Kokila

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kokila

Post autor: mar_kow »

.44 pisze: pt 09.mar.2018 - 09:00 [...]
Podałem Ci linka. 80 złotych te kleszcze kosztują. To są inne kleszcze niż te zintegrowane z kokilą, mają 8 milimetrów grubości jak wszystkie inne (RCBS czy Lyman np.). [...]
Czyli rozumiem że można brać - będą pasowały... A Kolega @hniv ma rację - kleszcze Pedersoli normalnie kosztują 190 zł + przesyłka.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Kokila

Post autor: hniv »

Nie burz się tak bo ci żyłeczka pęknie. Nigdy nie miałem w reku tych kleszczy z linku i myslalem że to te same co w komplecie z formami. W opisie tych kleszczy tez nie pisze jaka mają grubość. Od tego jest to forum żeby rozwiać ewentualne wątpliwości a takie wlaśnie miałem. Ponadto tylko lee ma je w takich cenach bo lyman i pedersoli blisko 200 zl.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kokila

Post autor: mar_kow »

O.K. Zamówiłem te z linka, mam nadzieję że będzie pasować. Mam szczypce LEE od innej kokili ale ich grubość to 4 mm. Nie chce mi się kombinować w dystanse bo wycięcia też niedokładnie pasują...
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Kokila

Post autor: .44 »

Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kokila

Post autor: mar_kow »

.44 pisze: sob 17.mar.2018 - 22:01 [...]
Taka sobie foremka do karabinu wojskowego .58
Masz talent...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kokila

Post autor: Wycior »

Super robota! Czapka z głowy. To by był ekspansywny 0.58. Czy podjąłbyś się zrobienia czegoś podobnego w kalibrze 0.69? Konkretnie chodziłoby o francuski pocisk Balle Modele 1863 (36 g). Rozpoznaję ten temat. O ile wiem nikt podobnej kokili obecnie we Wszechświecie nie robi, albo mój wszechświat jest słabo zbadany.
Obrazek
Jest tam problem w postaci graniastej komory, ale zakładając mniejszy od oryginalnego luz pocisku można by zacząć od okrągłej. W sumie najbardziej interesuje mnie skorupa, wkładkami od biedy mógłbym zająć się sam.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Kokila

Post autor: .44 »

Graniasta wkładka nie jest problemem. Po prostu trzeba ją wyfrezować a nie wytoczyć. Kokila jak najbardziej do zrobienia.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Kokila

Post autor: .44 »

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ