Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Bob »

Panowie prośba o ocenę mechanizmu blokadu Uberti Hege. Przy napinaniu blokada za wszesnie uderza w bęben pozostawiając ślady na bebnie na krawedzi rowka. Nie będę sie rozpisywał rzućcie okiem fachowca na link...
https://youtu.be/dZBLLiY2DNU
Szperając w google znalazłem kilka takicb przypadków Uberti. W Pietta tak się nie działo. Gdy kurek jest odciagniety blokada prawidłowo juz siedzi w rowku bębna to przy dociągnieciu max zaskakuje spust wszystko widać na filmie
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: raguel »

Wyrobiona blokada bębna przy zębie na kurku lub wyrobiony sam ząb kurka. Uberti używa do produkcji modeliny.

Edit: sprzęt nie wygląda na wiekowy, a różnica w timingu nie jest duża, podejrzewam że tak został ustawiony przez włocha. Obstawiam, że podpiłowali ci ciut ww. ząb przy ustawianiu. Moim zdaniem normalna praca repliki od uberti.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Bob »

Blokada jest podpiłowana z jednej strony ale na jej "czubku" widać malutki ślad po uderzeniu w bęben podpiłowałem pod wiekszym kątem teraz wskakuje w rowek i ustawia bęben bez haczenia o krawędź rowka na bębnie. Nie ma problemu z osiowością ani luzem na bebnie.
Załączniki
rps20180328_144932.jpg
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: zbiho »

Nie łap tak pochopnie za pilnik, tak się tego nie robi, zawężyłeś blokadę i zaraz będzie luz na zablokowanym bębnie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: mar_kow »

zbiho pisze: śr 28.mar.2018 - 17:24 Nie łap tak pochopnie za pilnik, tak się tego nie robi, zawężyłeś blokadę i zaraz będzie luz na zablokowanym bębnie.
Kolega ma rację - spiłowałeś blokadę. Mam Hege i też występuje ten "klik". Ale blokada nie wskakuje z pełną siłą w frez bębna. Następny "klik" to pełne wpasowanie blokady we frez. Blokada u mnie jest zeszlifowana pod łagodnym kątem na pełnej grubości blokady z malutką fazą ok. 0,4mm. Zapewne bęben dostanie rysy obwiedniowej po intensywnym używaniu ale nie uważam tego za błąd - bęben trzyma jak zamurowany.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Bob »

Moja blokada już była tak spiłowana ja jedynie minimalnie przelecialem pilnikiem tak że nie ma śladu na blokadzie gdzie uderzała w krawędź rowka na bębnie pozostawiając ślad.
Jak widać na filmie było uderzenie w bęben a dopiero po dociagnieciu kurka bęben robił jeszcze minimalny obrót i blokada wskakiwała w rowek. Teraz blokada wpada czysto w rowek. Zrobiłem test z farbą pomalowalem czubek blokady i teraz wyraznie widać gdzie blokada spotyka się z bębnem.

Kolego mar_kow możesz pokazać twoją blokadę?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: mar_kow »

Tu masz blokadę w moim Remiku Hege:

Obrazek

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest solidność i niezawodność. Skoro Remington Pattern custom kosztujący ponad 5 tys. potrafi dostać rysy obwiedniowej po przebiegu 200 kul to tym bardziej Uberti. A to że tuning Hege to tylko ładniej wypucowany za dopłatą ok. 200 zł. Jeżeli obawiasz się rys to wystarczy nie strzelać...
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: kamilgrzy »

Koledzy miałem ostatnio na strzelnicy styczność z Rem. Uberti-Hege, strzelcowi obok cały czas cielą się broń, tak więc pomogłem.
Rozebrałem ją w drobny mak wyczyściłem nasmarowałem, przy tym obejrzałem i porównałem do mojej Barbary. Zaznaczam iż był to Rem. z 2017r w wersji target.
Wnioski:
- ten Hege jest nieźle spasowany ale wcale nie lepiej niż Barbara - zaryzykuję stwierdzenie że na porównywalnym poziomie.
- materiał z którego jest wykonany współczesny Hege widać na pierwszy rzut oka iż to jakiś gówno-lit a nie stal ( materiałoznawcą nie jestem, jest to moja opinia po dokładnym obejrzeniu broni ).
- a czarę goryczy przelała sprężyna główna ( drzwi w maluchu tłoczone były z grubszej blachy ), a o samym jej wykończeniu nie wspomnę.
Cieszę się że nim kupiłem Rem. wnikliwie zbadałem fora i dokonałem właściwego wyboru pomimo iż Santa-Barbara ma bardzo mały chwyt.
Co prawda mój wpis mija się z tematem ale musiałem wtrącić to małe porównanie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: mar_kow »

kamilgrzy pisze: pt 30.mar.2018 - 17:25 [...]
- materiał z którego jest wykonany współczesny Hege widać na pierwszy rzut oka iż to jakiś gówno-lit a nie stal ( materiałoznawcą nie jestem, jest to moja opinia po dokładnym obejrzeniu broni ).
[...]
Wersja "Hege" to tylko lekki tuning przez firmę Hege, niektórzy też twierdzą że do Niemiec Włosi wysyłają lepszy towar niż typowo do Polski. Nie ma problemu z osiowością, nierówną szczeliną. No i na lufie wygrawerują napis. Poza tym nie różni się od wszystkich innych na rynku...
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Bob »

mar_kow pisze: pt 30.mar.2018 - 16:30 Tu masz blokadę w moim Remiku Hege:

Obrazek

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest solidność i niezawodność. Skoro Remington Pattern custom kosztujący ponad 5 tys. potrafi dostać rysy obwiedniowej po przebiegu 200 kul to tym bardziej Uberti. A to że tuning Hege to tylko ładniej wypucowany za dopłatą ok. 200 zł. Jeżeli obawiasz się rys to wystarczy nie strzelać...
To umie było bardziej spiłowane.
Nie obawiam sie rys bo uważam to za normalną kolej rzeczy jeżeli sie czegoś mniej lub bardziej używa... Ale nie podoba mi się wgniecenie na bebnie powstające po uderzeniu blokady w beben.
Myślałem że po Hege Uberti można się czegoś więcej spodziewać.
Fakt ze korona i gwint dużo lepszy niż Pietta a spust wydaje mi się delikatniajszy obecnie nie mam możliwości porównania obu jednocześnie
Załączniki
rps20180330_195426.jpg
rps20180330_195534.jpg
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: mar_kow »

Bob pisze: pt 30.mar.2018 - 20:56 [...] Ale nie podoba mi się wgniecenie na bebnie powstające po uderzeniu blokady w beben.
[...]
To nie jest wgniecenie - oryginalnie bęben jest z jednej strony delikatnie wyżłobiony. Prawdopodobnie aby przy szybkim strzelaniu klin nie "przeoczył" frezu.
I to nie jest tylko w Hege - drugi nowy bęben bez tuningu też ma "wgniecenia"... :)
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Bob »

Hmmm... Dzięki za info
Przeglądając fotki nowych bębnów nigdzie nie spotkałem tego wyżłobienia... A nawet jeżeli jest on fabryczne to powinno byc ostre i równomierne a nie jak u mnie sklepane na jednym rowku bardziej na innym mniej... Skoro rowek blokady jest frezowamy i ma ostre krawędzie to to wyżłobienie też tak powinno wyglądać (przynajmniej wg moich oczekiwań :p)

Ale jak widać taki problem to nie problem blokada poprawiona nic nie haczy, dobrze blokuje, osiowość idelana więc tylko strzelać.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Zurek »

Mam remika co prawda pietty, ale nie mam tam żadnych wyżłobień na blokadę bębna. Są tylko prostokątne rowki z równymi kantami. Blokada wychodzi idealnie w tępo i nie "rani" kantów. I czy energicznie czy powoli, zawsze tak samo. W tym przypadku jest zły timing.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Bob »

Też miałem Piette i nie było tego co tu... Były za to inne minusy
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Ocena pracy blokady bębna Remington Uberti Hege

Post autor: Zurek »

Jakie mianowicie?
ODPOWIEDZ