LEFAUCHEUX

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

LEFAUCHEUX

Post autor: mkl1 »

Mam pytanie:
czy w Polsce strzela się z tych rewolwerów...???...
Pytanie przewrotne może, bo rewolwer niby "koszerny" (patent 1836- na amunicje tego typu), pierwszy pokaz na wystawie międzuynarodowej 1848 -tzw "pieprzniczka, zakup armi francuskiejh juz w roku 1854 z jednoczesną prezentacją na wystawie w Paryżu..
ale.. nabuj scalony- i chyba tu jest problem...
Jestem ciekaw, bo "podobno" u sąsiadów jest todozwolone...
Ostatnio zmieniony śr 10.paź.2007 - 15:36 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: LEFAUCHEUX

Post autor: cpt.Nemo »

mkl1 pisze:ale.. nabuj scalony- i chyba tu jest problem...
Jestem ciekaw, bo "podobno" u sąsiadów jest todozwolone...
Zalezy u ktorych sasiadow :)
Bo Czechom, Slowakom i Niemcom rewolwery pomylily sie z bronia maszynowa :) i trzeba na nie pozwolenia.
Natomiast u nas strzelac mozna i strzela sie z lefoszek strzelb, a z rewolwerow ? Chyba brak replik i nie wiem jak z amunicja, trzeba robic samemu ale czy sa takie male luski w ktore mozna zalozyc bolec i kapiszon ? Pewnie mozna sobie zrobic.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Strzela się . Z kopiami się nie spotkałem . Ale oryginałów jest parę.

Obrazek
Na zdjęciu widać rewolwer + nabój

Obrazek
energia jest tak mała , że pocisk wystrzelony z 50m nie przebił dykty

pimpek
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

pimpek pisze:Strzela się . Z kopiami się nie spotkałem . Ale oryginałów jest parę.

[

Obrazek
energia jest tak mała , że pocisk wystrzelony z 50m nie przebił dykty

pimpek
Zapytałem, bo ..........chętnie bym spróbował ( ale tylko spróbował) bo ciekawski taki jestem..
Prawdą jest , że o replikach nie słyszałem.... ale oryginały w różnych stanach można spotkać..
Mirek
Ostatnio zmieniony śr 10.paź.2007 - 15:34 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Niestety, replik seryjnie nikt nie produkuje.

Amunicje, łatwo zrobić z odpowiedniego kalibru łuski i kuli/pocisku ołowianego.
Aby używać je wielokrotnie, trzeba wystrzelone łuski rekalibrować.
jacek sygula
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: krakow
Moja broń:

Post autor: jacek sygula »

rewolwery lefosza, miały generalnie małą moc-w porównaniu nawet[a może szczególnie ]z np. navy-ale mimo to cieszyły sie sporą popularnością
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

jacek sygula pisze:rewolwery lefosza, miały generalnie małą moc-w porównaniu nawet[a może szczególnie ]z np. navy-ale mimo to cieszyły sie sporą popularnością
... ale bardziej "prywatną " niż wojskową... Francuzi "odpuścili sobie ten temat w wojskowości...
Natomiast system ten zdobył dużą popularność w myslistwie---
podobno nawet zbieżnośc brzmienia "Lefaucheux" z z czyms do wymiatania... była "rozpowszechniona...
"strzelba ta wymaita zwierzynę..."
to takie "cuś" co obiło mi sie o uszy...
GregS
Posty: 63
Rejestracja: sob 21.paź.2006 - 04:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moja broń:

Post autor: GregS »

Kopie w "madrych "ksiazkach ,internecie (angielskojezycznym ),gdyz francuskiego ,i skandynawskich nie rozumiem ale nie dokopalem sie kiedy powstal pierwszy rewolwer systemu lefauchaux.I chodzi zarowno o francuski ,jak i o belgijski Chaineux..
A moze byly jeszcze inne ?
Z innych krajow .?
Wszystkie informacje przyczyniajace sie do wyjasnienia sprawy rewolwerow tego systemu mile widziane :lol:
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

GregS pisze:Kopie w "madrych "ksiazkach ,internecie (angielskojezycznym ),gdyz francuskiego ,i skandynawskich nie rozumiem ale nie dokopalem sie kiedy powstal pierwszy rewolwer systemu lefauchaux.I chodzi zarowno o francuski ,jak i o belgijski Chaineux..
A moze byly jeszcze inne ?
Z innych krajow .?
Wszystkie informacje przyczyniajace sie do wyjasnienia sprawy rewolwerow tego systemu mile widziane :lol:
<troche o amo tutaj (1832)
http://mysliwstwoo.bizhat.com/amunicja.html

Antique Lefaucheux French Civil war Revolver. Casimir Lefaucheux was the inventor of the pinfire cartrdige. He received his first French patent in 1827. Eugene Lefaucheux 1820 to 1871 son of Casimir is associated with the open frame double action pin fire revolver from the 1850 period. During the Civil War large amounts of Lefaucheux revolvers were purchased in Europe by both sides
a reszta tutaj http://archives.firearms.oneofakindanti ... lver_1.htm
The pinfire gun cartridge system was first invented in 1835 by Casimir Lefaucheux. It was the first practical breech-loading system for shotguns, handguns and rifles. The pinfire revolver was the fourth most commonly used Union revolver during the American Civil War, surpassed in numbers only by Colt, Remington and Starr. The invention of the pinfire cartridge created the industry of metallic cartridge manufacturing and was the initial step in the development of firearms technology as we know it today. The photographs used in this calendar show many of the unique and unusual guns manufactured using the pinfire system. They include: 20 shot pinfire revolver; pinfire sword gun; pinfire pepperbox pistols; pinfire blank gun to scare birds; pinfire “Harmonica” pistol; 20 shot pinfire rifle; pocket knife gun; Apache Knuckleduster; Chamelot & Delvigne revolver and one of the first pinfire pepperbox pistols made by Lefaucheux.

The Pin-Fire cartridge was invented in 1823 by Casimir Lefaucheux, in France and was pantented 1835 in France. Casimir's son Eugene, who was still working on and improving their invention took out another pantent on their design in England, 1854.
Jak widać różne daty, ale zaprezentowany był na wystawie w londynie juz 1848, a w 1850 w Paryzu, w 1851 Armia francuska adaptowała go do Marynarki wojennej ( w kalibrze - jak dobrze pamiętam_ 12mm
GregS
Posty: 63
Rejestracja: sob 21.paź.2006 - 04:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moja broń:

Post autor: GregS »

Te stronki znam

Wystawa w Londynie to 1851 rok a marynarka zaadoptowala rewolwer w 1856.
Dzieki ,szukam dalej :lol:
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

GregS pisze:Te stronki znam

Wystawa w Londynie to 1851 rok a marynarka zaadoptowala rewolwer w 1856.
Dzieki ,szukam dalej :lol:
Tak masz racje zwaliłem z tym 56 rokiem- ale cytowałem z pamieci- i 'pokickało mi sie'
Mirek
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

Mozna jakies konkrety na temat wytwarzania amunicji do tego typu rewolweru?

tzn. czy tuba moze byc papierowa, co nadaje sie jako kapiszon, jesli luska to czy Kbks(luska) sie nadaje, i jakie pociski?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Na terenie RP nie radzę elaborować amo do rewolweru Lefaucheuxa...
możesz kupić tu:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... osi_widget
a tu opis
http://www.campsiteartifacts.com/bulletscartridges.html
Obrazek
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

piekne dzieki. Z czystej ciekawosci pytam
Karol_K
Posty: 28
Rejestracja: pn 04.cze.2007 - 23:18
Moja broń:

Post autor: Karol_K »

Czytalem kiedys czytalem pewien artykul - wynikalo z niego iz ... pierwsze rewolwery tego typu powstawaly - w latach 40 XIX dopiero rewolwery kalibru -12 mm to niecopozniejsza sprawa wiec wg . prawa nie powinno byc problemy - choc oczywiscie nie jest to bron odprzodowa ....
ODPOWIEDZ