Long rifle - wspolczesni tworcy

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Long rifle - wspolczesni tworcy

Post autor: mackra »

Czolem,

Czy ktos kupowal zza wielkiej wody klasycznego long rifle'a w wydaniu kapiszonowym lub skalkowym? Powoli sie przymierzam do takiego zakupu (bardzo powoli, bo to sporo $$$). Niestety poruszam sie w temacie troche na slepo -na wielu amerykanskich stronach sa listy "contemporary makers", ale nazwiska niewiele mi mowia.

Kitu z Tracka nie chce brac, bo sam tego dobrze nie wykoncze.
Z kolei produkcje DP i Ardesy to zupelnie nie to, nie umywaja sie do amerykanskich, ktore wygladaja jak zywcem przeniesione z XVIII/XIX w i sa po prostu przepiekne...

Tysiac lat mnie tu nie bylo, ale moze ktos tu jeszcze zaglada? Klimat na iwebie zrobil sie nie do zniesienia.

--
Maciek
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Long rifle - wspolczesni tworcy

Post autor: .44 »

mackra pisze:Czolem,
Klimat na iwebie zrobil sie nie do zniesienia.

--
Maciek
No jest czasami trochę duszno ale ogólnie to nie ma dramatu ...
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Re: Long rifle - wspolczesni tworcy

Post autor: mackra »

.44 pisze:
mackra pisze:Czolem,
Klimat na iwebie zrobil sie nie do zniesienia.

--
Maciek
No jest czasami trochę duszno ale ogólnie to nie ma dramatu ...
Nie chce o tym pisac, zeby tamtej duchoty tu nie przenosic ;) Niech ten watek zostanie tylko o long rifle.

Moze nie sami spece od tarczowych dziurkaczy zostali na swiecie i odezwie sie ktos zainteresowany kawalkiem pieknej techniki...
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Możesz dać przykłady, tych amerykańskich? ( nie z Ardesy itp)
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Np. na tej stronie sa setki zdjec:

http://contemporarymakers.blogspot.com/ ... -shea.html

http://contemporarymakers.blogspot.com/ ... chive.html

Albo np. to:

http://www.trackofthewolf.com/imgPart/k ... lint_1.jpg

Dla porownania wioslo od DP, ktore moim zdaniem stanowi pomieszanie kilku stylow i jest zwyczajnie zbyt "grubo ciosane":

http://www.davide-pedersoli.com/scheda- ... model.html
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

No piękne.. ale "skałki" mnie by bardziej "ciagnął" łady kapiszonowiec, a najlepiej karabinek rewolwerowy... :P
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Kapiszonowiec TEZ.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zrób sobie z kita lub złóż z dostępnych na track- u częśći. Zabawa, której nigdy w życiu nie zapomnisz. Jeśli nie masz dwóch lewych rąk, to z pomocą elektronarzędzi i pewną doza samozaparcia dasz radę. To co uzyskasz będzie o niebo fajniejsze jak gotowiec z fabryki.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

A tak nawiasem mowiac to przecietny amerykanin ktory poluje w sezonie na bron odprzodowa kupuje in-line z hiszpanska lufa za kilkaset $.
Na sezon skalkowy Traditions ktore jest amerykanska wersja Ardesy ,Lymana z hiszpanska lufa ,lub D.P.Pedersoli ,tez w podobnej cenie .ten ostatni troche drozszy.
A te o ktorych piszecie ,klasyczne ,recznie robione kosztuja po kilka tys $ ,i ludzie kupuja je po to aby miec ,a nie aby strzelac.
Ja przynajmniej na strzelnicy i na gamelandzie takiej broni nie widuje.
Natomiast zamki w skalkach jak najbardziej montuje sie z takich firm ,ja w Lymanie Great Plain Hunter mam zamek L&R ,ale to z tego wzgledu na to ze hiszpanskie nie za bardzo pewnie daja zaplon ,zwlaszcza na polowaniu gdzie nie strzela sie zaraz po podsypaniu panewki.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

@Marek: Skladanie z kita z Tracka to dla mnie ostatecznosc. Nie mam dwoch lewych rak, ale do umiejetnosci gunmakera duzo mi brakuje ;) Remontowalem juz pare zabawek i wiem jak to wyglada. Pol biedy, jesli drewno ma wstepnie nadany ksztalt, ale zobacz, ile kitow ma loze w formie zwyklego klocka.

@Bready: Czytam hamerykanskie fora i wiem, ze z takich wiernych i kosztownych replik malo kto strzela na co dzien. Co nie zmienia faktu, ze sa calkowicie sprawne i uzyteczne.

Dla mnie 3/4 radosc wynika z obcowania z pieknym przedmiotem i wiernosci historycznej. Tak juz mam.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zerknij pod zakładkę: "Stocks, shaped & pre-inlet"
Obrazek
Powinieneś mieć całkiem spory wybór :-)
Ja bym poszedł dalej i albo zlecił albo sam zrobił łoże od podstaw w Polsce. Jestem przekonany, że się da skoro można zlecić zrobienie łoża wg własnego widzimisię np. z laminatu do współczesnego karabinu.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Kit z TOTW bede bral pod uwage, ale tylko jesli znajde kogos, kto mi go posklada.
mkowalczuk pisze: Ja bym poszedł dalej i albo zlecił albo sam zrobił łoże od podstaw w Polsce.
Moze byc pewiem problem z pozyskaniem odpowiedniej dechy z klonu. Jak sie bawic, to na calosc - nie chce orzecha, ma byc "curly maple", "extra fancy" ;)
ODPOWIEDZ