Szukam osób na wspólne strzelanie

Karol
Posty: 2
Rejestracja: ndz 18.mar.2018 - 21:06
Lokalizacja: Mszana Dolna
Moja broń: brak

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: Karol »

Bywałem na Fabrycznej i wątpię czy wpuszczą z CP.
Oś nie jest za duża więc nawet zajmując stanowisko pierwsze lub ostatnie, po strzale zadymimy całą oś :P.
Awatar użytkownika
te_be
Posty: 6
Rejestracja: czw 22.mar.2018 - 08:41
Lokalizacja: okolice Krakowa
Moja broń:

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: te_be »

Odgrażałem się że pierwsze strzelanie zrobię na Fabrycznej, ale że przy próbie rezerwacji nikt nie odebrał telefonu (muszę przyznać że nr później oddzwaniał) zorganizowałem sobie czas na Pasterniku - w związku z tym kilka słów:
poston pisze: wt 20.lut.2018 - 22:22 W zeszłym tygodniu był Remington a od wczoraj jest Colt .Głowa boli.
Nie czytając zbyt wiele zdecydowałem się jakiś czas temu na zakup Remingtona NMA .44 lufą 8" w Inoxie - napisane było w internetach że nie koroduje, ale nie było zbyt wiele napisane o tym, że taka stal "lubi mikroubytki" (ale to chyba do innego działu). Potem otrzymałem Colta Navy .36 z lufą 7.5"

Obrazek

Z colta strzelałem z 18gr Vesuvitu (bez odsiewania kombinowania, a jedynie zamieszana butelka :) ) + kaszka + kula, a z Remingtona 24gr Vesuvitu + kaszka + kula. Trafiłem w tarczę z 25m !! :D
Nie umiem powiedzieć który fajniejszy, a po strzale śmierdzi/pachnie jednakowo.
Karol pisze: wt 20.mar.2018 - 21:46 Wiedzę teoretyczną jakąś mam, jednak nie wyobrażam sobie z nią samemu "eksperymentować" na strzelnicy :).
Całe "powyższe" to był eksperyment - uważam że udany, bazujący na wiedzy zaczerpniętej na niniejszym forum i kilku filmach o robieniu patronów (do NMA) - śmiało mogę powiedzieć że nie ma się czego bać (jeszcze wczoraj rano bałem się :lol: )
Karol pisze: czw 22.mar.2018 - 09:48 Bywałem na Fabrycznej i wątpię czy wpuszczą z CP.
Oś nie jest za duża więc nawet zajmując stanowisko pierwsze lub ostatnie, po strzale zadymimy całą oś :P.
Po co wątpić, skoro można zapytać - ja to zrobiłem :P Jednak po wizycie na Pasterniku nie wyobrażam sobie strzelania z CP na tak małej strzelnicy - zwłaszcza z Remingtona.

Prawdopodobnie oberwie mi się za ten post - tematy na kilka innych działów, ale może dzięki niemu choć jedna osoba przełamie się - nawet jeśli nie znajdzie się nikt do "przyuczenia" - nie proponuję swojej osoby bo za mało mam praktyki na "wymądrzanie się", a i z czasem w najbliższym tygodniu niepewnie.

No i najważniejsze i w temacie - będę zaglądał, bo wspólne strzelanie może być pouczające.

P.S. Sądząc po ilości wypowiedzi kilka osób się znajdzie :)
Ostatnio zmieniony sob 07.kwie.2018 - 10:18 przez te_be, łącznie zmieniany 2 razy.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: Wycior »

te_be pisze: sob 07.kwie.2018 - 09:47 Prawdopodobnie oberwie mi się za ten post - tematy na kilka innych działów, ale może dzięki niemu choć jedna osoba przełamie się.
Głównym problemem tego forum nie jest pomieszanie i powielanie tematów, ale za mało osób które - podobnie jak ty - mają chęć dzielić się doświadczeniami i przeżyciami, nawet jeżeli są to pierwsze doświadczenia. Zaczynać łatwiej pod okiem doświadczonego kolegi. Jeżeli takowego pod ręką nie ma, to jest tu dość informacji aby zadebiutować samodzielnie. Wystarczy czytać ze zrozumieniem i pewnym krytycyzmem. Sam jesteś przykładem.
Awatar użytkownika
te_be
Posty: 6
Rejestracja: czw 22.mar.2018 - 08:41
Lokalizacja: okolice Krakowa
Moja broń:

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: te_be »

Planując postrzelać chwilkę od ok. 9 rano w najbliższą sobotę, zadzwoniłem na strzelnicę Pasternik zapytać o dostępność (ewentualne zawody albo coś mogłyby być przeszkodą) dowiedziałem się że:

1. Można przyjechać
2. "Akurat wtedy dużo czarnoprochowców przyjeżdża"
szturm1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 08.lip.2018 - 16:20
Lokalizacja: Wolbrom
Moja broń: Remington 1858

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie może ktoś z Wolbromia?

Post autor: szturm1 »

Witam. Może ktoś jest z Wolbromia lub okolicy na tym forum?
dawidb77
Posty: 1
Rejestracja: wt 08.maja.2018 - 14:02
Lokalizacja: okolice Krakowa
Moja broń: Remington .44 8''

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: dawidb77 »

Siemka

Jeszcze nie strzelałem z CP. Gdyby ktoś doświadczony miał ochotę postrzelać ze mną na Pasterniku byłbym bardzo zadowolony.

Proszę śmiało pisać.
Father69
Posty: 1
Rejestracja: śr 03.paź.2018 - 11:43
Moja broń: Replika rewolweru Remington

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: Father69 »

Witam, Jestem nowy w temacie CP. Mieszkam w okolicach Krakowa i chętnie spotkałbym się na strzelnicy na Pasterniku z doświadczonym Kolegą w celu uzyskania wiedzy praktycznej. Zakupiłem Remingtona (oczywiście :-)) i inne niezbędne akcesoria. Nie mam tylko prochu, bo w Krakowie nie ma go gdzie kupić.
F69
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: wyrzucony »

W sobotę zajrzyj na Pasternik powinno być wtedy tam kilku strzelających z CP - zagadnij do nich.
BP123
Posty: 1
Rejestracja: sob 20.paź.2018 - 21:49
Moja broń: brak

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: BP123 »

to taka mala reaktywacja postu - wybiera się ktoś z strzelających z CP na Pasternik w najbliższym czasie? Chętnie bym się 'podpiął' na małe strzelanie debiutowe. Zapłace za wejścia etc.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: Arab »

no ale teraz jest zakaz .
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Szukam osób na wspólne strzelanie

Post autor: wyrzucony »

Zakaz jest od 1 do 15 grudnia na terenie województwa Śląskiego i Małopolskiego.
ODPOWIEDZ