Sharps Cavalry .54

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Sharps Cavalry .54

Post autor: Andy88 »

Dzień dobry ostatnio dużo pisałem o wysokich cenach i kiepskiej dostępności karabinów ale znalazłem coś na allegro wartego uwagi i kupiłem:D.
Przedstawiam wam Sharps Cavalry .54 karabin odtylcowy z okrągłą lufą zamiast oktagonalnej i krótsza wersja po ma 99 ,5 cm długości czyli niecały metr.Poprzedni karabin Hawkena sprzedałem jakby co i remika też więc zostały mi dwie bronie ten Sharps i Thunderer(krótki rewolwer).
Załączniki
Sharps3.jpg
Sharps2.jpg
Sharps1.jpg
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Irek M »

Sharps sharps'owi nie równy. Jakiej firmy jest i rok produkcji? Na pewno jest kal. 54? To co podają to jedno, a stan faktyczny to drugie. Mój IAB .54 to kal. 52.
Jak ja Tobie zazdroszczę - mieć 3 sztuki broni. Musiałem posprzedawać kilka by kupić nowego Sharps :(
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: czw 03.gru.2020 - 13:51 Sharps sharps'owi nie równy. Jakiej firmy jest i rok produkcji? Na pewno jest kal. 54? To co podają to jedno, a stan faktyczny to drugie. Mój IAB .54 to kal. 52.
Jak ja Tobie zazdroszczę - mieć 3 sztuki broni. Musiałem posprzedawać kilka by kupić nowego Sharps :(
2 sztuki Sharps i Thunderer poza tym mój Sharps też jest od I.A.B Gardone więc też pewnie kaliber .52 jak twój :P
Tylko pytanie jak to ładować dostałem tu taki zestaw ale jak to połączyć w jedno?
Załączniki
Sharps_amunicja.jpg
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Irek M »

Jak ładować, normalnie: do gilzy proch przybitka lub kaszka i pocisk :lol: Tylko nie wiem co to za pierścienie z prawej strony masz. Czyżby szyjka gilzy była dużo większej średnicy niż dupka pocisku, ta węższa wchodząca w gilzę? W takim układzie byłby to pierścień redukcyjny?
Tak mam Gardzone ale wydaje mi się, że ma dłuższe gilzy niż Twoje, moje pod ten sam pocisk mają 51mm, Twoje wydają się być krótsze. Gilzy sam sobie toczyłem pod swoją komorę więc nie pomyliłem się z długością.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Andy88 »

Faktycznie jak wsadzę najpierw ten plastikowy pierścień redukcyjny a potem pocisk to pasuje a sam pocisk to nie trzyma się. Pytanie tylko gdzie takie pierścienie redukcyjne można kupić?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: zbiho »

Te pociski są oryginalnie do gilz papierowych i te pierścienie uszczelniające mają je dopasować do gilzy mosiężnej. Pewnie ktoś to robi. Wyjście jest takie że musisz i tak kupować pociski, może będą pasować bez pierścieni. Na alledrogo jest sprzedawca z Tarnowa który oferuje pociski do 54ki, sprzedaje też plastykowe gilzy. Musisz się skontaktować i zapytać. Nie wszystko jest na forum dostępne jednym pytaniem.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Irek M »

Ale żniwo to nie tak do końca. Pocisk typu oryginał czy choinka do osadzania w gilzie mosiężne ma właśnie przewidzianą tę dumę. Ale ja też w zaleźności od potrzeby roztaczałem sobie szyjki by wysunąć do gilzy oba pierścienie pocisku.
Jakiej długości są te Twoje gilzy i jakiej fi wewn. mają szyjki?
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: .44 »

A po kiego te szajbki?
I co, jednorazowe są czy zbiera się je po strzelaniu i ponownie używa?
Ludzie, co wy z tymi Sharpsami robicie...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Irek M »

Co właściciel to racjonalizator :lol: Może te pierścienie powinny być na stalowej Linde by nie ,,uciekały,, po wystrzał?? :;
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Irek M »

Irek M pisze: czw 03.gru.2020 - 21:35 Ale zbiho to nie tak do końca. Pocisk typu oryginał czy choinka do osadzania w gilzie mosiężne ma właśnie przewidzianą tę dumę. Ale ja też w zaleźności od potrzeby roztaczałem sobie szyjki by wysunąć do gilzy oba pierścienie pocisku.
Jakiej długości są te Twoje gilzy i jakiej fi wewn. mają szyjki?
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Andy88 »

Długość łuski 4cm średnica łuski w najgrubszym punkcie 16 mm w najcieńszym 14 mm no i tu zauważyłem problem w najgrubszym punkcie nie mieści mi się we lufie.I nie wiem jak to zmienić co potrzebuje by ta łuskę lekko zwężyć ewentualnie przez to się wydłużyć może ale czym jak to zrobić podpowiecie?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: zbiho »

A to do mnie było, myślałem że chodzi Ci o żniwa, jeszcze tylko przetłumacz co znaczy ta duma.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Andy88 »

Już widzę koklia wchodzi ale tylko do pewnego momentu bo potem już nie chce tak jakby lufa się zwężała w dalszych odcinkach.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: zbiho »

Nie kokila, co9 tam włożyłeś do lufy? Jak łuska nie wchodzi to nie wpychaj na siłę, nie pasuje. Ktoś sprzedał Ci bubla, niedopasowane patrony.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Sharps Cavalry .54

Post autor: Andy88 »

Żeby nie było że nie ma zdjęć to jeszcze jedna fotka tym razem całej broni ,którą posiadam czyli dwóch sztuk Thunderer i Sharps ślicznie wyglądają :-)
Ale przez tego Sharpsa prawie nic na koncie nie mam.
Załączniki
Sharps_i_Thunderer.jpg
ODPOWIEDZ