Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

- po wejściu ustawy będzie możliwy LEGALNY obrót bronią tylko odpowiednio oznakowaną będącą zarejestrowaną w systemie , obojętne czy nowa czy używana
- WCZEŚNIEJ ZAKUPIONA będzie podlegała rejestracji tylko w przypadku chęci legalnego zakupu prochu do niej i postrzelania na strzelnicy ( no ale zapas proszku itp możesz zrobić teraz, myslę że warto bo po wakacjach może być zamieszanie i pustki w sklepach a z samej kaszy to raczej słabo działa )
- teraz poza zakupem prochu w sklepie na EKB masz możliwość pojechać po niego do Czech lub odkupienia na zasadzie użyczenia i możesz legalnie posiadać jak masz pukawkę cp. Po nowej ustawie bez EKB legalnie nie kupisz i też nie będziesz mógł posiadać ( koniec jazdy do Czech , koniec zakupu poza koncesjonowanymi sklepami )
- sejf : rejestracja teraz nic Tobie nie daje bo chwilowo sejfu kupować nie musisz ale jak nowe przepisy wejdą w życie to z pewnością musisz go kupić bo przy pierwszej OBOWIĄZKOWEJ ( raz na 5 lat ) kontroli cofną kartę EKB i ZABIORĄ Twoją broń do "depozytu" ( chyba że zgodzisz się dobrowolnie na zniszczenie lub trwałe pozbawienie cech użytkowych )
- legalnie nie postrzelasz na strzelnicy bez EKB
- zrobiony zapas proszku wykorzystasz na strzelnicy ale tylko z EKB , bez tego to samo posiadanie będzie przestępstwem
W tym " nieprojekcie " jest wszystko czarno na białym napisane - najlepiej go sobie wydrukować, to jest nieprzyjemna lektura obowiązkowa co ta " patriotyczna " władza szykuje.
Jeżeli w przepisach są jakieś wątpliwości ( a są ) to NA PEWNO będą interpretowane jak dotychczas bywało na niekorzyść posiadacza broni.
Generalnie to jest GAME OVER dla strzelectwa czarnoprochowego w Polsce.
Uchowa się tylko garstka wymierających " starych pierników " którym wszystko już wisi, skończy się dopływ młodych i pewnie takie są min. intencje w temacie cp.
Skończy się dopływ " wąskoszczelinowców" z których i tak 90% rezygnowało po początkowych problemach z tymi zabytkami, ale reszta łapała bakcyla tego ciekawego hobby i się to fajnie dotychczas rozwijało.
I komu to k...a przeszkadzało ?!!!
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: hniv »

Trzęsiecie się że to koniec strzelectwa czarnoprochowego. Może część osób to wykluczy ale ci którzy w tym siedzą i się pasjonują ,dalej będą to robić. Część osób wyrobi patenty i złoży wnioski o pozwolenia więc sejfy też kupi. Myślę że kupno prochu w Czechach też nie będzie stanowiło problemu ewentualnie trochę więcej formalności. Poza tym nikt nie zabierze ci twoich zabawek. Albo je sprzedasz w terminie albo przepiszesz na kolegę albo oddasz do depozytu. To co wyciekło do sieci to jakiś bubel ma tyle błędów że zmieni się jeszcze poważnie albo wejdzie w całkowicie innej formie. Oby.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

hniv pisze: wt 12.cze.2018 - 08:58 [...] Może część osób to wykluczy ale ci którzy w tym siedzą i się pasjonują ,dalej będą to robić. Część osób wyrobi patenty i złoży wnioski o pozwolenia więc sejfy też kupi. [...]
Też tak myślę... Sam się już rozglądam za "kolekcjonerstwem" żeby zawczasu przystąpić i mieć spokój. Kwestia tylko kasy, część pasjonatów na pewno przekalkuluje i odejdzie a szkoda...
Awatar użytkownika
Master85
Posty: 19
Rejestracja: śr 07.lut.2018 - 23:38
Moja broń: remington army 8" , kentucky kal 45, colt army 8

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Master85 »

Czyli lepiej teraz wyrobić ekb? Bo kosztuje tylko 100zł i nie trzeba badań. Można też rozglądać się za używanym sejfem i mieć zapas proszku. Mając Ekb wyrobione teraz i sejf mogę spokojnie iść na strzelnice po wejściu ustawy i strzelać tak jak dotychczas?
A co jak będę chciał dokupić następne sztuki CP już po wejściu ustawy? dopisuje już do EKB które mam czy muszę robić badania, znakować każdą szt osobno?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Master85 pisze: wt 12.cze.2018 - 20:19 Czyli lepiej teraz wyrobić ekb? Bo kosztuje tylko 100zł i nie trzeba badań. Można też rozglądać się za używanym sejfem i mieć zapas proszku. Mając Ekb wyrobione teraz i sejf mogę spokojnie iść na strzelnice po wejściu ustawy i strzelać tak jak dotychczas?
A co jak będę chciał dokupić następne sztuki CP już po wejściu ustawy? dopisuje już do EKB które mam czy muszę robić badania, znakować każdą szt osobno?
No nie do końca, jeszcze musisz beknąć za oznakowanie swego sprzętu na nowo.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: hniv »

W tej chwili najlepszym wyjściem jest spokojnie poczekać na jakieś pewne informacje. Zapas prochu też można sobie powiększyć bo raczej się nie zmarnuje.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Racja. Niema sensu się napinać bo i tak nic nie poradzimy. Prawda jest taka że jeśli będą chcieli zaostrzyć prawo to i tak to zrobią. Wystarczy postraszyć trochę elektorat i ludzie sami będą się tego domagać. Poza tym nigdy wszyscy strzelcy nie staną razem by upomnieć się o swoje prawa bo nawet wśród czarnoprochowców są stare wygi którzy nie przepadają za świeżakami i niedzielne kopciuchy używający CP do zabawy i nie specjalnie przejmujący się punktami w tarczy.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

hniv pisze: wt 12.cze.2018 - 20:34 W tej chwili najlepszym wyjściem jest spokojnie poczekać na jakieś pewne informacje. Zapas prochu też można sobie powiększyć bo raczej się nie zmarnuje.
Jeśli posiadanie prochu bez EKB będzie przestępstwem to byłbym ostrożny z tymi zapasami. Na szczęście ten wyciek od Trybuna pewnie jest tak samo prawdopodobny jak jego wcześniejsze deklaracje.

Swoją droga mam wrażenie, ze pan Turczyn coraz bardziej odpływa.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

Niestety w tym przecieku jest jeden charakterystyczny krótki tekst świadczący że to jednak nie fake.
Znając ostatnie poczynania obecnej władzy wygląda na to że nie będzie czasu na tzw. konsultacje społeczne i dopracowanie a głosowanie nad tym gniotem będzie w trybie ekspresowym.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

RedGuy pisze: wt 12.cze.2018 - 21:00 Racja. Niema sensu się napinać bo i tak nic nie poradzimy. Prawda jest taka że jeśli będą chcieli zaostrzyć prawo to i tak to zrobią. Wystarczy postraszyć trochę elektorat i ludzie sami będą się tego domagać. Poza tym nigdy wszyscy strzelcy nie staną razem by upomnieć się o swoje prawa bo nawet wśród czarnoprochowców są stare wygi którzy nie przepadają za świeżakami i niedzielne kopciuchy używający CP do zabawy i nie specjalnie przejmujący się punktami w tarczy.
Chciec to oni sobie moga, chcieli zaostrzyc ustawe aborcyjna i nie dalo rady bo sie postawili

Ilu jest strzelcow pozwoleniowych i cp ? Wystarczy nam lider i organizator i nic nas rusza
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: amigo »

No i pojawiają się kolejne poszlaki że ten " nibyprojekt " jest jak najbardziej prawdziwy.
Na bezowym w temacie Ustawa o broni i amunicji do uzytku cywilnego pojawia się taki oto ciekawy wątek :
pisze forumowicz w styczniu 2018 pisma do policji i min CLK w sprawie projektu nowej ustawy i o dziwo otrzymuje odpowiedzi.
Policja ( Komendy Wojewodzkie ) nic nie wiedzą natomiast z CLK przychodzą dwie bardzo ciekawe odpowiedzi :
- pierwsza dotyczy informacji że CLK na temat tłumików huku w PROJEKCIE NOWEJ ustawy z dnia 6.12.2017 ma dużo wątpliwości itp
- druga odpowiedz dotyczy zapytania posła Wojciecha Bakuna na temat porównania mocy obalającej pocisku wystrzelonego z CZARNOPROCHOWEGO rewolweru do amunicji 22LR ( oczywiście w zwiazku z " nieistniejacym " projektem )
W odpowiedzi dla posła są podane parametry w dżulach dla kl 44, 36 cp i 22 LR w wersji short i long.

Czas się pozbyć złudzeń że Turczynowi podłożyli coś nieistniejącego dla jaj.
Tak się teraz robi prawo w Polsce , społeczne projekty spuszcza się z kanalizacją bez jakiejkolwiek dyskusji a rządowe są robione w wielkiej tajemnicy i głosowane najlepiej w nocy w tempie ekspresowym w trybie jak to bywało za nieboszczki PZPR - kto za, kto przeciw ( nie widzę nie słyszę )
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Rotmiszcz pisze: wt 12.cze.2018 - 23:20
Chciec to oni sobie moga, chcieli zaostrzyc ustawe aborcyjna i nie dalo rady bo sie postawili

Ilu jest strzelcow pozwoleniowych i cp ? Wystarczy nam lider i organizator i nic nas rusza
Ustawy aborcyjnej nie ruszyli bo oppozycja syanęła za ludźmi. Do tego straszono pozbawieniem praw itp. Jrśli chodzi o strzelectwo to opozycja a co za tym idzie jej elektorat wyraziła się jasno co myślą o broni. Konoec końców PiS poparł opozycję chcąc zaostrzyć prawo odnośnoe posiadania broni. Na scenie politycznej jedyni co nas popierają to skrajna prawica, ale ci z kolei nie mają siły przebicia. "Lider i organizator" a któż to miałby być? Już pisałem że samo środowisko CP nie potrafi się dogadać a co dopiero wszyscy związani z bronią.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

RedGuy pisze: śr 13.cze.2018 - 12:36
Rotmiszcz pisze: wt 12.cze.2018 - 23:20
Chciec to oni sobie moga, chcieli zaostrzyc ustawe aborcyjna i nie dalo rady bo sie postawili

Ilu jest strzelcow pozwoleniowych i cp ? Wystarczy nam lider i organizator i nic nas rusza
Ustawy aborcyjnej nie ruszyli bo oppozycja syanęła za ludźmi. Do tego straszono pozbawieniem praw itp. Jrśli chodzi o strzelectwo to opozycja a co za tym idzie jej elektorat wyraziła się jasno co myślą o broni. Konoec końców PiS poparł opozycję chcąc zaostrzyć prawo odnośnoe posiadania broni. Na scenie politycznej jedyni co nas popierają to skrajna prawica, ale ci z kolei nie mają siły przebicia. "Lider i organizator" a któż to miałby być? Już pisałem że samo środowisko CP nie potrafi się dogadać a co dopiero wszyscy związani z bronią.
Ktokolwiek oficjalny. Partia wolnosc, Ad arma
Gdyby ktokolwiek mógł choć raz zjednoczyc dla wspolnego dobra nasza brać...
Christof
Posty: 26
Rejestracja: wt 04.lip.2017 - 22:22
Lokalizacja: Świdnica.
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Christof »

RedGuy pisze: śr 13.cze.2018 - 12:36
Rotmiszcz pisze: wt 12.cze.2018 - 23:20
Chciec to oni sobie moga, chcieli zaostrzyc ustawe aborcyjna i nie dalo rady bo sie postawili

Ilu jest strzelcow pozwoleniowych i cp ? Wystarczy nam lider i organizator i nic nas rusza
Ustawy aborcyjnej nie ruszyli bo oppozycja syanęła za ludźmi. Do tego straszono pozbawieniem praw itp. Jrśli chodzi o strzelectwo to opozycja a co za tym idzie jej elektorat wyraziła się jasno co myślą o broni. Konoec końców PiS poparł opozycję chcąc zaostrzyć prawo odnośnoe posiadania broni. Na scenie politycznej jedyni co nas popierają to skrajna prawica, ale ci z kolei nie mają siły przebicia. "Lider i organizator" a któż to miałby być? Już pisałem że samo środowisko CP nie potrafi się dogadać a co dopiero wszyscy związani z bronią.
Myślę że tutaj mają pole do popisu firmy handlujące, bronią czy akcesoriami .
Można stworzyć jakieś niezależne stowarzyszenie , klub czy braterstwo...
Jest nas tyłu że pasjonatów i chętnych raczej nie braknie.
Można ustalić składkę członkowska aby były pieniądze na promocję strzelectwa ,
na prawników ,
Można by było dotrzeć do mediów żeby pokazać prawdziwy obraz pasji i idących za tym kesti propagowania wartości historycznych..

Dzwoni już ostatni dzwonek do działania ,bo potem odkręcić ustawę to już nie takie proste.

Wczoraj prezydent zaproponował zmianę konstytucji
Min. mówił o propozycji wyższości przepisów polskich nad unijnymi
Jak i o naszych historycznych wartościach
i raczej nie myślał i powrocie do PRL
Koniecznie trzeba działać bo po przymusowej rejestracj i numerowania znikniemy ze strzelnic .(nie każdego będzie stać a i nie każdy chce być pod lupą wielkiego brata)
Co niektórzy przeniosą się do lasów i na grzyby będziemy w hełmach chodzić

Ale to jest tylko moje skromne zdanie
Pozdrawiam wszystkich Christof
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: raguel »

Problem w tym, że trzeba wykazać się rzetelnymi argumentami, a my jedyne co mamy to komunały w stylu "to tylko niepotrzebne wydatki" lub "po co zmieniać prawo, tak jest teraz jest dobrze i nikt po ulicach się nie strzela". W odpowiedzi zwolennicy restrykcji są w stanie podać kilka jeśli nie kilkanaście przypadków nadużyć z bronią CP tylko w zeszłym roku, argumentując że gdyby wykluczyć ludzi z zaburzeniami i przeszłością kryminalną to większość z nich nie miałaby miejsca. Nie wiadomo ilu jest aktywnych strzelców CP bo nikt nas nie zrzesza. Liczenie EKB wydanych na broń CP też nic nie da bo spora część woli się wielkiemu bratu z jakichś względów nieujawniać (bo kiedyś przyjdo i zabioro albo na wypadek ruskiej inwazji, przy czym w tym przypadku remik czy colt na niewiele się zdadzą).
Zablokowany