Samick Polaris 66 cali 34 funty

Łucznictwo klasyczne i bloczkowe
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Samick Polaris 66 cali 34 funty

Post autor: Matlak »

Nabyłem ostatnio łuk klasyczny samick polaris :)
Obrazek

Mam silną potrzebę strzelania także sobie zrobiłem prezent przed urodzinami :) Z łuku bez huku ;D Nie strzelałem z łuku od szkoły średniej ale widocznie tego się nie zapomina :) Poniżej zdjęcie mojej drugiej serii z tego "prawdziwego" łuku, odległość 10m :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 15.kwie.2013 - 21:48 przez Matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

10m?
Mięczak.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Drugi raz w życiu miałem w ręku prawdziwy łuk i prawdziwe strzały ;D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Thalon - dawaj widok swojej tarczy.
:D
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Jak się okazało strzelanie z łuku to nie tylko pociąganie za cięciwę :) Wybranka mi kręciła filmiki ze strzelania żebym mógł wyciągnąć wnioski analizując uwaga wielkie słowo, TRENING :D I okazało się że koraliki na cięciwie sprzedawca zacisnął za nisko i po wyjściu strzały z podstawki grot góruje.
Obrazek
Podstawka tego typu, gumowa, także nie zapewnia czystego wyjścia strzały.

Zamontowałem dzisiaj taką

Obrazek

Ta w pełni regulowana ale z kolei nie zapewnia trzymania strzały z lewej strony :D coś muszę wymyślić :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:shock:
O w mordę. Toż tu więcej szpejów jak w CP czy WBP
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Temat wstępnie ogarnięty :)

Obrazek

A tak to podpiera strzałę :)

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=HSR0yX3PeZ8
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 809
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Nie przejmuj się Matlak, ja bym takiej tarczy nie zrobił nawet gdybym strzelał z 2m :ops: :wink: Jakoś łuk nigdy mnie nie lubił. :( Co innego kusza, Jako dzieciak budowałem sobie różne i uwielbiałem z nich strzelać. Niestety jako dorosły nie mogę. :cry: Ech to nasze prawo... :(

Nie wiem czy wiecie że mamy tu w Polsce mistrza świata w strzelaniu z kuszy? Był jakiś czas temu o nim program w TV. Żeby było śmieszniej to na treningi jeździ do Czech. Choć w tym kontekście to można się zastanawiać czy jest śmieszno czy straszno. Ci Czesi widząc go jak przyjeżdża do nich trenować to muszą się dopiero z nas nabijać... :(

Łucznictwo to bardzo złożona dziedzina, szczególnie łucznictwo klasyczne. Myślę że bardziej niż strzelectwo CP, współczesne i kusznicze razem wzięte. No i w łucznictwie klasycznym "środek ciężkości" jest przesunięty na strzelca (łucznika) a mniej na sprzęt.

Jak znajdziesz chwilę czasu spróbuj strzelania na daleki dystans, tylko znajdź cel odpowiedniej wielkości. Ja sobie obiecuję że pojadę z Sharpsem postrzelać na 300m tylko jak na razie nie mam pomysłu jak zapakować do mojego samochodu stare drzwi wejściowe z mojego domu. :wink:
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Mam narazie nieustawiony łuk :) jak się okazało trzeba łuk dobrze skonfigurować ;D strzela w zasadzie jak chce, z 10m da się trafić w 9 ale strzelałem też z 40 metrów i tylko kilka razy trafiłem w cel wielkości 120x40cm zrobiony z grubej pianki pod parkietowej :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Czarnowidz pisze:Jakoś łuk nigdy mnie nie lubił. :( Co innego kusza, Jako dzieciak budowałem sobie różne i uwielbiałem z nich strzelać. Niestety jako dorosły nie mogę. :cry: Ech to nasze prawo... :(
A ja wlasnie przymierzam sie do kupna kuszy :-D
Sezon luczniczy na sarny zaczyna sie 29 wrzesnia ,mam nadzieje ze do tego czasu naucze sie strzelac.
Luk to mnie raczej nie za bardzo pociaga ,ze wzgledu na koniecznosc trzymania cieciwy i maly zasieg ,ale kusza z luneta to prawie jak karabin :-)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 809
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Bready pisze:A ja wlasnie przymierzam sie do kupna kuszy :-D
Sezon luczniczy na sarny zaczyna sie 29 wrzesnia
Ech Bready, Ty to potrafisz zepsuć człowiekowi humor. :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Kupilem :-D :-D :-D
http://www.barnettcrossbows.com/product ... e/quad-400
Wersja z kolimatorem

Teraz musze dokupic korbke ,bo mam problemy z naciagnieciem cieciwy :ops:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 809
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Ech, zazdroszczę a jednocześnie cieszę się Twoim szczęściem i życzę zadowolenia z nowego nabytku. :D Jak już trochę opanujesz sprzęt napisz koniecznie jak się spisuje.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Matlak a może nie zle ustawiony łuk a zły spin strzał? Do tego wielkośc i długośc lotek, lotka -dystans. Odezwij sie na pw to podam linki do for łuczniczych. Fajnie że kolejnego wciąga :brawo:
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Cięciwę mam za długą przez co mam za małą odległość od majdanu do stopki :) poza tym potrzebuję konkretnej podstawki z buttonem :) ta była na zastępstwo zwykłej gumowej i okazała się niekoniecznie świetna :) Strzelając bez celownika ostatnio zrobiłem 3 strzałową serię na skupienie z około 20m celując w środek trafiłem 30cm w prawo strzała od strzały 5x5cm... Faktem jest że i długość strzały i spin nie były przedmiotem mojego zainteresowania :) zależało mi na tym żeby za krótkie nie były :) Teraz po wielu próbach widzę potrzebę skrócenia :) Narazie nie strzelam dopóki nie nabędę podstawki magnetycznej i buttonu żeby sobie nie psuć krwi bo niczego to nie wnosi...
ODPOWIEDZ