Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
siersciuch
Posty: 1
Rejestracja: sob 24.cze.2017 - 12:53
Moja broń:

Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Post autor: siersciuch »

:remik:

Witam, otóż w trakcie ładowania złamałem cięgło pobojczyka w remiku 1858 Uberti - czy zna ktoś jakiś sposób na łatwe wybicie pinów/sworzni pobojczyka ?
Na zdjęciu zaznaczone owe piny
Na zdjęciu zaznaczone owe piny
BlahHail7
Posty: 2
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 21:57
Moja broń: brak

Re: Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Post autor: BlahHail7 »

Wiem że post stary ale czy udało się wybić te sworznie? Też czeka mnie taka operacja.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Post autor: Leszek.sz. »

Podeprzeć po obu stronach osi pina, pierdyknąć punktakiem i wylatuje. Nie ma co się doktoryzować nad duperelką :)
gonzo333
Posty: 2
Rejestracja: pn 13.maja.2019 - 20:25
Moja broń: brak

Re: Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Post autor: gonzo333 »

Ja nawierciłem małym wiertłem, wtedy resztki wypadły,
co ciekawe jako nowego pinu (w trybie awaryjnym) również użyłem starego ułamanego wiertła (na razie działa)
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Post autor: PosiadaczProcy »

gonzo333 pisze: pn 13.maja.2019 - 20:32 Ja nawierciłem małym wiertłem, wtedy resztki wypadły,
co ciekawe jako nowego pinu (w trybie awaryjnym) również użyłem starego ułamanego wiertła (na razie działa)
Ułamane wiertło, zwłaszcza część chwytowa jeszcze z odp. długim fragmentem stali szybkotnącej to chyba najlepsze co można mieć pod ręką. Sugerowałbym jeszcze - jako ewentualność, o ile ktoś posiada (zdaje się nasze "liwurwery" są robione nie w sys. metrycznym jeno w calowym)- pasowną do otworu igiełkę łożyska wałkowego. Problem z jej rozpunktowaniem, coby nie wylatała, można obejść załatwiając np. Loctite'm albo "Kropelką...".
BlahHail7
Posty: 2
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 21:57
Moja broń: brak

Re: Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Post autor: BlahHail7 »

Leszek.sz. pisze: sob 11.maja.2019 - 12:48 Podeprzeć po obu stronach osi pina, pierdyknąć punktakiem i wylatuje. Nie ma co się doktoryzować nad duperelką :)
Metoda dobra ale zadziałała tylko na jeden pin :) Drugi musiałem za radą kolegów nawiercić i dopiero wtedy udało się go usunąć.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak wybić sworzeń/pin pobojczyka Remington 1858 Uberti

Post autor: Wycior »

Może dlatego że "pierdyknąłeś" punktakiem. Może to spowodować spęczenie wybijanego sworznia. Wybija się czymś twardym o płaskim wierzchołku - najlepiej tzw. wybijakiem:
Obrazek
ODPOWIEDZ