LONGSHOT 2012

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Trzeba też brać pod uwagę kłopot z określeniem wiatru. Kalkulator nie jasnowidz i zmiennego wiatru nie skoryguje.
Swoją drogą - -określanie wiatru aż tak trudnego to niezły problem. Jak to robić? Chyba najrozsądniej by było strzelić i zobaczyć co wyszło, ale jak się dowiedzieć gdzie kula poleciała? Jak za tarczą by był wał, to widać po kurzu, ale jak strzela grupa ludzi, a wały nie ma, to nie wiemy czyj pocisk wzbija kurz i gdzie nasza kulka spadła.

Wojacy pewnie mieli większe doświadczenie w takich warunkach. Cywil ma dostęp do takiej strzelnicy zwykle tylko na zawodach:-(
Może organizator mógłby umożliwić jakieś treningi/dni otwarte...? Nikt o tym nie wspominał?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:......Swoją drogą - -określanie wiatru aż tak trudnego to niezły problem. Jak to robić? Chyba najrozsądniej by było strzelić i zobaczyć co wyszło, ale jak się dowiedzieć gdzie kula poleciała? Jak za tarczą by był wał, to widać po kurzu, ale jak strzela grupa ludzi, a wały nie ma, to nie wiemy czyj pocisk wzbija kurz i gdzie nasza kulka spadła.
Oj tam
co mnie interesuje czy moja kulka czy kolegi. Wzbija kurz= wzbija . Przestrzeln na tych odległosciach nie zobaczysz nawet przez x50 bo albo na czarnym =nie widać, po drugie miraz.

Jak za tarczą jest wał to własnie nie widać kurzu :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:-D
Dziś dowiedziałem się, że 35 km od mojego domu jest strzelnica wojskowa. Strzelnica czołgowa :shock:
Zacząłem chodzić za prawem wstępu na ten teren :D
ODPOWIEDZ