Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Awatar użytkownika
krzywooki
Posty: 17
Rejestracja: pn 01.maja.2017 - 19:58
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: krzywooki »

Też sądzę, że obowiązek rejestracji jest w zasadzie pewny. Ale na tym chyba się skończy, bo gdyby chcieli wprowadzić obowiązek pozwoleń jak na nitro czy coś koło tego, to tu już mają coś do stracenia. Posiadaczy CP jest sporo, chętnych do posiadania swojego colta czy remika też wielu, zwłaszcza że już poszła w naród wieść o możliwości posiadania swojego strzeladła, a z danych wynika jasno, że żadnej fali zabójstw czy rozbojów z użyciem CP nie ma [wbrew strachom wzniecanym przez różnych nawiedzonych].
Dlatego jestem tu raczej optymistą, choć ostrożnym [wiadomo, rządzący potrafią zadziwić najbardziej przewidujących]. Prawdę mówiąc wolałbym nie być policyjnie zarejestrowany jako posiadacz colta navy, ale jeśli to ma być warunek jego 'mania' albo 'niemania', to taka cena mimo wszystko nie wydaje się wygórowana.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Koledzy szacuję że minimalna rejestracja będzie na poziomie broni pneumatycznej ( wiatrówek o mocy pow. 17J ) tj. badania lekarskie i psychologiczne, oświadczenie o niekaralności, wpłata za rejestrację, rejestracja odbywa się w KP.
Jeśli nie pójdą tą drogą to będzie normalne pozwolenie na broń.
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

Nie rozumiem w czy koledzy lezy problem... jest wyraznie napisane, ze repliki i przekroje niezdolne do strzelania. PRZEKROJE broni np na scalone i nowoczesnych produkcji a nie NIESTRZELAJACE repliki broni CP. Jak kupie w skepie wisnie i banany w kolorze zoltym to znaczy ze wisnie tez sa w kolorze zoltym? Z Waszego toku myslenia wychodzi ze tak.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: kamilgrzy »

Seba999 pisze: pt 11.maja.2018 - 15:30 Nie rozumiem w czy koledzy lezy problem... jest wyraznie napisane, ze repliki i przekroje niezdolne do strzelania. PRZEKROJE broni np na scalone i nowoczesnych produkcji a nie NIESTRZELAJACE repliki broni CP. Jak kupie w skepie wisnie i banany w kolorze zoltym to znaczy ze wisnie tez sa w kolorze zoltym? Z Waszego toku myslenia wychodzi ze tak.
To zrozumiałe że nie rozumiesz. Czytaj powoli i ze zrozumieniem.
Rozumiem że na swojego widniejącego w podpisie moja broń - Ruger New Army pozwolenia też nie masz?
Ostatnio zmieniony pt 11.maja.2018 - 15:49 przez kamilgrzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Seba999 pisze: pt 11.maja.2018 - 15:30 jest wyraznie napisane, ze repliki i przekroje niezdolne do strzelania.
Kolego, nie gniewaj się, ale dopóki nie przeczytasz tego zdania w całości i nie dokonasz jego gramatycznego i logicznego rozbioru to nie zrozumiesz. A co do Rugera kolega kamilgrzy ma świętą rację. Czy na pewno ma tam być New Army (a nie Old Army), czy też ci się pokićkało?
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

nie trzeba UoBiA żeby zmusić do rejestracji - wystarczy ustawa o rejestrze broni :) UoBiA może dalej mówić, że nie trzeba pozwolenia a ta druga, że trzeba rejestrować :ok:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

I znowu mamy pomieszanie przyrody z religią.
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

Yyyy... racja. Remington new army. Sry moj blad. Natomiast czytalem projekt ze zrozumieniem i nie widze problemu. Przynajmniej takiego ktorego widza inni. Jestem za rejestracja ale jednoczesnie przeciwnikiem wprowadzania zezwolenia na posiadanie CP. Ogolnie dostep do dlugiej np dubeltowki powinien miec kazdy zdrowy na umyslie i nie karany obywatel. Co innego krotka bron. CP jest tylko dla hobby i powinno byc traktowane jak wiatrowka z ew rejestracja uzytkownika. Ogranicza to troche? Ale jednoczesnie normalnemu uzytkownikowi nie powinno to przeszkadzac. Obecne przepisy sa wygodniejsze i mam cicha nadzieje ze takie zostana. Chociaz cos wisi w powietrzu nie rozpetujmy niepotrzebnej gownoburzy poki nie ma oficjalnego oswiadczenia. Sam czekam na wynik.
Ostatnio zmieniony pt 11.maja.2018 - 23:18 przez Seba999, łącznie zmieniany 3 razy.
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: dam »

Jak by znieśli z replik z przed 1885 roku rozdzielność ładowania , to mogły by być rejestrowane jak dla mnie.
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Laszek »

Postawcie sobie jedna bardzo ważne pytanie, ale takie w ch** ważne: co wam da rejestracja? Powstrzyma idiotów przed chodzeniem na strzelnice, czy może męża przed zastrzeleniem kochanka żony? A teraz powiedzcie czy rejestracja jest potrzebna? Kto jak nie my ma bronić tej resztki wolności jaka nam pozostała?
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Seba999 »

No wiesz... idioci sie zdarzaja. Chociaz czas pokazal ze w Naszym srodowisku sa to sporadyczne przypadki. Jak ktos ma sklonnosci do zabijania to nie potrzebuje do tego pistoletu czy rewolweru. Chodzi mi o imbecyli co pomachaja nawet pustym dla fisiowania przed kolegami a media zrobia swoje. Wiekszosc i to przytlaczajaca wie co posiada i wie ze ze sciany zabiera na strzelnice. Glupi przyklad jak policja zatrzymala dwoch umundurowanych z ak na plecach na przystanku autobusowym... chlopaki jechali na strzelanke asg. Mieli po dwadziescia pare lat czyli teoretycznie dorosli. O takich bezmozgach wlasnie mysle. Masz zarejestrowana. Nikt sie nie czepia podczas kontroli bagaznika itp. Sam musialem czekac na poboczu az szanowni panowie smieszni ustala z dyzurnym ze zawartosc mojego bagaznika nie wymaga pozwolenia. Tylko czekalem az zabiora mi na 3 miesiace do ekspertyzy ale okazalo sie ze dyzurny mial wiecej oleju w glowie niz tych dwoch znafffcow teoretykow ktorzy nawet zastanawiali sie czy nie jade dokonac jakiegos zamachu.
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Laszek »

Bez pozwoleń byłoby łatwiej, bo wszystko by było dozwolone i policjanci mieliby mniej roboty.
woldo2
Posty: 4
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 13:30
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: woldo2 »

Laszek pisze: sob 12.maja.2018 - 19:58 Bez pozwoleń byłoby łatwiej, bo wszystko by było dozwolone i policjanci mieliby mniej roboty.
:ok: i taki projekt powinniśmy forsować :brawo:
Awatar użytkownika
Master85
Posty: 19
Rejestracja: śr 07.lut.2018 - 23:38
Moja broń: remington army 8" , kentucky kal 45, colt army 8

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Master85 »

my sobie możemy tylko popisać. I tak uchwalą, to co pasuje komunistom z Brukseli
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

my sobie możemy tylko popisać. I tak uchwalą, to co pasuje komunistom z Brukseli
Mogę zapytać ile kolega ma lat i czy posiada potomstwo ?
Zablokowany