CZ 557 Varmint

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

Nie bardzo mam czym :)
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Jak masz wagę kuchenną to już tylko kawałek drutu i jakiś kubełek, bądź inne naczynie które można powiesić.
Z drutu wyginasz coś takiego:
Obrazek
Tylko zamiast tych ciężarów robisz drugie ucho na którym wieszasz wiaderko. (drut ma być tak wyprofilowany żeby nie dotykał do osady)
Karabin stawiamy w pionie (lufą do góry, stopką wsparty na stole. Tak aby wiaderko wisiało swobodnie poniżej blatu stołu) i do wiaderka wlewamy wodę do momentu aż padnie "suchy strzał" Zdejmujesz wiaderko i wieszak i razem kładziesz na wagę.
Ot i cała filozofia. ;)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

szukałem jakiegoś małego wiaderka ale no niestety nie mam niczego z szerokim wlewem i uchem...
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

:(
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Dziś cały dzień dłubałem przy "zabawkach"
Od rana do popołudnia robiłem sobie trymer, taką trochę replikę Wilsona ale w moim wydaniu.
A po południu troszkę ogarniałem karabin, założyłem kompensator, zrobiłem gruntowne czyszczenie lufy i całej reszty, i porządnie zamontowałem lupkę. W poniedziałek żona dała mi wolne więc zrobię pierwszą partię amunicji i może wyrwę się na strzelnicę lufę podocierać?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

donkihot pisze: wt 27.lut.2018 - 18:37
Matlak pisze: wt 27.lut.2018 - 12:24 Tak, 1,5 lbs to 680 gramów. A wysyłają do Polski?
Właśnie wróciłem do domu i pierwsze co zrobiłem ważenie spustu w mojej Czesi, i już nie jestem taki szczęśliwy że Timney będzie pasował :-(
O ile mechanicznie tak, o tyle nie wiele zmieni.
Nie miałem pojęcia ile to jest 680g. a teraz wiem. To nie wiele mniej niż mam teraz, bo 840g. śrutu wyzwala zrzucenie iglicy. Wystarczyłoby wymienić jedna sprężynkę w oryginalnym spuście i będzie mniej niż w Timneyu.
Dla porównania zważyłem spust w swoim Waltherze CG90 (wiem to pneumatyk i całkiem inna sprawa) i wyzwala się po 12g.
Teraz mam zagwozdkę, co zrobić żeby w CZ uzyskać powiedzmy 80-100g. ?????
Zważyłem, niecałe 700g. Nie ważyłem fabrycznego ale w porównaniu to musiał mieć ze 2,5kg skoro teraz jest o wiele lżejszy...
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

700g. niby troszkę delikatniej niż u mnie ale to wciąż sporo. Z forum broni rozmawiałem (pisałem) z jednym użytkownikiem bo wspomniał że założył sprężynkę od wyłącznika (takiego jak w domu zapalamy-gasimy światło) niestety rozebrałem dwa różne i od żadnego nie pasuje. Jeszcze rozbiorę jakiś jak mi wpadnie w ręce i może coś podpasuję. Tak jak pisałem mnie interesowała by wartość 80-100g. Zobaczymy czy dam radę do takiej dojść.
Dziękuję że chciało Ci się zważyć swój.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

Mój spust jest tak zbudowany że jeszcze jedną sprężynę bym musiał wymienić tylko nie wiem jak ją nazwać, ta która napina występ trzymający bijnik
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Chyba wiem o czym Mówisz, u mnie też jest taka sprężynka która ma wpływ na twardość spustu, tylko nie do końca wiem jaką pełni funkcję (chyba taką samą o której Piszesz)
Obrazek
Za spustem ją widać (znaczy bliżej twarzy strzelca) w manualu ma numer 34 i jest opisana "Firing pin catch spring" nie wiem co to znaczy google tłumacz mówi "sprężyna zatrzaskowa sprężyny" Tak kminiłem że jak by ją założył twardszą to zaczep mechanizmu trzymającego iglicę z mniejszą siłą oddziaływałby na zaczep spustu, ale trochę boję się ją ruszać bo nie wiem jakie będą konsekwencje tej ingerencji.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

No to gratulacje :-D ,spoznione bo nie zauwazylem wczesniej tematu.
Zjechanie z sila nacisku na spust to nie tylko sprezyna ,bo przy zbyt mocnym jej oslabieniu moze sie pojawic problem z samoczynnym oopalaniem przy zamykaniu zamka.
Co do CZ to nie mam pojecia jaki spust Ci polecic ,w kazdym razie mi w Savage sie Timney nie sprawdzil ,ponizej 1 lb czesto odpalal przy zamykaniu zamka.
Teraz mam taki : https://riflebasix.com/product/savage-1 ... ger-sav-2/ i bez problemu dziala przy 8 uncjach nacisku ,a producent pisze ze mozna zejsc do 4 uncji.
Do CZ widze tez robia ,12 oz nacisku jest w miare ok ,moze sie uda zejsc troche nizej ,tyle ze cena :-(
https://riflebasix.com/product/ceska-zb ... er-cz-527/

"Firing pin catch spring" - sprezyna zaczepu iglicy


P.S.
A jaki kaliber ,bo chyba nie napisales ,albo ja nie zanlazlem :-D
Ostatnio zmieniony wt 13.mar.2018 - 20:35 przez Bready, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

557 Varmint jest tylko w "czysta-osiem" :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

A z kad mnie to wiedziec :-D

A jestes tegp pewien ? ;)
http://cz-usa.com/product/cz-557-varmint/
:-D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

No fakt ale z 243 Win tu u nas prawie nikt albo nikt nie strzela :D Na sklepach tylko 308 widywałem :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

@donkichot
A co przez te lupe widac przy maksymalnym powiekszeniu ,przezstrzeliny .308 na bialym na 200m ,300m ,dalej ?
Moze przestrzeliny z .223 na bialym tle ,z jakiej odleglosci ?
.177 (4.5mm) z jakiej odleglosci ?
Da sie wogole patrzec przy ustawieniu x50 ?
Jak z abreacja chromatyczna w srodku krzyza ? ,bo na brzegach to i w lepszych jest.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Bready pisze: wt 13.mar.2018 - 20:05 No to gratulacje :-D
Do CZ widze tez robia ,12 oz nacisku jest w miare ok ,moze sie uda zejsc troche nizej ,tyle ze cena :-(
https://riflebasix.com/product/ceska-zb ... er-cz-527/
P.S.
A jaki kaliber ,bo chyba nie napisales ,albo ja nie zanlazlem :-D
Dziękuję, dziękuję też się cieszę :-D
Obejrzałem, ale uważam że za sam język spustowy 95$ to stanowczo za dużo a całego mechanizmu spustowego nie robią. Trudno będę kombinował coś zrobić z fabrycznego.
Pytasz o szkło, jeszcze nie byłem z nią na strzelnicy (dziewica) a przez lupkę oglądałem przyrodę.
Co do jakości obrazu i aberacji: na pewno bardzo jasna bo tubos 35mm. obraz jak brzytwa do powiększenia 40x przy powiększeniu 50x robi się lekko mleczna (ale naprawdę lekko) i pojawia się aberacja w krzyżu ale jeszcze do zniesienia.
Wady:
Na pewno dość gruby krzyż
I coś co jest dla mnie bardzo dziwne:
A mianowicie pokrętło paralaksy działa jak "gałka" do ustawiania ostrości, jak przy powiększeniu 50x obserwowałem obiekty na 300m. to żeby obraz był ostry musiałem ustawić paralaksę na 100y.
Czy tak powinno być?
ps. Oczywiście moja opinia jest mocno subiektywna, bo nigdy nie patrzyłem przez lepsze szkła.
ODPOWIEDZ