Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: Willie357 »

REGULAMIN ZAWODÓW
Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Organizator:
Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego, oraz Casull Long Range
Cel zawodów
Popularyzacja historycznego strzelectwa długodystansowego, integracja środowisk strzeleckich, rywalizacja sportowa, uczczenie 142 rocznicy najsłynniejszych długodystansowych zawodów strzeleckich XIX wieku, upamiętnienie najsłynniejszego dalekiego strzału ery „Dzikiego Zachodu”, integracja miłośników strzelań historycznych.
Miejsce i czas zawodów
Strzelnica Casull Long Range Skarżysko Kamienna Poland,
16.06.2018 Billy Dixon Cup, 16.06.2018 Creedmoor Match Poland
15.06.2018 dzień treningowy na dystansach 800,900,1000 yardów
Broń
Dowolny jednostrzałowy karabin odprzodowy, odtylcowy rozdzielnego ładowania , lub odtylcowy centralnego lub bocznego zapłonu opracowany konstrukcyjnie do 1899 roku, w kalibrze od 0,375 do 0,50 cala. Oryginał lub replika
Przyrządy celownicze
Otwarte lub mechaniczne, odpowiadające czasom powstania oryginału, z wyłączeniem przyrządów optycznych (Creedmoor Match)
W zawodach Billy Dixon Cup odrębna kategoria Optical – optyczne przyrządy celownicze, oryginał z epoki, lub ich kopia, zakaz współczesnych lunet celowniczych
Amunicja
Dopuszcza się elaborację wyłącznie prochem czarnym, substytuty typu pyrodex, Triple 7 , oraz ładunki mieszane, –zakazane.

Pociski
Odpowiadające czasom powstania oryginału, bezpłaszczowe , ze stopu ołowiu, z pierścieniami smarnymi, lub w owijce papierowej (stosowanie gas checks zakazane).
Dystanse
Creedmoor Match 800, 900, 1000 yardów
Billy Dixon 1543 yardy
Tarcza
Oryginalna historyczna tarcza Creedmoor Match 1874 o wymiarach 12 x 6 stop.
Billy Dixon Cup – metalowy cel reaktywny „3sylwetki jeźdźców na koniu” –

Punktacja
CR Match - 2,3,4 punkty w zależności od strefy na tarczy. Przestrzelina dotykająca linii rozgraniczającej strefy punktowe zaliczana jest do wyższej strefy punktowej.
Billy Bixon Cup – trafienie w cel jeden punkt

Postawa strzelecka

CR Match – dowolna. Zakaz stosowania współczesnych elementów umundurowania wojskowego, współczesnych pasów, rękawic, kurtek i butów strzeleckich, zakaz podpierania broni przy strzale o jakikolwiek przedmiot Billy Dixon Cup - dowolna, dopuszczone podparcie karabinu na cross sticku, zasady ubioru – jak w CR Match
Procedura strzelania.
CR Match – W zawodach uczestniczą wyłącznie drużyny w składzie 6 strzelców. Klasyfikacja indywidualna, traktowana jako posiłkowa liczona będzie odrębnie w ramach wyniku uzyskanego w drużynie, o ile warunki techniczne pozwolą na zindywidualizowanie wyniku uzyskanego przez poszczególnego zawodnika.
Drużyny o mniejszym składzie osobowym mogą być dopuszczone do rywalizacji, jednakże wynik takiej drużyny będzie liczony w oparciu o rzeczywiście uzyskany rezultat przez strzelających zawodników, przy czym nie mogą oni oddać strzałów jakie oddaliby strzelcy brakujący do ukompletowania drużyny.
Liczba strzałów
Na każdym dystansie 15 strzałów na zawodnika
Czas
Drużyna ma 60 minut na oddanie strzałów na danym dystansie. Drużyna oddaje strzały do jednej tarczy.
Kolejność oddawania strzałów ,oraz pozostałe kwestie oddania strzałów przez drużynę pozostawia się decyzji wyznaczonego wcześniej kapitana drużyny.
Przed każdą serią ocenianą drużyna ma prawo do 15 minutowej tury treningowej, w trakcie której oddana może być dowolna ilość strzałów.
Czyszczenie broni pomiędzy strzałami dozwolone. Korzystanie z pomocy obserwatorów dozwolone.
Punktacja
Zgodnie z przestrzelinami na tarczy, o wyniku decyduje suma punktów uzyskana na 3 dystansach.
W przypadku równej liczby punktów znaczenie ma liczba trafień liczonych jako „4”, w przypadku dalszej równej liczby decydują trafienia liczone jako „4” uzyskane na dystansach 1000, 900, 800 yardów.
W przypadku niemożności wyłonienia zwycięzcy zgodnie z zasadami powyżej odpowiednio liczone będą trafienia punktowane jako „3” a następnie „2”
Billy Dixon Cup: Zawody indywidualne
Billy Dixon Cup
30 strzałów w przeciągu jednej godziny. Dopuszcza się korzystanie z pomocy obserwatorów. W miarę możliwości trafienia będą sygnalizowane elektronicznie. O wyniku decyduje liczba trafień. W przypadku równej ilości trafień przeprowadzona zostanie dogrywka do pierwszego trafienia
Zasady bezpieczeństwa
Zgodnie z regulaminem strzelnicy, oraz przepisami PZSS i SASS
Nagrody
Dyplomy, medale ,puchary.
W przypadku pozyskania sponsorów nagrody rzeczowe.
Inne
Creedmoore Match
Opłata startowa 900 zł od drużyny (150 zł od zawodnika ). Organizator zapewnia napoje i posiłek w trakcie zawodów
W przypadku gdyby nie było możliwe wyłonienie drużyn o składzie 6 osobowym zawody przeprowadzone zostaną w składzie drużyn o odpowiednio mniejszym składzie, nie mniejszym jednak niż 4 osoby. Decyzje w tym zakresie podjęte zostaną w trakcie rejestracji, bezpośrednio przed zawodami. Dopuszcza się i przewiduje w razie potrzeby dokonanie rozlosowania składu drużyn
Billy Dixon
Opłata startowa 125 zł od zawodnika.
Opłata za dzień treningowy 15.06.2018 135 zł
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie w zakresie procedury i czasu strzelań .
Wszelkie protesty mogą być zgłaszane do Dyrektora Zawodów jedynie w ciągu 15 minut od zakończenia konkurencji przez drużynę lub zawodnika i będą rozpatrzone natychmiast w sposób ostateczny.
Zawody odbędą się z udziałem obserwatora OZSS.
Przewidziany program czasowy:
15 .06.2018 dzień treningowy godz 10-15 dystanse 800,900,1000 yardów
16.06.2018 Billy Dixon Cup godz 10,bezpośrednio przed zawodami od godz 9 seria treningowa na dystansie 1543 yardy
16.06.2018 Creedmoore Match Poland, bezpośrednio po zakończeniu B Dixon Cup i niezbędnej przerwie technicznej na zmianę celów i przemieszczenie zawodników na terenie strzelnicy,przewidywać należy początek zawodów o godz 11
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: Willie357 »

I co,żaden się nie odezwie ,sami wąskoszczelinowi?
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: amigo »

Wszyscy zajęci - rozkminiają projekt nowej ,wspaniałej ubojki.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: MicromaX »

Lepiej byscie postrzelali na zawodach, puki mozecie... ;-)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: wyrzucony »

Willi tutaj nie znajdziesz chętnych do strzelania ponad 100 m, jeszcze nie dorośli, jeszcze ich fascynują inoxy i szczeliny i walenie do patelni z 5 m ot takie przedszkole :P
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: Willie357 »

To jest prostytutka mać porodówka, w przedszkolu strzela się na 300
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: Arab »

- są "grube ryby" i "plankton" ....
- jest "samiec Alfa " i stado ....
Korelacja ,symbioza , jedni bez drugich nie mogą egzystować ............
"z prochu powstałeś i w proch się obrócisz " a czy czarny , czy nitro ??? :D
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: RedGuy »

No i super. Wejdzie "lepsza" ustawa i zostaniecie sami - ELITA. Nie będą się pętaki plątały wam po strzelnicach.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: amigo »

Niektórzy zostaną z " ładnie " wydziaranymi przez CLK orginałami.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: Willie357 »

Pętaki i tępaki przeszkadzają niezależnie od dowolnej ustawy a my się jakoś nie martwimy ani o oryginały ,ani o nasze repliki ,strzelaliśmy, strzelamy i będziemy i mieć i strzelać.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: Arab »

Kto więc wygrał ? Ja tam nie jestem daleko dystansowym strzelcem , tak jak i nie jestem piłkarzem w MS.Moskwa , ale kibicuję ,czyli żywo interesują mnie informacje n/t. kto i z jakim wynikiem się popisał :D
Ekipa "śląska" -Willy. Nosu. Marek ,Derek ? :D
Czy może ............ reszta świata ? :oczy:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: wyrzucony »

Spokojnie będzie relacja na blackpowder.pl ale daj nam odpocząć a wygrała jak zwykle Ameryka 383 do 250 z Irlandią.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: Arab »

Dobra ! Jakie wyniki ? kto wygrał ? Jakie były ekipy ? Jak sądzę Ameryka to w składzie miała Willego ,a Irlandia ........ ?????
Dawać mnie tu konkretne wyniki , kto ,ile na jakim dystansie .............. !!!!! fotki , zdjęcia ? :brawo:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: slaw29 »

No właśnie dawać relację .Jak wam poszło na tle reszty z jakiego sprzętu było strzelanie . I dlaczego Willie nie wygrał ......
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Creedmoor Match Poland &Billy Dixon Cup

Post autor: wyrzucony »

No to konkretnie masz tutaj komunikat:
https://caspoland.weebly.com/komunikaty-i-galerie.html
Relacja napisana i poszła do Admina by opublikował art na stronie blackpowder.pl ale jeszcze tego nie uczynił.
ODPOWIEDZ