Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

Znowu chcesz zacząć z następnym klientem te swoje pier.... na temat komuny i wyższości tamtych nad tymi czasami ?
Nie rozróżniasz trockizmu od leninizm, komunizmu kulturowego od gospodarczego, a znowu zaczniesz smuty zakończone porównaniem inteligęncii adwersarza do jego sznurówek .

Czytałeś chociaż Marksa ?
Jak byś czytał to byś widział że to co sobą reprezentuje UE to czysty komunizm marksistowski tyle że kulturowy i ideowy a nie gospodarczy.
Dlatego to jest NAJGORSZA krzyżówka ! Mieszanka marksizmu kulturowego ze skrajnie liberalnym żydo-kapidałem.
Jedno niszczy podwaliny kulturowe krajów członkowskich a drugie suwerenność gospodarczą !
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Mandrake »

100% prawdy
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Furbolg »

Skoro czasy niepewne, to może czas skończyć z jojczeniem na forum i zacząć po prostu robić swoje?
Zgadza się, większość opinii w tym wątku w miarę trafnie określa aktualny stan, należy wszakże pamiętać, że to FORUM PUBLICZNE, a nie żaden hermetyczny klub dyskusyjny. Zastanówcie się zatem, co i przede wszystkim- do kogo piszecie.
Nie wydaje mnie się, aby marksizm szanował wolność słowa i wypowiedzi, więc...?
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Laszek »

Tak se myślę, że ustawa o broni i amunicji to nie jest taka zła. CP jest wolne, broń biała też( względnie), ze współczesną trochę więcej problemów, ale brak ograniczeń pojemności magazynków itp. A bandyty we własnym domu pałką przez garb zdzielić nie mogę, bo przekroczę obronę konieczną. Stąd moja myśl, że powinniśmy iść raczej w kierunku usunięcia zapisu typu "chyba, że przekroczenie było znaczne". Wydaje mi się, że to jest główny problem z bronią w Polsce. Co o tym sądzicie?
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

A ja jestem za tym zeby przynajmniej palka potraktowac wlamywacza. Moj dom i wara od niego. Nie po to cale zycie zapieprzam aby cos miec zeby mnie jakis gnoj okradal.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Znowu chcesz zacząć z następnym klientem te swoje pier....
Wybacz ale nie mam o czym z Tobą prowadzić polemiki .
rundball napisał " Mieszanka marksizmu kulturowego ze skrajnie liberalnym żydo-kapidałem."
Wydaje mi się iż kolega zmierza w niebezpiecznym kierunku . Głupota i brak przemyślenia wypowiedzi może prowadzić do .............naruszenia art 257
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

Furbolg pisze: sob 19.maja.2018 - 10:30 Skoro czasy niepewne, to może czas skończyć z jojczeniem na forum i zacząć po prostu robić swoje?
Zgadza się, większość opinii w tym wątku w miarę trafnie określa aktualny stan, należy wszakże pamiętać, że to FORUM PUBLICZNE, a nie żaden hermetyczny klub dyskusyjny. Zastanówcie się zatem, co i przede wszystkim- do kogo piszecie.
Nie wydaje mnie się, aby marksizm szanował wolność słowa i wypowiedzi, więc...?
nie uświadczysz tu wypowiedzi ty co nie jojczą ani tych co robią swoje ani tych co pamiętają, że co napiszesz to zostaje na bliżej nieokreślony czas do potencjalnie wglądu dla bliżej nieokreślonych osób :pomysl:
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Furbolg »

@Flash:

Słusznie prawisz :piwo:
Niemniej jednak czasami warto przypomnieć o pewnych rzeczach- ludzie to jednak mają krótką pamięć :-(
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Nduro »

Wszyscy jojczą lamentują nikt nic nie robi. Ustawa wejdzie i wszyscy się obudzimy z ręką w nocniku jak poszukiwacze. Po fakcie założyli jakieś ogólnopolskie stowarzyszenie,trochę za późno bo uchwalone było wszystko i weszło w życie w styczniu 2018. Aby móc coś działać, lobbować,aby kto kolwiek chciał z lokalnych polityków rozmawiać z przedstawicielami CP trzeba mieć status prawny,rejestracje w sądzie i zaplecze ludzi,a nie kilkadziesiąt osób z forum które coś tam się udzielają i interesują tematem. To muszą się ruszyć ludzie z różnych forów internetowych i środowisk ponad podziałami dla wspólnego dobra. Człon takiego stowarzyszenia musi być z ludzi bardzo oddanych sprawie mających dużo wolnego czasu,a najlepiej z osób czerpiących zysk na obrocie akcesoriami i bronią CP. Pewnie zaraz by bolało niektórych bo ktoś robi coś w swoim interesie i żal by dupę ściskał,ale sami nic by nie wnieśli do tematu. W sprawie poszukiwaczy i ich sprawy,dziwię się że rękawicy nie podjęli rodzimi producenci wykrywaczy metali i nie działali wcześniej. Może poza jednym dealerem detektorów M.Majchrowiczem i poszukiwaczem wytrawnym A.Troncikiem "Saperem" zaangażowanych w sprawę.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Kolego, w związku iż jesteśmy Polakami nie licz że ktokolwiek się zrzeszy i zacznie lobbować w słuszniej sprawie.
Mało jest osób które chcą zrobić coś więcej niż wokoło swojej zagrody, na szczęście są tacy choćby prezes BRATERSTWA Paweł.
Osobiście zacząłem robić patent by zdobyć czerwoną książeczkę, by właśnie nie obudzić się z ręką w nocniku.
Podejrzewam iż każdy dla kogo ważne jest strzelectwo poradzi sobie w taki czy inny sposób, a swoiści szeryfowie zostaną wyjęci z pod prawa.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Nduro »

Amen
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: roundball »

slaw29 pisze: sob 19.maja.2018 - 20:15 Wydaje mi się iż kolega zmierza w niebezpiecznym kierunku . Głupota i brak przemyślenia wypowiedzi może prowadzić do .............naruszenia art 257


Moje wypowiedzi są bardzao przemuślane.

A powyższe, napisane przez Ciebie zdanie idealnie podsumowuje twój charakter i sposób myślenia.
Asekuranctwo mieszane z pouczaniem innych.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

W kazdym gronie znajdzie sie czarna owca.. :)
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

Odp*** się od Polaków jeden z drugim. Jesteśmy na świecie pomimo historii i będziemy tu nadal. Pewnie nie wszyscy, oni też nie wszyscy ;)
Każdy może błądzić. Slaw'a kojarzę raczej pozytywnie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Flash pisze: pn 21.maja.2018 - 22:54 [...]
Każdy może błądzić. Slaw'a kojarzę raczej pozytywnie.
:piwo:
Zablokowany