Sharps

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Zablokowany
Cypis
Posty: 17
Rejestracja: czw 19.sty.2017 - 21:10
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Cypis »

Dzieci trzeba edukować na temat broni,a nie chować po
szafach bo to jest bardziej niebezpieczne! A ty ile masz dzieciaków?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: slaw29 »

3 małych chłopaków i dla tego nie mogę mieć tego pięknego Sharpsa ale mogę mieć coś odprzodowego. Poczytaj o Zoraki Kolterze i tych co kupili Zoraki.W zasadzie okazuje się iż Kolter miał opinię która nie mogli się posługiwać klijenci Koltera . Te przepisy są niesamowicie zawikłane a dupy daje zawsze klijent końcowy a nie sprzedawca ;-). Sprzedawcy nie ruszają bo stać go na dobrą Papugę ale klijenta gnębią bo najłatwiej mieć statystykę .
To nie zawiść kieruje wypowiedziami niektórych forumowiczów ale np jak w przypadku Pana Rusznika olbrzymia wiedza historyczna.
Cypis
Posty: 17
Rejestracja: czw 19.sty.2017 - 21:10
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Cypis »

Mam sporo tego żelastwa i odprzodowych też parę się znajdzie .Na papugę mnie stać ,ale nie lubię jak się głośno kłapie o czymś czego się nie posiada.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: slaw29 »

Jak stać na papugę to masz dobrze.
Proponuję skończyć temat - bo i tak wszystko już zostało powiedziane ;-)

No to ładuj to odprzodowe żelastwo w którąś sobotę do jakiegoś busa i wpadnij się kiedyś pochwalić na Alfę ;-) Na ośce 100 nawet stojak się na te kambałiny znajdzie . Wiesz jak pięknie to żelastwo będzie wyglądało w takiej grupie na strzelnicy . Niektórzy to tylko na tańczącym z wilkami 5 strzelb widzieli.
Chętnie pooglądamy i pogadamy o machaniu pobojczykiem i o innych pierdołach. Daleko masz do Siemianowic ?
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

.44 masz racje chodziło mi o most.
Ustawa jest stara i wymagalaby zmian bo czasy się zmieniają a ten stary gniot nie. Był przedstawiony niedawno nowy projekt w Sejmie ale jakoś został wciśnięty miedzy miotły u szatniarki.

Slaw29 mówisz o łatwości ładowania. To wiatrówkę pcp jeszcze łatwiej idzie przeładować, praktycznie bez żadnej siły a do tego posiadają one magazynki. Ja mam dwójkę chłopców i osobiście nigdy bym dzieciom nie zostawił na stole nawet procy bez mojego nadzoru i wyszedł z domu. Jeśli juz się lubi strzelać i ma takie hobby to trzeba tez mieć te kwestie dobrze przemyślane. No i oczywiście nie robić z tego tabu bo się dzieciak w końcu tak zaciekawi ze będzie bardzo zdeterminowany aby poznać prawdę tylko edukować czym to się tata czy mama interesuje.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: .44 »

Ustawa nie jest taka stara (nowela w 2011 roku). Módl się chłopie co by ROMB nie przepchnął noweli po swojemu bo chcą wykreślić rozdzielne ładowanie z art. 11 p. 10 UoBiA. A wtedy sa Saguaro Sharpsa 2 tysięcy nie dadzą...
Cypis
Posty: 17
Rejestracja: czw 19.sty.2017 - 21:10
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Cypis »

Jak wy widzę bardzo lubicie liczyć czyjeś pieniądze :-P A po drugi pamiętajcie ,że prawo nie działa wstecz.
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

Za to stara jest myśl rodaków. Jakim prawem ktoś odbiera mi moje prawo do posiadania broni. Takie prawo odebrania mi praw mogłoby być dopiero jakbym coś zrobił złego. Póki co w Polsce jest myśl prewencyjna. Bez sensu. Debatujemy nad jakaś śmieszna lufa od saguaro a prawdziwy problem jak np. handel bronią na czarnym rynku dla bandziorów żyje sobie zapewne w najlepsze i nikt nad tym nie rozprawia.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: wyrzucony »

Kolego Cypis ano strzelałem z Sharpsa-S i elaborowałem do niego amunicję. Może masz super zdolnosci, może jesteś super zorganizowany, że 40 sztuk amunicji złożysz w 15 minut. Mnie się taka sztuka nigdy nie udała ale zapewne lewy jestem. Mimo wszystko jednak 15 minut dla skalibrowania i nasmarowanie pocisków, rozebrania i umycia łusek oraz złożenie zaworków z powrotem do gniazd (nie wspomnę o myciu kulek bo to bez sesnu wymienia się je na nowe), nasypania prochu i złożenia na matrycy wszystkiego do kupy to dla 40 pocisków jest bardzo mało czasu.
Samo strzelanie jest bardzo przyjemne już wszędzie o tym pisano na każdym z forów o CP zapewne tylko jak to się ma do strzelania historycznego ?
Pytanie retoryczne.
Jak pisał gdzieś kolega Willi Sharps-S to erzac broni współczesnej o bardzo problematycznym jego itnieniu w zbiorze broni bezpozwoleniowej.
Cypis
Posty: 17
Rejestracja: czw 19.sty.2017 - 21:10
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Cypis »

Kolego Derek mycie to osobna sprawa ,a robię to w myjce ultradziękowej.Mowa tu o przekalibrowaniu, nasypywaniu prochu z dozownika i zaprasowaniu pocisków.Robię to na prostej prasie LEE Challanger ,na każdej matrycy mam założony adapter dzięki czemu wymiana usawionych matryc zajmuje dwie sekundy.Na pierwsze przygotowanie pocisków schodzi sporo czasu bo trzeba po ustawiać odpowiednio matryce. Odnośnie mycia najpierw wrzucam gilzy do gorącej wody i zasypuje vanishem oxy ,a potem do myjki.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: .44 »

Cypis pisze: pt 20.sty.2017 - 11:37 Jak wy widzę bardzo lubicie liczyć czyjeś pieniądze :-P A po drugi pamiętajcie ,że prawo nie działa wstecz.
W najgłębszym poważaniu mam czyjeś pieniądze a tym bardziej ich liczenie. Podchodzę do hobby pragmatycznie, broń kupuję możliwie tanio, wyprawiam drewno, oksyduję. Broń jest jak nowa. Traktuję ją jako swoistą lokatę. Nigdy nie pozwolił bym sobie na zakup czegoś na czym już z definicji stracę a tym bardziej że jest to problematyczne z prawnego punktu widzenia.
Nie zrozumiałeś mnie. Co nowelizacja miała by do działania wstecz? Nowelizacja ROMB-owa umożliwiła by zakup np. prawdziwego Sharpsa 45-90. Zlikwidowanie zapisu o rozdzielnym ładowaniu umożliwiło by zakup broni centralnego i bocznego zapłonu sprzed 1885 czyli na przykład karabinka Spencera, Winchestera 1866 i 1873, Remingtona Rolling Blocka i innych. Wtedy szarpas zaworas był by w cenie złomu...
Ostatnio zmieniony pt 20.sty.2017 - 21:12 przez .44, łącznie zmieniany 2 razy.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: .44 »

Ripski pisze: pt 20.sty.2017 - 11:41 Za to stara jest myśl rodaków. Jakim prawem ktoś odbiera mi moje prawo do posiadania broni. Takie prawo odebrania mi praw mogłoby być dopiero jakbym coś zrobił złego. Póki co w Polsce jest myśl prewencyjna. Bez sensu. Debatujemy nad jakaś śmieszna lufa od saguaro a prawdziwy problem jak np. handel bronią na czarnym rynku dla bandziorów żyje sobie zapewne w najlepsze i nikt nad tym nie rozprawia.
Napisz obywatelski projekt ustawy o broni i amunicji, zbierz 100 000 podpisów i wal z tym do sejmu. Jak przejdzie to całe środowisko strzeleckie będzie ci dozgonnie i bezgranicznie wdzięczne.
P.S.
Nie zapomnij o zapisie mówiącym o wydaniu prócz dowodu osobistego karabinka szturmowego, strzeby gładkolufowej i broni krótkiej w dniu ukończenia 18 roku życia. O amunicji nie wspomnę...
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

Nie No przesadziłeś. Jakie 18 lat? I czemu zaraz ktoś miałby coś komuś wydawać wraz z dowodem. Nie każdy się tym interesuje i nie każdy chce mieć broń.
Min 25 lat wg. mnie, badania, niekaralność itp. ale jest w ustawie wiele bezsensow jak chociazby celowość pozwolenia...
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: .44 »

Ripski pisze: pt 20.sty.2017 - 23:12 Nie No przesadziłeś. Jakie 18 lat? I czemu zaraz ktoś miałby coś komuś wydawać wraz z dowodem. Nie każdy się tym interesuje i nie każdy chce mieć broń.
Min 25 lat wg. mnie, badania, niekaralność itp. ale jest w ustawie wiele bezsensow jak chociazby celowość pozwolenia...
Nie widzisz tu sarkazmu ?
Trochę sobie zażartowałem na swój specyficzny nieco sposób a ty to wziąłeś na poważnie?
Nie znasz historii broni
Nie znasz się na broni, nawet własnej( blok nazywasz mostem)
Bujasz w obłokach
Co za tym idzie nie jesteś partnerem do dyskusji.
Miłego dnia.
P.S.
"Debatujemy nad jakaś śmieszna lufa od saguaro"- jest taki pan dla którego sprawa istotnej części broni jaką niewątpliwie lufa z komorą nabojową jest, nie była by śmieszna. Ten pan w ogóle nie jest skłonny wykazywać się poczuciem humoru. Jak się nazywa ten pan? Pan prokurator...
Michall
Posty: 4
Rejestracja: wt 03.sty.2017 - 21:54
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Michall »

Witam,

Zgłosiłem się z zapytaniem o legalność tej broni do źródła czyli do sklepu Saugaro-Arms i taka otrzymałem odpowiedz :
"Sprawa jest jasna . Karabin NIE jest na pozwolenie . Jesteśmy w posiadaniu dokumentów to potwierdzających."

Zastanawiam się nad tym co to za dokumenty potwierdzające legalność takiej broni. Nie mniej jednak musi to być coś na podstawie czego nie boja się sprzedawać broni z tego typu rozwiązaniem. Swoją droga spróbuje się dowiedzieć co to za dokumenty i przez kogo wydane.

Pozdrawiam
Zablokowany