Sklepy z CP

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Sklepy z CP

Post autor: mar_kow »

Witam! Pytanie - zamawiał ktoś ze sklepu czarnoprochowce.pl ?? Ceny mają stosunkowo wyższe (przynajmniej tak mi się wydaje) od pozostałych. Jak na razie na celowniku mam Remington'a New Army 1858 Inox kal.44 Hege-Uberti. I od razu kolejne pytanie - do tego tuningu Hege warto dopłacać? W tego typu broni dopiero raczkuję ale raczej mnie pociągnie. Dlatego nie chcę od razu po taniości a Uberti nawet jak zechcę coś tarczowego kupić to szybko widzę "zejdzie". Dzięki za ewentualne odpowiedzi :piwo:
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Sklepy z CP

Post autor: Szaddam »

Z tym inoxem to może jeszcze przemyśl ... bo na strzelnicy koledzy będą się pytali "czy podoba się Twojemu chłopakowi" ;)
a poważniej, nierdzewka wcale nie jest lepsza ani wytrzymalsza niż oksyda, a nawet trudniejsza w utrzymaniu czystości.

A skąd jesteś? i dlaczego akurat w tym sklepie chcesz nabyć?
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Sklepy z CP

Post autor: Len »

Ja nabywałem dwie sztuki. Jedna nie narzekam, a druga miała mankamenty konstrukcyjne, ale już odpuściłem. Tak to bez zarzutu sklep, chociaż znam lepsze ;).
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Sklepy z CP

Post autor: mar_kow »

Szaddam pisze: sob 17.lut.2018 - 16:56 Z tym inoxem to może jeszcze przemyśl ... bo na strzelnicy koledzy będą się pytali "czy podoba się Twojemu chłopakowi" ;)
No właśnie czytam... :)
Szaddam pisze: sob 17.lut.2018 - 16:56 A skąd jesteś? i dlaczego akurat w tym sklepie chcesz nabyć?
Najbliżej mam Olsztyn ale wybór kiepski... Przy zakupie przez internet zawsze mogę odesłać bez podania przyczyn...
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Sklepy z CP

Post autor: Szaddam »

Gascolt nie jest sklepem popularnym, Kiedyś handlował na allegro, ale bez wielkich sukcesów. Sam nie sprowadza broni, co najwyżej bierze ją od przedstawicielstw. Co do jakości obsługi też niewiele można powiedzieć.
Sugerowałbym jednak skorzystanie z bardziej znanych sklepów, np. Sharg, Saguaro, Pentagon - ceny będą podobne, a pewność transakcji znacznie większa.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Sklepy z CP

Post autor: mar_kow »

Pewnie tak zrobię, przeglądam oferty. Ciągle kusi mnie ten inox... Przez cały czas mam do czynienia z oksydą i stąd chęć na zmiany. Wiadomo że "zwykła" jest mniej brudząca, najwyżej będę bardziej przeklinał przy czyszczeniu...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Sklepy z CP

Post autor: mar_kow »

Nie mogę edytować więc...

Czyli w sumie kupiłem w sklepie czarnoprochowce.pl. Tak jak wcześniej napisałem: Remington 1858 Target Inox .44 Hege-UBERTI. Wszystko szybko, bez zbędnych ceregieli. Miły kontakt, błyskawiczna wysyłka. Wszystko ładnie spasowane, wypolerowane, szczelina niewielka (nie mam szczelinomierza) i całość na oko osiowa. Tak jak któryś z Kolegów wcześniej napisał - z Hege chyba się liczą bo byle sztuki im nie prześlą do tuningu. Jak już do końca przekonam żonę, skompletuję osprzęt, czas i pogoda pozwoli to przetestuję "drania"... Widziałem też dostępne kolby - i znowu "ciągotka"... :pomysl:
Ktoś już próbował?
Przydałaby się lufa 12''. Są dostępne... I od razu pytanie - musiałbym pewnie swoją 8'' odkręcić i zabezpieczyć smarem (miedziowym? i jakiś milibdenowy widziałem) żeby później łatwiej odkręcić. Jeśli się mylę to mnie poprawcie... Oczywiście łatwiej kupić karabinek rewolwerowy i mieć dwa... :) W sumie przy hobby żony nie jest tak źle - jej aparat z dwoma obiektywami kosztował ok. 12 tys. :oczy:
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Sklepy z CP

Post autor: Len »

Nie powinno się wykręcać lufy... Mija się to z celem. Poprawa szczeliny, to jeszcze bym zrozumiał (gdyby miała 1 mm). Ale tak to w końcu się coś uszkodzi.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Sklepy z CP

Post autor: zbiho »

Żona na bezkrwawe łowy wydaje a tobie żałuje? :-?
To trzeba było od razu brać Pedersoli za piątkę. :remik:
Luf to się tak nie zmienia jak bębnów :-?
Drugi kup normalny karabin, takie dostawki to prowizorki. :kastro:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Sklepy z CP

Post autor: mar_kow »

zbiho pisze: czw 22.lut.2018 - 22:48 Żona na bezkrwawe łowy wydaje a tobie żałuje? :-?
To trzeba było od razu brać Pedersoli za piątkę. :remik:
Wczoraj powiedziała zdecydowane "TAK" :lol: Wiedziałem że tak będzie - nie mam co narzekać - dobrze wybrałem :ok: Nawet gdybym kupił (co zrobiłem) i się dowiedziała byłoby dobrze. Z bronią mam bezpośredni kontakt od 26 lat a mimo to żona się martwi co było powodem tego zastanawiania się... :kastro:
Mogłem kupić lekko przechodzone Pedersoli za rozsądną kwotę ale po przekopaniu tematu remik dla średnio obeznanego z CP będzie dobry na początek a pewnie jeszcze coś wpadnie w miarę pogłębiania choroby...
zbiho pisze: czw 22.lut.2018 - 22:48 Luf to się tak nie zmienia jak bębnów :-?
Drugi kup normalny karabin, takie dostawki to prowizorki. :kastro:
Tak myślałem, a o karabinach już czytam... Szkoda tylko że w okolicy nikt nie strzela z długiej CP...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Sklepy z CP

Post autor: mar_kow »

Jak już zacząłem w tym wątku to będę kontynuował...
Jako że dzisiaj dysponowałem w końcu nadmiarem wolnego czasu (co niestety nie zawsze się zdarza) - Remik przeszedł poważne SPA z kąpielą. Nowy sprzęt po testach - strzelaniach nie jest czyszczony (naoczne stwierdzenie) tylko porządnie zaoliwiony gdzie później trafia na sprzedaż. Myślałem że nie będę go rozbierał na maksa ale jak zobaczyłem nagar po strzelaniach to zmieniłem zdanie. Od razu przetrenowałem manual rozbierania/składania. Sprężyna okazała się w cholerę twarda (...nie, nie zapomniałem wykręcić rgulacji :)) i nie szło tak składnie. Lufa, bęben, szkielet przy spuście usyfiony ale gorąca woda z mydłem szybko usunęła brud. Po wysuszeniu i zaoliwieniu wszystko wygląda już normalnie. Na kominki dałem trochę smaru miedziowego - jedni polecają, drudzy nie... Przy dokupionym bębnie - zonk... W jednym kominku - ruda, w pozostałych zaczątek... Dodam że wizualnie był niby zaoliwiony... Gdybym zostawił na kolejne dwa/trzy miesiące - miałbym mały problem. Gorszą jakość kominków tego dodatkowego bębna zauważyłem już wcześniej robiąc kluczyk. Krawędzie uchwytu klucza nie są idealnie równoległe, musiałem lekko zeszlifować kluczyk. I chyba gorsza stal skoro przyrdzewiały - przy okazji pokuszę się chyba o wymianę.
Obrazek

Choroba jak widać postępuje... Nigdy bym nie przypuszczał że będę się cieszył z CP gdzie nie raz i nie dwa zbrzydło mi strzelanie z klasycznej broni... Tak się kończy włóczenie z Kolegami po strzelnicach...
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sklepy z CP

Post autor: slaw29 »

W CP jest piękna cała ta otoczka . Idziesz na strzelnicę a potem do następnej wizyty się zastanawiasz co jeszcze poprawić . W scalonej nie ma się nad czym zastanawiać to takie prozaiczne . No chyba że się wali dalekie dystanse ze scalonej ale to już wyższa szkoła jazdy dostępna dla niewielu .
CP jest jak degustacja dobrego piwa walenie ze scalaków to jak nawalić się żubrem .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Sklepy z CP

Post autor: FunkyKoval5 »

mar_kow pisze: sob 03.mar.2018 - 20:50 Jak już zacząłem w tym wątku to będę kontynuował...
Jako że dzisiaj dysponowałem w końcu nadmiarem wolnego czasu (co niestety nie zawsze się zdarza) - Remik przeszedł poważne SPA z kąpielą. Nowy sprzęt po testach - strzelaniach nie jest czyszczony (naoczne stwierdzenie) tylko porządnie zaoliwiony gdzie później trafia na sprzedaż. Myślałem że nie będę go rozbierał na maksa ale jak zobaczyłem nagar po strzelaniach to zmieniłem zdanie. Od razu przetrenowałem manual rozbierania/składania. Sprężyna okazała się w cholerę twarda (...nie, nie zapomniałem wykręcić rgulacji :)) i nie szło tak składnie. Lufa, bęben, szkielet przy spuście usyfiony ale gorąca woda z mydłem szybko usunęła brud. Po wysuszeniu i zaoliwieniu wszystko wygląda już normalnie. Na kominki dałem trochę smaru miedziowego - jedni polecają, drudzy nie... Przy dokupionym bębnie - zonk... W jednym kominku - ruda, w pozostałych zaczątek... Dodam że wizualnie był niby zaoliwiony... Gdybym zostawił na kolejne dwa/trzy miesiące - miałbym mały problem. Gorszą jakość kominków tego dodatkowego bębna zauważyłem już wcześniej robiąc kluczyk. Krawędzie uchwytu klucza nie są idealnie równoległe, musiałem lekko zeszlifować kluczyk. I chyba gorsza stal skoro przyrdzewiały - przy okazji pokuszę się chyba o wymianę.
Obrazek
Takiego brudnego flejtucha dostałeś w Czarnoprochowce.pl....?
Choroba jak widać postępuje... Nigdy bym nie przypuszczał że będę się cieszył z CP gdzie nie raz i nie dwa zbrzydło mi strzelanie z klasycznej broni... Tak się kończy włóczenie z Kolegami po strzelnicach...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Sklepy z CP

Post autor: mar_kow »

FunkyKoval5 pisze: ndz 04.mar.2018 - 08:04 [...]
Takiego brudnego flejtucha dostałeś w Czarnoprochowce.pl....?
[...]
Coś Ci się źle wkleiło... :) Nie był aż tak brudny, po prostu po jednym albo dwóch strzelaniach testowych z lekka otarty i zalany olejem. Gorzej z zarudziałymi kominkami dodatkowego bębna. Też był strzelany i zalany ale widocznie olej nie spenetrował gwintów choć wizualnie nie było źle. Ciekawe jak wyglądałby gwint w bębnie oksydowanym - w inox'ie wystarczyło przetrzeć żeby się błyszczał...

Na Forum doradzano że po kupnie broń jest dobrze zakonserwowana i może leżeć miesiącami. Jak widać lepiej samemu ocenić. Zresztą zamiłowanie do CP to nie tylko strzelanie ale cała otoczka. Historia, dyskusje, czyszczenie - strzelanie to wisienka na torcie... :-D
No i gonienie króliczka - już mam swoje kolejne dwa typy... :oops:
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Sklepy z CP

Post autor: amigo »

Też to miałem w nówkach sztukach - konserwacja delikatnie mówiąc taka sobie i lekki rudawy nalocik w cenie ( w zasadzie to w lufie :? )
ODPOWIEDZ