SZWAJCARSKI PROCH CZARNY

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

SZWAJCARSKI PROCH CZARNY

Post autor: HEGE »

Szwajcarski Proch Czarny - szczególnie ważny dla zawodników wybierających się na Grand Prix do Krakowa: ustalenia z IWY nareszcie działają. Po długim polskim weekendzie tzn. 5.5. odbędzie się pierwszy legalny transport szwajcarskiego prochu czarnego do Polski. Dystrybucja odbędzie się od tego dnia regularnie przez FAM Pionki przy ul. Zakładowej 7 i ze wzgledu na trudne przepisy transportu tylko tam na miejscu. Tel.: 0486121171. Godziny otwarcia: 7.00 - 15.00 od pon. do piątku. Klient jako posiadacz legalnej broni sportowej lub myśliwskiej powinien przedłożyć odpowiedni dokument. - Dzięki Małgosi Ratajczak, Claude Modoux z Pouderie Suisse, Wojciechowi Gorycy z Zielonki i Adamowi Jagielskiemu z Pionek.
Ostatnio zmieniony śr 16.kwie.2008 - 01:03 przez HEGE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Osoba , która będzie odbierała ten telefon przeżyje dziś sądny dzień :D .

:brawo:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

nie rzucajcie sie wszyscy na raz, bo pierwszy transport to bedzie prawie tona, wiec wystarczy dla wszystkich - w zapasie trzymamy jeszcze dwie...
Będą na stanie następujące rodzaje:
Proch CH 1 w opakowaniach 0,5kg i 1,0kg
Proch CH 2 w opakowaniach 0,5kg i 1,0kg
Proch CH 3 w opakowaniach 0,5kg i 1,0kg
Proch CH OB tj. podsypka po 80g
Ceny bedą ustalane przez Pionki, wiec nie chcę sie wtrącać ale ca. 50 Euro za opakowania kilogramowe (półkilogramowe bedą nieco droższe) - tak to jest w calej Europie...
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Klient jako posiadacz legalnej broni sportowej lub myśliwskiej powinien przedłożyć odpowiedni dokument
Czyli nie dla psa kielbasa?

Nie chce, zeby ktos to odebral jako zwykle czepialstwo - chcialbym sie tylko dowiedziec, co z tego faktu wynika dla wiekszosci nieposiadajacej papierow mysliwego ani strzelca sportowego.
Ostatnio zmieniony śr 16.kwie.2008 - 10:12 przez mackra, łącznie zmieniany 1 raz.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

.......................................................
Ostatnio zmieniony czw 24.kwie.2008 - 18:59 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
1-4Miles
Posty: 40
Rejestracja: śr 21.lut.2007 - 11:24
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: 1-4Miles »

Czy faktura potwierdzająca legalny zakup borni CP wystarczy do zakupu prochu?
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Ja bylem w Pionkach. Nie wystarczy faktura. Ma byc pozwolenie na bron.

MarekP
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

mackra pisze:
Klient jako posiadacz legalnej broni sportowej lub myśliwskiej powinien przedłożyć odpowiedni dokument
Czyli nie dla psa kielbasa?

Nie chce, zeby ktos to odebral jako zwykle czepialstwo - chcialbym sie tylko dowiedziec, co z tego faktu wynika dla wiekszosci nieposiadajacej papierow mysliwego ani strzelca sportowego.
wynika tyle , że nie będzie mógł kupić tego prochu .
Oczywista , oczywistość .

pozdrawiam
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

marekp pisze:Czyli w Pionkach na pozwolenie na bron sportowa lub mysliwska. To z czego sie mamy cieszyc? Przepraszam ze tak brutalnie ale tak to jest napisane.
Zatem mamy juz proch. A co bedzie z zawodnikami zza granicy? Oni nie beda miec pozwolen. Na przyklad Czesi? Czy czegos nie zrozumialem?

MarekP
Na moją kartę broni kupuję amunicję w Czechach . Chyba nic nie przeszkodzi np. Czechom nabyć proch w Polsce na ich karty broni .

pozdrawiam
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Przypomne Ci tylko ze Czesi te bron z ktorej beda strzelac maja bez pozwolen. I ze proch u siebie kupuja jak piwo - dorosly moze sobie kupic. Podobnie z Francuzami. Wiec nadal nie wiem jak maja sobie kupic? Poza tym przyjada do Krakowa a proch mozna teoretycznie kupic w Pionkach.

MarekP
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Broń CP mają bez pozwoleń , ale Karty broni dostają bez ceregieli . Podobnie inne nacje .
Zaskakuje mnie Marku Twoja troska . :) .


pozdrawiam
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Ja sie nie martwie o Czechow. Nie wiem czy maja jakies karty broni.
Mowie tylko ze nic sie nie zmienilo a kupujac na takich zasadach utwierdzamy policje ze dobrze robi lamiac prawo. I tyle tylko. A co mam sie ucieszyc ze w Pionkach jest proch na pozwolenia? Zawsze byl wiec poniekad nic nowego.

MarekP

Przy okazji. Co to jest karta broni? Pozwolenie na bron? Europejska Karta Broni?
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

To nie moze byc tak ze mamy kombinowac proch za wszelka cene.
To musi byc unormowane zgodnie z Dyrektywa U E - zreszta ratyfikowana.


MarekP
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

marekp pisze:Ja sie nie martwie o Czechow. Nie wiem czy maja jakies karty broni.
Mowie tylko ze nic sie nie zmienilo a kupujac na takich zasadach utwierdzamy policje ze dobrze robi lamiac prawo. I tyle tylko. A co mam sie ucieszyc ze w Pionkach jest proch na pozwolenia? Zawsze byl wiec poniekad nic nowego.

MarekP

Przy okazji. Co to jest karta broni? Pozwolenie na bron? Europejska Karta Broni?

EKB oczywiście .


pozdrawiam
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

A powiedz mi Mariusz - nie masz ZADNYCH watpliwosci? Bylo na poczatku ze mozna zamowic proch. Po roku okazuje sie bedzie ale w Pionkach i na pozwolenie. Ja bylem w Pionkach. Fakt ze 3 lata temu ale nie chcieli sprzedac mi prochu na pozwolenie na bron. Chcieli go przywiezc. Koszt byl taki ze nie bylo o czym mowic. Potem poprosilem p. Goryce i on majac koncesje na transport mat. wybuchowych wozli proch z Pionek do Warszawy. Potem zadyma z Rzemkiem i przestal. Zreszta proch obiektywnie czasem niezly ale nic nadzwyczajnego. Mialem nadzieje ze na tak duze zawody bedzie ten proch normalnie na strzelnicy.
I to sa moje watpliwosci.

MarekP
ODPOWIEDZ