Grand Prix Cracovia - statystyki i formalnosci

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
Awatar użytkownika
witekC
Posty: 72
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 21:39
Lokalizacja: Katowice
Moja broń:

Post autor: witekC »

W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu rozmawialiśmy z p. Adolfem Siemaszkiewiczem. Prosił on o podanie wiadomości, że jeśli będzie co najmniej 6-ciu strzelców z karabinami Sharps to jest możliwe rozegranie konkurencji.

Witek.
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Tak, jak tylko będzie to możliwe, chcemy otworzyc oś na Sharpsy. Ale na razie żadne obiecanki cacanki.. nie zależy tu nic od ilosci chetnych, tylko od ograniczonej ilości osi. I najpierw musimy zadbać o to, żeby wszyscy strzelający w głównych konkurencjach, mieli swoje miejsca i trzymamy możliwie długo nasze listy otwarte dla dalszych chętnych w konkurencjach MLAICowskich. Ale zapraszamy wszystkich, żeby wzieli swoje sharpsy ze sobą, bo bedziemy sie starać.. (dla gosci z zagranicy byla by to atrakcja, bo tam rzadko kto strzela z papierowych gilz). A może jeszcze "poza-mlaikowskie" strzelanie w niedzielę...?
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

PROŚBA: możliwie dla wszystkich naszych drużyn z zagranicy szukamy “opiekunów” wśród zawodników i kibiców, którzy znają język i zatroszczą się w razie potrzeby albo wskażą fajne knajpki albo miejsca do zwiedzania albo pomogą przy załatwieniu jakieś wycieczki, lub wytłumaczą cos na strzelnicy…
W zasadzie już wszystkie formalności załatwione, ale zawsze lepiej jak jest ktoś, do kogo się mogą zwrócić szczególnie ci goście, którzy zwiedzają Polskę po raz pierwszy.
Austria: Sławomir Malecki, zastepca: szukamy
Belgia: szukamy kogos, kto by znał flamandzki
Czechy: Wojciech Jasiok, zastepca: szukamy
Finlandia: szukamy
Niemcy: Czesław Janowski
Rosja / Ukraina: Adolf Siemaszkiewicz
Słowacja: Mariusz Rychlik, zastepca: szukamy
USA: Małgorzata Ratajczak
Węgry: szukamy
Wielka Brytania: Jarosław Kowalski, zastepca: szukamy
Wlochy: Krzysztof Pawlik, zastepca: szukamy
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Sprzedaż szwajcarskiego prochu czarnego na Grand Prix Cracovia: Pionki sprzedają ten proch na legitymację strzelecką i myśliwską – to wiadomo. Natomiast tego jeszcze nie wiadomo i do tego zachęcam: Pionki są gotowe zorganizować transport ADR na ówcześnie zamówiony proch do Krakowa: Zamówić można w Pionkach telefonicznie, faksem lub mailem. Trzeba dołączyć faksem lub skanem kopię dokumentu (zob. pow.). Transport przyjdzie na strzelnicę w czwartek, 22.05.2008r rano i proch może być tam odebrany po przedłożeniu oczywiście oryginału dokumentu. Nie będzie ograniczeń ilościowych. Zachęcam do tych bardzo wygodnych zakupów, bo musi być odpowiednia ilość kupujących, żeby transport ADR był w ogóle opłacalny.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

HEGE pisze: Transport przyjdzie na strzelnicę w czwartek, 22.05.2008r rano i proch może być tam odebrany po przedłożeniu oczywiście oryginału dokumentu.
Chca byc swietsi od Papieza ?
Przeciez na strzelnicy mozna wypozyczyc bron oraz kupic nawet wspolczesna amunicje bez zadnego zezwolenia ?
Albo ja czegos nie wiem ?
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

cpt.Nemo pisze:
HEGE pisze: Transport przyjdzie na strzelnicę w czwartek, 22.05.2008r rano i proch może być tam odebrany po przedłożeniu oczywiście oryginału dokumentu.
Chca byc swietsi od Papieza ?
Przeciez na strzelnicy mozna wypozyczyc bron oraz kupic nawet wspolczesna amunicje bez zadnego zezwolenia ?
Albo ja czegos nie wiem ?
Powiedz mi , czy jesteś w jakikolwiek sposób zainteresowany kupnem tego prochu ?

pozdrawiam
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zgaduję że jest zainteresowany jak wielu innych, a na dokładkę chce by odbyło się to z poszanowaniem prawa.

Marzę o tym, by nie realizować urojeń jakiegoś pseudo-policjanta, a by odbywało się to tak, jak miało to miejsce już w przeszłości.
Kupiłem legalnie proch przy okazji zakupu Walkera. Kupiłem w koncesjonowanym sklepie! Nikt mi nigdy z tego powodu nie wysyłał AT na chatę, a wręcz przeciwnie - sklep dostał w czasie kontroli wytyk, że bezprawnie wpisali mnie do książki obrotu amunicją!
Ale numer - prawda?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

To musialo byc gdzies w 2004 r., zgadlem?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Tuż po zmianie ustawy :D
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Każdy ma możliwość decydowania o tym co sprzedaje i w jaki sposób to robi .

Nie masz ochoty kupować w Pionkach , Twoja sprawa .
Chcesz zmiany ? Jest rozwiązanie .
Sam możesz zająć się sprzedażą . Przecież to proste i dochodowe .
I będzie tak jak sobie życzysz .

Zastanawiam się po co tyle lamentu ?
Przeszkadzają Wam Pionki ? A może przeszkadzają Wam Ci , którzy w przeciwieństwie do Was zużywają więcej niż 1 kg pędnika na rok ?
Może przeszkadzają Wam Ci , którzy nie widzą niczego złego w tym , że ktoś od nich chce zezwolenia na posiadanie broni ?

Reasumując , mam wrażenie , że cały czas ktoś lub coś Wam przeszkadza . Cały czas jesteście niezadowoleni , a motorem napisania czegokolwiek jest niezadowolenie .


pozdrawiam

p.s. a szkoda .
Awatar użytkownika
1-4Miles
Posty: 40
Rejestracja: śr 21.lut.2007 - 11:24
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: 1-4Miles »

Niech się zatem zgłoszą osoby chętne kupić większą ilość na pozwolenie. A potem już sobie poradzimy. Szkoda by było nie kupić tego szwajcara.

To znaczy ja bym reflektował na 2 kg.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Czemu nie żyjemy na etapie kamienia łupanego?
Bo komuś to zapewne nie odpowiadało i coś wykombinował.

Przykłady można mnożyć. Niezadowolenie z istniejącego stanu jest motorem zmian. Owszem - zmiany nie zawsze muszą być na lepsze, ale warto próbować.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

amadeusz pisze: Może przeszkadzają Wam Ci , którzy nie widzą niczego złego w tym , że ktoś od nich chce zezwolenia na posiadanie broni ?
Nie rozumiem ?
Jesli juz mowimy to raczej nie o "tych ludziach" tylko "tych udziwnieniach formalnych"
A ja bylbym zainteresowany kupnem z kilograma tego rarytasu zeby go zuzyc do puszkowej zabawy i zobaczyc jak to z nim jest, moze bedzie mniej brudzil lufe i warto go uzywac w rekreacyjnym pukaniu ?
Toz juz nawet na warszawskiej strzelnicy ZKS jednej z bardziej restrykcyjnych sprzedaja proch do celow postrzelania na strzelnicy bez zadnych zezwolen, prawda ?
Najsmieszniej bedzie jak jakis zagraniczny zawodnik sprobuje sobie dokupic troche prochu do wlasnych zapasow i nie bedzie mial przy sobie zezwolenia na bron mysliwska czy sportowa :) Zaliczy niezle "zdziwko" ze na strzelnicy sie nie da.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

cpt.Nemo pisze:
amadeusz pisze: Może przeszkadzają Wam Ci , którzy nie widzą niczego złego w tym , że ktoś od nich chce zezwolenia na posiadanie broni ?

Najsmieszniej bedzie jak jakis zagraniczny zawodnik sprobuje sobie dokupic troche prochu do wlasnych zapasow i nie bedzie mial przy sobie zezwolenia na bron mysliwska czy sportowa :) Zaliczy niezle "zdziwko" ze na strzelnicy sie nie da.
Będzie miał EKB . Niemcy , Czesi , Słowacy , Austryjacy dostają je bez ceregieli . Nieważne czy na broń jest wymagane pozwolenie w ich krajach .
Mnie , moje EKB , wystarcza do zakupu amunicji w Czechach .

Więc nie będzie śmiesznie .


pozdrawiam

p.s. ale gratuluję poczucia humoru .
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Jestes absolutnie przekonany, ze sprzedaja na EKB? Pytales?

To przeciez nie chodzi o to, ze ktos z gosci zostanie bez prochu, bo wiadomo, ze sa sposoby... Tu chodzi o wstyd - miedzynarodowe zawody w strzelaniu z broni, ktora, jak sie okazuje, jest tylko w polowie legalna.
ODPOWIEDZ