Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Mad Bob »

Witam
Czytając Wasze Forum i inne artykuły powoli zawężam swój wybór.
W CP jestem greenhorn, ale wieki temu bawiłem się .22, więc na strzelnicy nie trzeba będzie ode mnie uciekać ratując życie :D
Powoli dryfuję w kierunku 8 calowego remika .44
Znalazłem takie 2 oferty i zastanawiam się która opcja ma większe znaczenie i która jest bardziej uzasadniona ekonomicznie.
Uprzejmie prosiłbym o radę bardziej doświadczonych strzelców :piwo:
ten: http://saguaro-arms.com/product-pol-161 ... A44-S.html
czy ten:http://saguaro-arms.com/product-pol-38- ... UNING.html
i dlaczego ? :P
A może żaden z nich ( i dlaczego?) :?:
Ew. może macie jakieś inne ciekawsze propozycje, znając lepiej rynek ?

Update <for fun>:
Interesuje mnie rewolwer, ale jakbym kiedyś miał mieć jakieś karabiny to mamusiu, ja chcę taki (na wypadek zombie apokalipsy)!
http://www.forgottenweapons.com/rifles/ ... chain-gun/
:-D
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: RedGuy »

Sam się rozglądam za pierwszą klamką i z tego co wyczytałem to uważać trzeba na Piettę bo często zdarzają się jakieś niedoróbki ale doświadczenie mam mizerne więc słuchać mnie nie musisz.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Len »

Jeśli się kupuje na miejscu i wybiera to Pietta, jak na odległość to Uberti.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: .44 »

To ani gnat ani klamka. Rewolwer po prostu, nie używajmy slangu rodem ze światka przestępczego.
Uberti i Pietta to niskobudżetowa broń. Zdarzają się różne rzeczy, choć ostatnimi czasy (od początku lat dwutysięcznych w sumie) Pietta podniosła znacząco jakość między innymi dzięki nowym maszynom. Warto zwrócić uwagę na dane dotyczące wymiarów lufy i komory, o średnice chodzi.
Komora powinna mieć wymiar lufy w bruzdach. U Pietty brakuje 3 tysięcznych cala a u Ubertiego 10 tysięcznych. Jakkolwiek w obu przypadkach nie jest dobrze to Pietta z 3 tysięcznymi cala wypada lepiej. Jeśli miał bym rewolwer kupować to wybrał bym Piettę. Lepsza i tańsza. Tyczy się to też materiałów, Pietta twardsza jakaś taka trochę. Uberti wygląda lepiej, ładniej wykończona ,jakaś taka błyszcząca. Drewno- lakier to na kolbie chinskiej wiatrówki ujdzie. Rewolwer powinien mieć olejowane lub woskowane, Uberti się tu nie popisało. Nie dość że fajans to jeszcze ślizga się w łapach...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Wycior »

Nie dyskutując o jakości, Remington Uberti wydaje się bardziej zgodny z oryginałem. Zajrzyj do tego wątku:
viewtopic.php?t=1461
Standardowy Remington Pietty ma np. większą rękojęść, co wprawdzie ułatwia jego trzymanie, ale z pierwowzorem zgodne nie jest.

Poza tym - o ile pamiętam - Remington Pietty ma muszkę zamocowaną na stałe (Uberti ma ją na jaskółczym ogonie).
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: RedGuy »

.44 pisze: sob 19.sie.2017 - 10:11 To ani gnat ani klamka. Rewolwer po prostu, nie używajmy slangu rodem ze światka przestępczego.
Jak na forach motocyklowych - nie motor, motór tylko MOTOCYKL. Przepraszam wszystkich urażonych :ops: .
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy rewolwer dla greenhorna?

Post autor: Mad Bob »

Dziękuje za wszystkie opinie oraz merytoryczne uwagi i proszę o więcej :)
Będzie mi łatwiej podjąć decyzję.

Co do słowa "gnat" to nie wiem czy to slang przestępczy, bo się w takim nie obracam, ale na pewno jest to słowo uwzględnione w słowniku PWN i określane jako "potoczne":
gnat
1. pot. «kość»
2. pot. «rewolwer, pistolet»

źródło: https://sjp.pwn.pl/sjp/gnat;2462100.html
Podobnie traktuje o tym Słownik wyrazów bliskoznacznych - online:
Synonimy do słowa „rewolwer”
Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa rewolwer.
browning,gnat, kolt, (...)
źródło: https://synonim.net/synonim/rewolwer

Nie sądzę więc, aby w jakimkolwiek stopniu naruszył Regulamin Forum, a jeżeli tak, to proszę o wskazanie punktu Regulaminu, który zakazuje używania wyrazów bliskoznacznych...
(ja też, jak chcę, potrafię być bardzo serio, serio i ą, ę) :-P

Użyłem tego zwrotu żartobliwie, bo jakoś lepiej mi brzmiało w tytule, niż oficjalne i sztywne:
"Szanowni użytkownicy Forum "Black Powder", zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę dotyczącą wyboru rewolweru czarnoprochowego (rozdzielnego ładowania) Remington 1858 New Army .44 8" Black", dla osoby stawiającej pierwsze kroki w CP" :lol:
Nie wiem czy tyle literek by zresztą weszło w tytuł ;)
Czytałem posty na forum i szanuję Kolegi wiedzę merytoryczną, ale może trochę więcej luzu Kolego .44 :piwo:
<no offence>
No i wróćmy do meritum...
Piettę w cenie niższej niż ten Uberti po tuningu znalazłem na razie tylko taką:
https://www.militaria.pl/pietta/rewolwe ... p62215.xml
a i tak jest to cena wyższa niż ten znaleziony Uberti selekcjonowany z małą szczeliną ...
Wiem, że nie wystartuję w żadnych zawodach z żadnym z tych tanich REWOLWERÓW ;) , ale na początek mi wystarczy jak da się strzelać i uzyskiwać przyzwoite skupienie.
Do tej pory to co czytałem, także na tym Forum, to Uberti uzyskiwał lepsze oceny, dlatego takiego szukałem... ale nie upieram się, tylko proszę o konkretne argumenty.
Kolega .44 już kilka merytorycznych argumentów podał (serdecznie dziękuję) :ok: , może ktoś jeszcze coś z doświadczenia napisze (najlepiej użytkujący Piettę)?
Ja np. zauważyłem, ze do Pietty są dostępne zestawy naprawcze, a do Uberti nie mogę znaleźć... (są w ogóle na rynku? A jak nie to co? Serwis rusznikarski tylko?)
Ostatnio zmieniony sob 19.sie.2017 - 16:48 przez Mad Bob, łącznie zmieniany 3 razy.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Wycior »

Mad Bob pisze: sob 19.sie.2017 - 16:19 Co do słowa "gnat" to nie wiem czy to slang przestępczy ....
Uwagi .44 nie bierz sobie tak głęboko do serca. Rozumiem jego stanowisko, bo też chciałbym aby nasze forum było oazą językowej poprawności. Dlatego jak mogę to zamiast "klamka" piszę "rewolwer" a zamiast "Remik" - "Remington". Ale z potrzeby wzbogacenia stylu i dla zachowania pewnej swobody retorycznej też nieraz używam synonimów, jak "klamka". Myślę że nie chodzi o lingwistyczną ortodosję, ale o zwyczajne utrzymanie ogólnego poziomu. W każdym razie bardzo miło mieć Cię w naszym gronie!
Mad Bob pisze: sob 19.sie.2017 - 16:19 do Pietty są dostępne zestawy naprawcze, a do Uberti nie nogę znaleźć...
Części do Ubertiego luzem dostaniesz np. u Saguaro Arms. Mało prawdopodobne abyś potrzebował od razu zestawu naprawczego. Z reguły wymienia sie kominki, czasem jakąś sprężynę, może śrubę, a bywa że i muszkę, jak ktoś ją za mocno podpiłuje ....
Ostatnio zmieniony sob 19.sie.2017 - 18:06 przez Wycior, łącznie zmieniany 4 razy.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy rewolwer dla greenhorna?

Post autor: Mad Bob »

Dla zachowanie "czystości językowej" -Spełniając postulat kolegi .44 tytuł tematu został zmieniony na "poprawny politycznie" :P
Mówicie - macie - no problem :piwo:
Edit - nie da się (nie umiem?) zmienić głównego tytułu wątku (tylko tytuł postu) - może moderator może to zrobić?
BTW - uwierz mi na słowo - jakoś bardzo nie wziąłem sobie tego "do serca".
Przeżyłem już sporo lat i nie łatwo mnie sprowokować. :P
W sprawach merytorycznych możecie sobie po mnie jeździć do woli, ale w innych będę reagował grzecznie acz stanowczo.
Nie pierwszy raz jestem na jakimś forum i wiem jak to działa. Są pouczający i pouczani (w każdym temacie - przepraszający i chodzący na paluszkach).
No więc ja się do tej drugiej kategorii nie piszę :P
Chcę kupić CP nie tylko dla strzelania, ale i dla miłego towarzystwa i sympatycznego spędzania czasu na Forum wśród ludzi zainteresowanych tym samym tematem, a nie dla uważania na każde słowo ;(
Jak się okaże że atmosfera przy CP jest niemiła to (choć nie ukrywam, że niechętnie) zawsze mogę zacząć szukać łuku, albo dmuchawki :-P
Mam nadzieję, jednak że ludzie tu są sympatyczni, podejdą ze zrozumieniem do mojego stanowiska i będziemy się świetnie razem bawić :ok:

Update:
Znalazłem jeszcze w podobnej cenie HEGE z niemieckiego rynku (podobno)
Może warto dołożyć i np. taki nabyć?
http://allegro.pl/rewolwer-hege-uberti- ... 04390.html
i jeszcze taki :
http://allegro.pl/remington-new-army-im ... 85812.html
Rewolwer z ramą zamkniętą cały oksydowany(wersja improved,azotowana zabezpieczona przed korozją), osłona spustu mosiężna Wysokojakościowy produkt HEGE-Uberti z kutym szkieletem. Oś i czoło bębenka oraz tył ramy mają delikatną powierzchnię teflonową, tak aby nie zbierał się tam nagar
1 660,00 zł
BTW - IMHO ten teflon to tak dla bajeru, bo jakoś bardzo długo to tam nie pobędzie ... :-P
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: RedGuy »

Jeden z kolegów z forum też doradzał mi z HEGE ale trochę droższe:
http://www.pentagon.pl/bron_czarnoproch ... _44_8.html
Podobno mniejsza szansa na władowanie się na minę. Jednak blokuje mnie trochę cena bo doliczając cały niezbędny osprzęt wychodzę ponad 2klocki. Na plus jest to że wracając z wczasów od razu bym sobie machnął zakup.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: FunkyKoval5 »

Hege tak ale nie w Pentagonie, poszukaj kupisz taniej ten rewolwer. W SAGUARO mają teraz fajny rabat, sprawdź...można zaoszczędzić kilka setek.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Mad Bob »

No więc chyba zdecyduję się na ten tuningowany:
http://saguaro-arms.com/product-pol-38- ... UNING.html
Wydaje się, ze lepiej mieć zwykły wyregulowany i radochę z zabawy niż azotowany i jeszcze potem się bawić w grzebanie albo płacić rusznikarzowi.
Tylko zastanawiam się teraz nad zestawem do czyszczenia. Na filmach i w artykułach ludzie mają po 4-6 różnych środków, zastanawiam się na ile wszystkie są konieczne.
Jak rozumiem Protech Cleaner Smoke EX do czyszczenia jest konieczne.
Do konserwacji Protech Gun Oil (czy może być zamiast tego Protech Gun Penetrator?)
No i smar- miedziany do kominków, a do reszty Gun Oil,(albo Protech Penetrator z MOS)?
Tak wywnioskowałem z kilku poradników, ale może się mylę? Jeżeli coś pokręciłem, albo można zamienić na cos lepszego (tylko piszcie do czego ma być i w zamian za co :) )
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Wycior »

Myślę że wybór sensowny, gdyż przynajmniej będziesz miał zmiękczony spust (wedlug mnie ważne) a poprawiona korona lufy też nie zaszkodzi. Natomiast zanim nakupisz drogich preparatów do czyszczenia, to poczytaj trochę postów ludzi którzy praktycznie strzelają. Według mnie do mycia całkowicie wystarcza ciepła woda, ewentualnie z dodatkiem zasadowego Ludwika. Kowboje i żołnierze użytkujący rewolwery w epoce też nie mieli Smoke Exa ani innych markowych środków (Ludwika zresztą też nie), do dyspozycji było ewentualnie mydło. Nie przeszkadzało im to utrzymywać swych pukawek w czystości, na co wskazuje doskonały stan wielu zachowanych do dziś oryginałów.

Smar do kominków może być miedziany, ale doskonale sprawdza się łatwiej dostępny (i zwykle tańszy) grafitowy. Olej do broni warto mieć dobry, ale zwykły Ballistol albo Brunox też się nada (Brunox łatwiej usunąć przed strzelaniem). Z narzędzi zaś powinieneś mieć klucz do kominków i dobry, obrotowy wycior. Warto byś miał też prawidłowo zakończony wkrętak do rozbierania (wąski, ale z równoległymi płaszczyznami końcówki - tzw. szlif rusznikarski), inaczej pokaleczysz sobie śruby. Klucz do kominków można kupić albo sobie tanio zmajstrować z rurowego klucza nasadowego.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Mad Bob »

No i właśnie nie chcę na początek robić wystawki z chemią, bo się w końcu zgubie który smar mam używać do której śrubki :D
Co do klucza, wkrętaka i wyciorów, to znalazłem taki w miarę chyba przyzwoity z tym wszystkim co potrzeba:
http://allegro.pl/zestaw-do-czyszczenia ... 26778.html

Do tego takie pudełko do transportu - powinien rewolwer wejść po przekątnej + jakie szmatki i inne szpeje
http://allegro.pl/pojemnik-na-obuwie-ma ... 08878.html
i takie coś do płukania i czyszczenia;
http://allegro.pl/pojemnik-pudelko-na-o ... 88719.html
Ostatnio zmieniony ndz 20.sie.2017 - 21:09 przez Mad Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Który z tych 2 na pierwszy gnat dla greenhorna?

Post autor: Szaddam »

Kto bogatemu zabroni?
A poważniej: jak trochę pomyślisz to potrzebne Ci oprzyrządowanie kupisz za mnie niż stówe. Skorzystaj ze sklepu dla myśliwych, Decathlonu, sklepu na strzelnicy.
I jak coś jest do wszystkiego, znaczy ze jest do .... ;)
ODPOWIEDZ