QB 79 z butlą 9 uncji :)

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

QB 79 z butlą 9 uncji :)

Post autor: Matlak »

Kupiona ze względu na to że czasem trzeba postrzelać ze znajomymi w miejscu innym niż atestowana strzelnica a już rzygam na samą myśl że znowu mam próbować bić puszki z dolnonaciągowej B3 :) Ta też jest chińska ale napędzana CO2 z paintballowej butli 9oz. Podobno wystarcza na 400 strzałów z czego na pewno ponad połowa będzie stabilna. Względnie wkręcić można duży jednorazowy nabój CO2. Jako że dysponuję migomatem i butlą 6kg CO2, wybrałem opcję zasilania wielorazowego :) Brak mi tylko stosownej przetoczki. Pierwsze nabicie zrobię chyba u jakiegoś paintballowca :) Na tą chwilę koszt zabawy to 360zł także typowo rekreacyjna cena ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 18.lip.2013 - 20:52 przez Matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

60m jestem w szoku :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Słowem, fajna zabawka i nie trzeba z niej łupać na strzelnicy! :)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Na 100 m też strzelisz. Poszukaj jakiegoś osłoniętego od wiatru miejsca i sam zobacz. Musisz tez poszukać optymalnego dla Twego karabinka śrutu.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Wieczorową porą wymieniłem sprężynę spustu na taką z długopisu, drobna regulacja smarowanie i pracuje wyśmienicie, trzeba testować dalej :) Z 5m śrut wbija się w sosnową deskę na ponad centymetr także jest moc :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Dzisiaj test na szybko z 85m 4 strzały rozrzut okolo 20x20 cm :-) karabinek oparty o otwarte drzwi samochodu :-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Od czwartku jestem na biwaku, karabínek zadziwia ludzi siekających puszki z 50m. Nie wierzą że to się dzieje naprawdę ;D gazu z jednego nabicia wystarczyło na ponad 400 strzałów. Ale luneta przestaje mnie zadowalać 3-9x40 to jednak za mało. Kolega na m4 s'n'wessona 22lr ma lunetę krzak o zumie do 24 i obiektywíe chyba 55. O dziwo obraz daje rade jak na 160zł ;D
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

:D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Z tanich lunet mi sie sprawdzila NcStar 3-12X56E ,mam 3 szt :-D
Na Mosinie wytrzymuje ,na in-line .50 tez ,trzecia na .22LR.
Ma stosunkowo czysty i jasny obraz.
Przy innych tanich lunetach przy maksymalnym zblizeniu robi sie "mleko"w okularze ,nie mowiac juz o tym ze mialem jedna .,Aim 6-24X56 ktora na Sako 30-06 wytrzymala 2 strzaly po czym regulacja paralaxy odjechala poza zakres i ostrosc pojawiala sie powyzej 120 yd.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

http://allegro.pl/luneta-kandar-6-24x50 ... 38263.html taka luneta. Sprawdziłem z x24 no i przy słabej pogodzie popiersie ze 100m było widać nienajgorzej. A słabo widać przez moją lunetę małe cele na odległościach pow 30m. No i ta wiatrówka jest bezodrzutowa na lunetę nic nie będzie działało żaden dżul czy ńjuton :)
Ostatnio zmieniony pn 08.lip.2013 - 23:44 przez Matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Nabyłem dzisiaj przetoczkę do tankowania CO2 z mojej butli od migomatu bo lokalny painbolista mnie kasuje 20zł za nabicie butli 9oz czyli około 0,26 litra! Gdzie za nabicie butli 6kg co ma metr dwadzieścia płaci się w "centrali" jakieś 25zł. Także nie będę złodziejom dawał zarobić. Mój wydatek to 137zł i będę nabijał butlę do samego końca mojego albo jej.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Przesyłka dotarła także w niedzielę zrobię testy na 25-50-75-100m o ile się odbędzie wypad czarnoprochowy na strzelnicę do Jastrowia.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Pierwsze tankowanie za mną ;D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Trochę dzisiaj postrzelaliśmy ze znajomymi na polu :) Myśleliśmy że będzie niższa trawa i uda się postrzelać leżąc z podpórki ale się nie udało ;D Także postawa strzelecka siedząc w wysokiej trawie bez podpórek ;D Cele mieliśmy na 20, 35 i 50m. Kolega strzelał ze slavii 631. Do momentu kiedy zaczęliśmy strzelać na 50m przeszkadzał nam wiatr.

To z 20m po ustawieniu lunety bo jak się okazało musiała być stuknięta.
Obrazek

Na 35m zrobiliśmy sobie takie tekturowe polowanie na pingwina, celowane było i w tułów i w głowę także stwierdzić można tylko że prawdopodobieństwo przeżycia niskie ;D
Obrazek

I na koniec 50m slavia po lewej ja po prawej, oddaliśmy podobną liczbę strzałów. Na 50m celowałem wierzchołkiem dolnej grubej kreski u górną krawędź tarczy, czyli opad jakieś niecałe 20cm na 50m, nieźle. No i skupienie w zasadzie wielkości dłoni. Żeby pokazać co ona naprawdę potrafi trzeba by strzelić z podpórki, muszę chyba jakiś dwójnóg ogarnąć ;)
Obrazek

Kolega strzelał płaskimi tormitexami ja zaokrąglonymi crosmanami :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

No i dzisiaj krótkie wyjście się odbyło, postawa siedząc na pustaku podpórka ze statywu fotograficznego odległość ok 20m i skupienie trochę większe od monety 50gr :) śrut crossman pointed podobno jest nieciekawy :) Wczesniej strzelałem z jakiegoś bezimiennego i z 25m robiłem skupienie wielkości 10gr ale leżąc. Tutaj dzisiajesze strzelanie do białej cegły :) energia jest skoro przy każdym strzale nieco ją przesuwało :) Naprawdę fajna i tania wiatrówka do zabawy :) http://www.youtube.com/watch?v=9aMC8mKR ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

ODPOWIEDZ