Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
lipton73
Posty: 43
Rejestracja: śr 10.sty.2018 - 21:00
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: lipton73 »

Nic nie zrobicie, nigdzie się nie zjednoczycie itp. Czytam już o tym od początku roku, albo i dłużej. Ciągle piszecie w kółko to samo i nic z tego nie wynika. Nie obraźcie się, ale nam wszystkim faktycznie ktoś musiałby przyj... żebyśmy się zjednoczyli jako naród ( ogólnie ) Wszyscy się przyzwyczaili, włącznie z rządzącymi, że można nami trzepać jak baranami. To tyle z mojej strony. Myślałem o pozwoleniu, ale niestety mam inne priorytety i jeśli będę musiał ponosić dodatkowo sporo większe koszty w wyniku narzucenia nam po raz kolejny bzdetów, to zwyczajnie kończę z tym. Trudno, po raz kolejny zostanę wydymany przez władców.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Panowie, szkoda czasu na UOBiA. Mamy poważniejszy problem. Lada chwila nastąpi koniec świata. 24 czerwca 2018 będzie po ptokach. Informacja jest absolutnie pewna gdyż pochodzi od znanego wróżbity Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue'a i opiera się na analizie Biblii. Myslę że w razie wątpliwosci Świadkowie Jehowy ten termin potwierdzą. Do 24.06 i tak nam broni nie zdążą odebrać. Lecę na strzelnicę wystrzelać resztę prochu, żeby się nie zmarnowała.
Ostatnio zmieniony pt 15.cze.2018 - 16:47 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

RedGuy pisze: pt 15.cze.2018 - 15:48 Ktoś tu kręci tylko kto?
http://trybun.org.pl/2018/06/13/pani-po ... dpowiadam/
Podejrzewam, że to pani poślica nie jest do końca szczera. Do ostatecznego terminu wdrożenia nowej ustawy pozostało niewiele czasu, a zapisy w nowej ustawie mogą cofnąć środowisko strzeleckie do czasu sprzed 2011 roku, co wywoła zrozumiale oburzenie. MSWiA zdaje sobie z tego sprawę, wiec siedzi cicho do ostatniej minuty, wtedy ustawa zostanie przegłosowana w nocy, a na jakiekolwiek poprawki będzie już zbyt późno, wtedy pani poślica powie, że robiła wszystko, co w jej mocy itd... itp...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Wycior pisze: pt 15.cze.2018 - 16:44 Panowie, szkoda czasu na UOBiA. Mamy poważniejszy problem. Lada chwila nastąpi koniec świata. 24 czerwca 2018 będzie po ptokach. Informacja jest absolutnie pewna gdyż pochodzi od znanego wróżbity Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue'a i opiera się na analizie Biblii. Myslę że w razie wątpliwosci Świadkowie Jehowy ten termin potwierdzą. Do 24.06 i tak nam broni nie zdążą odebrać. Lecę na strzelnicę wystrzelać resztę prochu, żeby się nie zmarnowała.
Kurcze, już tyle końców śwata przeżyłem że przestałem o tym czytać. Skoro to pewna informacja to muszę za swoje wino się zabrać bo się 40l towaru zmatnuje.
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Roland »

Ja osobiscie bardziej wierze pani poslance niz Turczynowi. Jego informacje sa wyssane z palce. Dla duzo ludzi to co przedstawialy informacje Turczyna to byl juz koniec swiata jak chodzi o CP - jak dla mnie to byla wersja optymistyczna bo:

a) zapis wrzucajacy rewolwery CP do tej samej kategorii co bron wspolczesna z dyrektwy nie zniknal
b) znam zdanie pewnego strzelca czarnoprochowego starszej daty, gosc strzelal juz z CP jak wiekszosc forumowiczow chodzila jeszcze na stojaco pod stolem. Ten pan to widzial jednoznacznie - CP na sam dowod to byl blad i musi byc pewna forma pozwolenia. Gosc jest dla mnie bardziej wiarygodnym zrodlem niz Turczyn.

Jak dla mnie wersja Turczynowa by byla wersja optymisticzna. Pozyjemy zobaczymy bo poki co fakt jest dalej taki ze... nikt nic nie wie, a kazdy tylko miesza i maci. Ludzie przyjeli informacje Turczynowe jako prawde objawiona, a temat pelno-prawnego pozwolenia na bron czarnoprochowa tak naprawde nigdy nie zniknal ze stolu.
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Laszek »

Błąd to jest ten stary komunista. CP to był pierwszy dobry krok teraz powinno nastąpić usuniecie frazy "chyba, że przekroczenie było rażące" następnie bezpozwoleniowe strzelby potem pistolety, a może nawet broń automatyczna. Idąc rozumowaniem tego Pana nie mogłem nabyć motocykla w wieku lat 18, bo nie miałem prawa jazdy, a każdy normalny człowiek wie, że motocykla nie jest mniej niebezpieczny od glocka.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Roland pisze: sob 16.cze.2018 - 11:06 znam zdanie pewnego strzelca czarnoprochowego starszej daty, gosc strzelal juz z CP jak wiekszosc forumowiczow chodzila jeszcze na stojaco pod stolem. Ten pan to widzial jednoznacznie - CP na sam dowod to byl blad i musi byc pewna forma pozwolenia. Gosc jest dla mnie bardziej wiarygodnym zrodlem niz Turczyn.
No właśnie, jest to spojrzenie strzelca starej daty jak to określiłeś. Człowieka który musiał się płaszczyć by władza pozwoliła mu na takie hobby. Cóż złego w tym że CP jest na dowód? Czy wzrosła liczba napadów z użyciem tej broni? Czy policja ma pełne ręce roboty odbierając masowo broń czarnoprochową nieodpowiedzialnym właścicielom? Może błąd tkwi w tym że łatwo ją dostać i nie trzeba nikomu lizać zwieraczy, tylko czy to naprawdę jest złe? Od kilkunastu lat można bez problemu kupić broń CP i jakoś nikt westernowych strzelanin nie urządza więc może Polacy to jednak myślący ludzie. Warto by było mi mieć własne zdanie a nie tylko przytakiwać innym bo niezależnie od wieku każdy może nie mieć racji.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

A może to stary ORMO- wiec był co to za " zasługi " pozwolenie dostał. W samym środowisku strzeleckim nie brakuje ludzi z poglądami typu - " kto ma mieć to będzie miał ", komuna zrobiła swoje a teraz druga świetnie się rozwija na naszych oczach i w dodatku za nasze pieniądze.
Wykładnia w USRE jest jasna : tylko Państwo ma być uzbrojone, społeczeństwo wręcz przeciwnie.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

A tu o co chodzi ?
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... Broni.html
wygląda na to że CP bez zmian ?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Ano właśnie, nie wiadomo kogo słuchać. Tu niby strona MSWIA więc niby wiadomości z pierwszej ręki. Choć jeszcze projekt musi przejść przez małpi gaj (sejm) a tam może jeszcze się wiele zmienić. Polityk powie prawdę jak się pomyli więc komu wierzyć?
Mogłoby zostać jak jest, bądź co bądź CP to taki łatwy początek z prawdziwą bronią i w razie zmiany zainteresowań można się bez większej straty wycofać.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

slaw29 pisze: sob 16.cze.2018 - 22:35 A tu o co chodzi ?
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... Broni.html
wygląda na to że CP bez zmian ?
każdy czyta jak potrafi.... upraszczając: Oryginały rozdzielnego ładowania sprzed 1885 tak, bez zmian HURRA!
Repliki i przekroje o wartościach wyłącznie dekoracyjnych - bez pozwolenia (nie znaczy bez rejestracji) :shock:

repliki i przekroje broni niezdolne do miotania pocisków jeżeli nie zawierają istotnych komponentów broni palnej, które można wykorzystać w broni palnej - bez pozwolenia (nie znaczy bez rejestracji)

zatem taki colcik czy remik żeby nie wymagano na niego pozowlenia musi być:
- repliką lub przekrojem broni palnej rozdzielnego ładowania sprze 1885
- niezdolny do miotania pocisków
- nie może zawierać istotnych komponentów broni, które można wykorzystać w broni palnej

no chyba, że tak postawimy nawiasy:
...repliki i (przekroje broni niezdolne do miotania pocisków jeżeli nie zawierają istotnych komponentów broni palnej, które można wykorzystać w broni palnej)

:brawo: :ok:
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Laszek »

Flash nie doczytałeś mogą rejestrować broń CP, ale nie tą ustawą 3 akapit 8 wers: "ustawą nie zostanie objęta broń palna rozdzielnego ładowania przystosowana do strzelania wyłącznie przy użyciu prochu czarnego, wytworzona przed 1885 rokiem, a także repliki i przekroje broni niezdolne do miotania pocisków jeżeli nie zawierają istotnych komponentów broni palnej, które można wykorzystać w broni palnej – na posiadanie takiej broni nie będzie potrzebne pozwolenie. Wymogiem ewidencji nie zostanie też objęta broń wpisana na Listę Skarbów Dziedzictwa Narodowego, do rejestru zabytków, wojewódzkiej ewidencji zabytków i inwentarza muzeum będącego instytucją kultury."
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Arab »

To co ? kupować , czy sprzedawać ? bo już nie wiem ! ,a może czekać ? :D
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Nie wygłupiaj się, jak lubisz pokopcić to nie sprzedawaj nie będzie tak źle.
Zablokowany