztwo chcą sprzedac-masakra.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

I stolarka jest znakowana :-D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Dubeltówka LEFAUCHEUX
Paryski rusznikarz Casi-mir Lefaucheux, w 1832 r. skonstruował pierwszy łamaną dubeltówkę oraz dopasowany do niej scalony nabój, uszczelniający komorę [...] NA ZAKUP TEJ BRONI NIE JEST WYMAGANE ZEZWOLENIE !!! [...] Oświadczam, że ww broń została wyprodukowana przed 1885 i jest bronią rozdzielnego ładowania.
https://allegro.pl/dubeltowka-lefaucheu ... 57916.html
Ładowanie rozdzielne, bo naboje wsadza się do każdej lufy osobno? Sprzedający jest debilem i kompletnym dyletantem albo bezczelnym kłamcą - trudno ocenić, ale stawiam na to pierwsze. W końcu sam napisał że broń jest na scalaki ...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Pistolet POTSDAM 1851.
Wojskowy Kawaleryjski Sprawny wybite numery pułkowe jednostki , zachowany w bardzo dobrym stanie wybita data 1851 na lufie oraz na elementach mosiężnych i drewnie wybite bardzo dużo sygnatur stempli oraz odbiorów , zamek kapiszonowy sprawny naciągany na dwa razy , zamek sygnowany POTSDAM
https://allegro.pl/pistolet-potsdam-185 ... 92292.html
Dokładny opis, sprawiający wrażenie że chodzi o oryginał. W rzeczywistości to sztucznie postarzona replika, wykonana po roku 1980 dla niemieckej firmy Paul Jacobi w Iserlohn. Replika byla bardzo staranna i miała skopiowane punce odbiorcze, bicia pułkowe, itd. Pozwala to teraz upozować ją na oryginał. Sądzę że sprzedający szuka jelenia z pełną świadomością stanu rzeczy, gdyż nigdzie nie napisal że chodzi o oryginał, stara się to tylko natrętnie zasugerować.
ODPOWIEDZ