Sharps

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sharps

Post autor: Bready »

Zapewniam Cie ze wspolczesne amerykanskie karabiny i pistolety In-line nie maja nic wspolnego z historia.
To jest wspolczesna bron mysliwska o wspolczesnej konstrukcji na sezon na bron odprzodowa.
Natomiast co do konstrukcji "niekoszernych" ,ja nie jestem zwolennikiem aby mogly startowac w zawodach na rowni z bronia historyczna ,ale aby mogly byc dopuszczone w Polsce bez pozwolenia na bron do uzytku rekreacyjnego.
Z czasem moze utworza osobna klase broni.
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

Kurcze, panowie ja tylko chciałem coś sprawdzić. Zacząłem od standardów czyli muszka i szczerbinka pedersoliego. Potem z uwagi na to ze miałem w zapasie kolimator to spróbowałem postrzelać i z niego. Potem luneta delta optical titanium hd 2,5-10x56 i docelowo mam muszkę tunelowa z przeziernikem. Bądźcie bardziej otwarci na eksperymenty (przecież to tylko rodzaj celowników a nie zmiana przeznaczenia broni lub jakaś istotna przeróbka).

Nie chce mi się wiecej czytać jaki to ze mnie nie frustrat ite de i te pe dlatego nie udzielam się więcej ze swoimi przemyśleniami bo i tak większość ma zaraz wrogie nastawienie.

P.s - pociski nie byly pełno plaszcowe tylko miedziowane ale to tez był tylko eksperyment. Skończyły mi się i więcej ich nie kupię choć miały jedna super zaletę - dużo fajniej czyściło się lufę bo nie było tyle ołowiu. Na minus natomiast była ich cena.

Postaram się jednak być odbity od formy i normy tak wiec dość z eksperymentami
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sharps

Post autor: Bready »

rusznik pisze:jesli ktos w pelni swiadomie na taka bron sie decyduje z wzgledow uzytkowych czy rekreacyjnych to jest to OK...natomiast w naszym kraju niewyglada to najlepiej ze wzgledu na mizerna wiedze bronioznawcza oraz inne bardziej subiektywne kwestie , czyli zwyczajnie komercyjnie wmawia sie ze dany towar jest super pod kazdym wzgledem 8-)
Ciesze sie ze zaczynamy dochodzic do wspolnego zdania :-)
Pozostaje sprawa interpretacji prawa ,ale jak domniemywam zaden z nas prawnikiem nie jest ,wiec zostawmy to w spokoju ;)
Ripski pisze:Bądźcie bardziej otwarci na eksperymenty (przecież to tylko rodzaj celowników a nie zmiana przeznaczenia broni lub jakaś istotna przeróbka).
Ja jestem otwarty ,tylko ze ten kolimator czy luneta do Sharpsa ze wzgledow estetycznych pasuje tak jak spoiler do Forda Model T :-D
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

Zgadzam się z Wami w 100% ze kolimator nie pasuje na sharpsie. Dodatkowo z tego kolimatora to było fajnie na 50 m. Powyżej 50 tak se a powyżej 100 m traciło się juz sporo kontroli nad przestrzelina bo za dużo zasłaniał dot.
Z luneta fajnie ale i tak zakupiłem przeziernik bo zazwyczaj nie strzelam sam tylko ze znajomymi i fajniejsza jest rywalizacja na tarczy z tych przyrządów.
Jeśli chodzi o moja sfrustrowana osobę to strzelam od 14 roku życia czyli 23 lata, byłem w wojsku, przestrzelilem dziesiątki rożnych wiatrówek za bajtla, jeździłem po rożnych zawodach, potem dziesiątki broni palnej a czarny proch jest dla mnie teraz nowością dlatego się tutaj trochę chciałem z Wami zakolegowac. Trochę mi nie wyszło :-)
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

Jaworzno ul. Energetyków 2 ??
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sharps

Post autor: Bready »

Ruszniku ,a tak jak juz jestesmy przy temacie Sharpsa ,nie wiesz gdzie mozna przeczytac fragment / zobaczyc obrazek z ksiazki "Sharps Firearms" Franka Sellersa ?
Ksiazki nie bede kupowal dla jednego fragmetu ,ale ciekawi mnie na ile ten opis odpowieda temu co sprzedaje Saguaro.
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: Marius »

rusznik pisze:..zapewniam kolege ze nic w tej ksiazce NIEMA z fachowych opisow tej ''arcy rzadkiej ciekawostki '' jaka mial by byc Sharps M 1874 a dokladniej Sharps z seri A przerobuiony w epoce na zaplon kapiszonowy...w tej ksiazce znajduje sie kiepskiej jakosci fotka i lakoniczny opis tej broni...widac sam autor niebardzo zawierza temu ''cudakowi'' ze jest to orginalna konwersja z epoki...
Broń z epoki ( co moim zdaniem jest możliwe ) , ale amunicję opatentował Saquaro ( przynajmniej tak twierdzi ) , czyli w epoce jej nie było .
Generalnie wydumka .
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: .44 »

Marius pisze:
rusznik pisze:..zapewniam kolege ze nic w tej ksiazce NIEMA z fachowych opisow tej ''arcy rzadkiej ciekawostki '' jaka mial by byc Sharps M 1874 a dokladniej Sharps z seri A przerobuiony w epoce na zaplon kapiszonowy...w tej ksiazce znajduje sie kiepskiej jakosci fotka i lakoniczny opis tej broni...widac sam autor niebardzo zawierza temu ''cudakowi'' ze jest to orginalna konwersja z epoki...
Broń z epoki ( co moim zdaniem jest możliwe ) , ale amunicję opatentował Saquaro ( przynajmniej tak twierdzi ) , czyli w epoce jej nie było .
Generalnie wydumka .
Nic nie opatentował, nie ma nic na stronie Urzędu Patentowego o jakiejś jego amunicji. Patenty są podawane do wiadomości publicznej. Swego czasu zrobiłem podpuchę i jakiejś niedzieli wysłałem do Saguaro Arms maila z zapytaniem o patent gdyż mam zamiar przerabiać łuski 45-90 na zaworek. Długo nie czekałem. W poniedziałek rano telefon od wyżej wymienionego i pokrętne tłumaczenie że jest zgłoszenie patentowe i ochrona patentowa działa od momentu zgłoszenia. Gówno prawda: ochrona patentowa działa od momentu przyznania patentu.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: wyrzucony »

Hej .44 nie masz racji ochrona patentowa działa od momentu zgłoszenia ale tylko tzw. tymczasowa. Jednak i w tym przypadku Urząd Patentowy nadaje numer sprawie i jeżeli zgłosili do UP to niech podadzą nr zgłoszenia.
Watpię by i takowe było.
W każdym razie zaworek do pseudo gilz - łusek jest wymysłem XXI w. i nijak się ma do oryginałów z epoki.
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: Marius »

Wiem , że w UP nic nie ma i dla tego pisałem , " ..... tak twierdzi " :lol: .
tajger777
Posty: 10
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 18:40
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: tajger777 »

ale żenująca wymiana zdań, co drugi wyraz tylko debile, dyletanci, frustraci, miałeś racje rusznik to była prowokacja po to aby pokazać jakim jesteś prostakiem mówiąc twoim językiem
Michall
Posty: 4
Rejestracja: wt 03.sty.2017 - 21:54
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Michall »

Witam,

Czy ktoś z Was miał do czynienia z sharpsem saugaro
http://www.saguaro-arms.com/pl/szukaj?c ... ery=Sharps

Nie znalazłem żadnej opinii na ten temat, macie kozę jakieś doświadczenia z ta bronią?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sharps

Post autor: Bready »

Michall pisze:Witam,

Czy ktoś z Was miał do czynienia z sharpsem saugaro
Wybrales dobry watek ,teraz jeszcze przeczytaj wczesniejsze posty ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: slaw29 »

Ja może zacytuję Rusznika bo kolega może wolno czyta albo zabiegany to z Zaworasem może odszukać spokój i czas .

"Natomiast warto tu rozwinac szerzej temat i uzmyslowic kolega ze ta bron jest na ''ostrzu polskiego prawa'' i wystarczy tylko jedno zdazenie i glebsze zainteresowanie sie tym modelem przez policje i ich bieglych aby ''czar prysnol'' gdyz w Saguaro Sharpsie jest istotny element broni w mysl ustawy wiec wymagajacy stosownego pozwolenia na WBP a jest to lufa z komora nabojowa kal .45-90.Niech to bedzie jasne ze za SAMA taka lufe groza sankcje kare jak za Kalasznikowa z pelnym magazynkiem.... "
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

Tylko, ze to taka lufa z komora do której nie da się współcześnie kupić amunicji scalonej 45-90. Naboje te były używane w 18 wieku na Dzikim Zachodzie. Zreszta nawet gdybys miał taki nabój to i tak go nie odpalisz w tym karabinie. Musiałbyś przerobić karabin (cały nowy most plus kurek) i wtedy jak najbardziej byłoby to złamanie prawa. Póki co karabin jest na czarny proch, rozdzielnego ładowania i aby odpalić w nim proch potrzebny jest kapiszon, który wypalając się podaje ogień przez kanał ogniowy do gilzy.
Jest to trochę taka komora bez współczesnego zastosowania.
Trzymanie się kurczowo terminu "lufa z komora nabojowa" w tym przypadku to trochę za dużo powiedziane. Chodziło bardziej o to aby zastąpić tutki papierowe, o ktore trzeba się troszczyć dużo bardziej chociażby przed wilgocią.
Zablokowany