Turniej Niepodległościowy

wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Turniej Niepodległościowy

Post autor: wyrzucony »

Zapraszam chętnych do udziału w zawodach "parafialnych" w Jaworznie w dniu 5 listopada.

Można w Harmonogramie zobaczyć o której są wolne miejsca i na jakich osiach czy 25 czy 50 m.
Zawody spokojne gdzie każdemu sędziowie pomogą gdyby nie byli zorientowani.
W Jaworznie spotkacie czołówkę strzelców z południowej Polski i można bardzo wiele się dowiedzieć od tych ludzi strzelających CP już ponad 10 lat.

Mozna także porzybyć i poogladać broń od lontówek, przez skałki do oddtylcowych kopiszonówek jak Sharps, Smith czy Maynard i to często w oryginałach sprzed 150 lat.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: Tommy »

Ja już chciał bym się zapisać:
8 Mariette
6 Donald Malson

Pozdrawiam.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: wyrzucony »

Jesteś wpisany :)
To będą fajne zawody bo sporo znowu jest ludzi.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: Tommy »

Czyli dużo nowych będzie ?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: wyrzucony »

Są i nowi ale i starych dużo :)
Jak patrze po nazwiskach to jest kilka osób, których nie znam.
wojciech.pvb
Posty: 22
Rejestracja: sob 22.paź.2016 - 08:31
Moja broń:

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: wojciech.pvb »

Ja tez bym był chętny:
Wojtek Kluczewski Matin-Dynamic o ile można startować z derringerem Great Gun :) ?

A jak dojdzie karabin to może jakaś druga - w końcu musi być ten pierwszy raz
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: wyrzucony »

Hmm najpierw podam wyciąg z Regulaminu:
XII. Marti-Dynamic
Odległość 50m, jedna tarcza, dowolna broń czarnoprochowa odprzodowa rozdzielnego ładowania, czas 7 minut, postawa strzelecka stojąca bez podpórek, ilość strzałów dowolna, liczy się suma wszystkich trafień.Po komendzie ładuj broń wszyscy zawodnicy ładują i czekają na gwizdek i komendę start. Konkurencja odbędzie się, o ile zgłosi się do niej co najmniej 5 zawodników.
Jeżeli strzelasz celnie z tego pistoletu na 50 m i jesteś wstanie oddać z niego w czasie 7 minut około 15 strzałów to startuj. Wiedz jednak, ze najszybciej ładuje się karabiny i najlepsi strzelcy strzelaja z nich około 20 razy w czasie tych 7 minut i zdobywają około 120 pkt.
Szczerze pisząc to jest konkurencja dla starych wyjadaczy i nawet ja po 3 latach udziałów w zawodach dotąd nie zdecydowałem się do wzięcia udziału w tej konkurencji.

Jak najbardziej zapraszam Ciebie na zawody a może byś wystartował w konkurencji Kuchenreuter ?
Pistolety 25m i 30 minut na oddanie 13 strzałów.
W każdym razie zapisuję Ciebie na zawody na razie do Marti Dynamic ale zawsze mogę zmienić :?:
wojciech.pvb
Posty: 22
Rejestracja: sob 22.paź.2016 - 08:31
Moja broń:

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: wojciech.pvb »

Derek,
Na 50 metrów - trafiam w tarcze z 3 calowej lufy - więc mały sukces - i ładuję i strzelam w 20 sekund - i broń się nadaje ?
Choć to co napisałeś o "starych wyjadaczach" to mi szczęka opadła.

Kuchenreuter jak najbardziej - z tym że taki pistolet który mam nie jest poprawny historycznie - ale jeśli się da to jestem na tak - i tak żeby strzelać celnie - strzelam z jednej lufy :)
http://www.saguaro-arms.com/1671/derrin ... at-gun.jpg

także pytanie czy mogę ? Bo chciałbym wkońcu spróbować - strzelam od wiosny - do tej pory ZKS w Warszawie - ale nigdy zawody.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Turniej Niepodległościowy

Post autor: wyrzucony »

Turniej Niepodległościowy w Jaworznie nie jest ortodoksyjny i możesz spokojnie w nim wystartować ze swym derringerem. To zawody "parafialne" i chętnie przyjmujemy każdego z dobrymi chęciami. Przymkną zapewne sędziowie oko na te dwie lufy bo to bardziej przeszkadza niż pomaga.
Zatem dopisuję Ciebie i do Kuchenreutera ale jutro uzgodnię to jeszcze z sędzią głównym zawodów.
ODPOWIEDZ