Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

http://allegro.pl/skalki-do-broni-czarn ... ml#thumb/5
Oryginalne skałki z epoki kamienia łupanego. :-D
Kali_Gula
Posty: 11
Rejestracja: pn 08.sty.2018 - 15:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Kali_Gula »

Wycior pisze: pn 08.sty.2018 - 16:48 Nieee .... Pistolet Johna Lindsay'a był bronią wprawdzie jednolufową ale dwukurkową, dwustrzałową (szeregowe umieszczenie ładunków w lufie). Zewnętrzne podobieństwo też dość zgrubne. Ale przynajmniej, Kali_Gula, zacząłeś aktywnie szukać. :ok: Inni tylko czytają.Tak trzymać!
To podpucha była. Tak trzymać.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

http://allegro.pl/16-francuska-dubeltow ... 77511.html
Przedmiotem aukcji jest odtylcowa dubeltówka czarno prochowa , rozdzielnego ładowania.Jak widać z wyrażnych zdjęć jest to model kapiszonowy,zasilany gilzami ładowanymi odtylcowo. Nie ulega watpliwości że jest to broń wyprodukowana przed 1880 rokiem i że jest wyłącznie rozdzielnego ładowania -bez możliwości używania amunicji zespolonej.Absolutnie nie da się zastosować iglic,ponieważ nie pozwala na to jej konstrukcja.

Piszę to ze względu na przewidywane pytania-jest to więc broń absolutnie nie podlegająca żadnym dodatkowym zezwoleniom po za tym , że kupujacy musi mieć ukończone 18 lat.Po za niewielkimi ubytkami drewna w okolicy zamków,całość działa idealnie.Nie ma żadnych luzów,nieszczelnosci,odpala ze zwykłych kapiszonów ,,4'' Jest to broń z kolekcji męża,a więc sprawdzona i w pełni legalna.

Cena ,,startowa''obniżona ze wzglęu na minimalne uszkodzenie osady,ale i tak jest to cena okazyjna.

Na ostatnim zdjęciu jest także odtylcowy sztucer kapiszonowy w kalibrze 45.Także bez zezwolenia.
Załączniki
dub3.jpg
dub2.jpg
dub1.jpg
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bready »

A o zaspawaniu rowkow na piny ani slowa :-D
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Czyżby jondras się znowu ujawnił z tej Holandii? :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Para najzwyklejszych, skałkowych replik Kenucky marki Ardesa. Cena: 10000 zł - dziesięć tysięcy (!). Oferta dla super-jelenia (łosia?).
Ręcznie wykonany zestaw pojedynkowy. Pistolety skałkowe, czarnoprochowe, złożone z oryginalnych części fabrycznych firmy Ardesa. Lufy ośmiokątne,gwintowane, kaliber 45, posiadają certyfikaty.
Obrazek
http://allegro.pl/pistolety-pojedynkowe ... ml#thumb/1
Opis aukcji warto przeczytać w całości - świetna robota marketingowa. To że jest adresowany do dyletantów i głupków to inna sprawa.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

cyt "świadcząc o pewności siebie i nieustępliwości prezesa, gotowego walczyć o swoje racje" :)
Uśmiałem się do łez :D :D :D ,chociaż znam kilka osób do których by ta oferta była skierowana .
Marketing ,socjotechnika przewyższa nawet tą z Biedronki :)
Ale dam sobie łapę obciąć że jakiś Prezes-łoś się na to złapie. :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Głupota ludzka nie zna granic...
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Aby nie znikło w przepastnych miejscach:
Ręcznie wykonany zestaw pojedynkowy. Pistolety skałkowe, czarnoprochowe, złożone z oryginalnych części fabrycznych firmy Ardesa. Lufy ośmiokątne,gwintowane, kaliber 45, posiadają certyfikaty. Łoża pistoletów i wszystkie przybory bukowe. Wszystkie elementy drewniane, bejcowane i olejowane. Wnętrze kasetki wyścielone filcem i suknem. Skrzynka zamykana na kluczyk. Na wieczku skrzynki przykręcona owalna mosiężna blacha, na której można wygrawerować herb, monogram, lub dedykację, wedle własnego uznania.

Pistolety w 100% sprawne. Można z nich strzelać na ostro, na strzelnicy. Mogą też służyć jako rekwizyty podczas przedstawień kostiumowych, inscenizacji/rekonstrukcji historycznych. Oferowany zestaw pojawił się na planie filmowym dokumentu "Powrót do przeszłości - Bitwa pod Heilsbergiem 1807" produkcji Canal+ Discovery w scenie przedstawiającej pojedynek.

Komplet pojedynkowy fantastycznie nadaje się do uzupełnienia wystroju zabytkowego/stylizowanego na zabytkowy, salonu (gdzie stanowić może przedmiot którego posiadaniem miło pochwalić się przed rodziną i znajomymi) ekskluzywnego biura, lub sali konferencyjnej, szanującej się firmy, świadcząc o pewności siebie i nieustępliwości prezesa, gotowego walczyć o swoje racje. Może być również wyjątkowym prezentem dla kogoś kto ma już "prawie wszystko".

Zgodnie z obowiązującą ustawą o broni i amunicji na posiadanie tego typu broni nie jest wymagane zezwolenie. Pistolety można zarejestrować, uzyskując Europejską Kartę Broni, co pozwoli przewozić je bez problemu na terenie UE i umożliwi legalny zakup czarnego prochu w kraju.

Oferowany zestaw powstał w pracowni: xxxxxx

ZESTAW NIE ZAWIERA PROCHU.

NIE WYSYŁAM ZA POBRANIEM.

NIE WYSYŁAM ZA GRANICĘ.

AUKCJA DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Zestaw można obejrzeć, zakupić, odebrać osobiście po dokonaniu zakupu, po wcześniejszym uzgodnieniu, na terenie Gdyni, ewentualnie trójmiasta i okolic. W przypadku wysyłki, sposób dostawy uzgodnię z kupującym.
Ale fakt, opis zajebisty ... cena z kosmosu, ale pamiętajcie, to wolny kraj!
Stawiam że skrzynkę przygotowali, trza było kupić i poskładać to w całość :)
Załączniki
smieszne1.jpg
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Zestawy pistoletów w etui coś nam obrodziły: Pistolety Pojedynkowe w Etui Grawerowane Gwint Oryginał
Obrazek
http://allegro.pl/pistolety-pojedynkowe ... 68088.html
Przewał? Jaki przewał, gość prawdę pisze, toć to oryginalna Ardesa! Nazwa handlowa: Ardesa 1871 Europa Model Dueling Pistols. Jaka ładna parka! W tym drugim trzeba dorobić tylko zamek, osadę, garnitur i kominek i już będzie komplet (no, kominek trzeba dodać także w tym pierwszym).
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Nigdzie nie napisał że działa :D
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Tamte cuda dlatego są tak drogie bo są, cytuję: "złożone z oryginalnych części fabrycznych firmy Ardesa" ... :-D
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

FunkyKoval5 pisze: sob 13.sty.2018 - 21:24 Tamte cuda dlatego są tak drogie bo są, cytuję: "złożone z oryginalnych części fabrycznych firmy Ardesa" ... :-D
szkoda że nie dodał " składane rękami dziewic ,na południowym stoku góry Hula-Gula " :)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Napisałem do tego kolesia i tak dla jaj zapytałem czy się nie pomylił z jednym zerem...nic nie odpisał:-)
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Leszek.sz. »

Zestaw wygląda bardzo fajnie. A cena, ktoś się napali to kupi
ODPOWIEDZ