Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Wycior »

Andy88, spróbuję Ci wyłożyć wprost o co chodzi Kolegom zachęcającym Cię do zmiany hobby:
1. Jeżeli zauważyłeś brak śruby dopiero PO pierwszym strzale to znaczy że przed strzałem broni dokładnie nie obejrzałeś i nie zrozumiałeś jej działania, w szczególności: do czego służą poszczególne części. Gdybyś to zrobił to brak tej tzw. inspekcyjnej śruby brandki zauważyłbyś od razu i nawet nie próbowałbyś broni załadować.
2. Strzelanie z broni której działania się w 100% nie ogarnia jest formą rosyjskiej ruletki, ponieważ nie jesteś w stanie ocenić czy to co zamierzasz zrobić nie zakończy się wypadkiem.
3. Jeżeli faktycznie wystrzeliłeś z broni bez śruby brandki to w zasadzie spowodowałeś wypadek który szczęśliwie nie miał przykrych lub tragicznych konsekwencji. Strumień płonącego gazu wylatujący z otworu brandki jest w stanie wypalić dziurę w dłoni albo poważnie zranić człowieka stojącego obok - np. uszkodzić mu oko.
alterjorge

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: alterjorge »

Chyba nie tyle było strzelane co było majstrowane ( może nawet przy całej brandce) i śrubka mogła zaginąć :) Nie wiem czy z tego Hawkena da się teraz strzelić , bo zdaje mi się, że kurek minie kominek. A to by sugerowało, że było majstrowane przy brandce i majster nie oznaczył pod jakim kątem ma być kominek. Jednak filatelistyka, numizmatyka już nie, moneta waży więcej niż znaczek.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Marek »

Irek M pisze: sob 21.wrz.2019 - 21:09 Jeszcze raz powtórzę - zacznij zbierać znaczki albo monety.
Pamietam przypadek gdy 3 latek połknął monetę.
Do monet warto dokupić nocnik bo z muszli może nie wygrzebać.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: wyrzucony »

Main Gott Andy zmień hobby bo to się źle skończy dla Ciebie i nie daj Boże dla postronnych :(
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Irek M »

Po poprzednim wpisie kolega nie odbywał się nie reagując na udzielone rady. Potem wyskoczył z zapchaną lufą. Znowu brak reakcji i Nowe objawienie z brakiem śrubki inspekcyjnej. Im więcej kolega pisze tym bardziej przypomina to obraz "Oszukać przeznaczenie..."
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Andy88 »

Wycior pisze: sob 21.wrz.2019 - 22:04 Andy88, spróbuję Ci wyłożyć wprost o co chodzi Kolegom zachęcającym Cię do zmiany hobby:
1. Jeżeli zauważyłeś brak śruby dopiero PO pierwszym strzale to znaczy że przed strzałem broni dokładnie nie obejrzałeś i nie zrozumiałeś jej działania, w szczególności: do czego służą poszczególne części. Gdybyś to zrobił to brak tej tzw. inspekcyjnej śruby brandki zauważyłbyś od razu i nawet nie próbowałbyś broni załadować.
2. Strzelanie z broni której działania się w 100% nie ogarnia jest formą rosyjskiej ruletki, ponieważ nie jesteś w stanie ocenić czy to co zamierzasz zrobić nie zakończy się wypadkiem.
3. Jeżeli faktycznie wystrzeliłeś z broni bez śruby brandki to w zasadzie spowodowałeś wypadek który szczęśliwie nie miał przykrych lub tragicznych konsekwencji. Strumień płonącego gazu wylatujący z otworu brandki jest w stanie wypalić dziurę w dłoni albo poważnie zranić człowieka stojącego obok - np. uszkodzić mu oko.
Nie oceniaj książki po okładce:

1.Po pierwsze nie wstrzeliłem bez śruby inspekcyjnej bo się nie dało poza tym zauważyłem jej brak przed wystrzałem.
Analizowałem dlaczego nie chce strzelać przeglądając neta przez komórkę na strzelnicy iw końcu zauważyłem ,że czegoś tu brak.

2.Nic na to nie poradzę bo w internecie nie ma dokładnej instrukcji budowy i sposobu działania karabinów czarnoprochowych są tylko dokładne instrukcje dotyczące budowy i działania rewolwerów tak samo jak na waszej stronie blackpowder.pl brak info o karabinach i ich konstrukcji.
Nie wspominając o tym że jest kilka Hawkenów o różnej konstrukcji np. Haken Hunter(mój) i Hawken Target albo Hawken Investarms itd.

3.Nie wystrzeliłem bez śrubki czytaj ze zrozumieniem napisałem ,że mimo braku śrubki wystrzeliłem a nie bez śrubki wystrzeliłem.Tak zastosowałem własną śrubkę miałem szczęście że parę śrubek ze sobą wziąłem i jedna akurat pasowała idealnie tylko lekko wystaje i wygląda to nieestetycznie ale dobrze zabezpiecza.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Wycior »

1. Andy88, prostackie hasło "czytaj ze zrozumieniem" jest najchętniej używane przez ludzi usiłujących odwrócić uwagę od własnego braku umiejętności klarownego formułowania myśli. Gdybyś jasno opisał całe zdarzenie to nie powstałyby wątpliwości.
2. Powinieneś jednak zmienić hobby na bezpieczniejsze.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Andy88 »

Wycior pisze: ndz 22.wrz.2019 - 14:57 1. Andy88, prostackie hasło "czytaj ze zrozumieniem" jest najchętniej używane przez ludzi usiłujących odwrócić uwagę od własnego braku umiejętności klarownego formułowania myśli. Gdybyś jasno opisał całe zdarzenie to nie powstałyby wątpliwości.
2. Powinieneś jednak zmienić hobby na bezpieczniejsze.
A ja mam dosyć jak ludzie mi mówią co mam robić chcesz to zmień hobby nie podoba sie to sie nie udzielaj na tym forum ale je będe robil co będę chciał i się ode mnie odczep z tą głupią gadką o zmianie hobby.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Irek M »

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś wcześniej... "]Witam, dzisiaj byłem ponownie na strzelnicy i w końcu udało mi się odepchać karabin i wystrzelić.
Wtedy niestety zauważyłem coś co mnie zdziwiło w jednym miejscu nie ma śrubki ,która powinna odpowiadać za blokowanie żeby gazy nie wyleciały bokiem".
Z tekstu wynika, że zauważyłeś po wystrzale( znaczy, że śruba wyleciała z dużą siłą ???) ale teraz piszesz, że zauważyłeś przed wystrzałem. To ma być poważne z Twojej strony? Nadal twierdzisz, że czytamy bez zrozumienia tekstu. Ale jak mamy go zrozumieć jeśli piszesz takie pierdoły:...".Nie wystrzeliłem bez śrubki czytaj ze zrozumieniem napisałem ,że mimo braku śrubki wystrzeliłem a nie bez śrubki wystrzeliłem..."
Po drugie; chłopie ty chyba zdurniałeś całkowicie tłumacząc olbrzymie luki w wiedzy i umiejętnościach ...brakiem wyjaśnień w internecie!!!!
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Marek »

. Tak zastosowałem własną śrubkę
No to teraz zabierz ją nazad z tego karabinu bo ci potrzebna, widać jej brak.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: ndz 22.wrz.2019 - 14:18 [...]
3.Nie wystrzeliłem bez śrubki czytaj ze zrozumieniem napisałem ,że mimo braku śrubki wystrzeliłem a nie bez śrubki wystrzeliłem.Tak zastosowałem własną śrubkę miałem szczęście że parę śrubek ze sobą wziąłem i jedna akurat pasowała idealnie tylko lekko wystaje i wygląda to nieestetycznie ale dobrze zabezpiecza.
He, he, he - fajnie się czyta Twoje tłumaczenia... I to że nosisz ze sobą worek ze śrubkami... Gdybyś poczytał odnośnie budowy broni to wiedziałbyś że producenci broni unikają stosowania standardowych śrub właśnie przez domorosłych "naprawiaczy" którzy różne śrubki próbowaliby dopasować do broni. Różnice wynikają z warunków finansowych (żeby kupować dedykowane) jak i określonych parametrach które powinny spełniać. Standardowe z reguły są słabsze (lub powinny być słabsze) od tych stosowanych w broni.
Awatar użytkownika
mauser-83
Posty: 59
Rejestracja: ndz 18.lut.2018 - 12:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja broń: muszkiet M1842 ,Remington 1858

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: mauser-83 »

Ręce opadają ... kolega Andy twierdzi z pretensjami że nie znalazł nic w necie.
Z przykrością twierdze że to hobby ktòre wybrał sobie chyba zupełnym przypadkiem, niestety nie opiera się na wiedzy pobranej wyłącznie "z neta" !
A co mogę powiedzieć Koledze @wycior -nie kop się z koniem Przyjacielu .
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Flash »

Marek pisze: ndz 22.wrz.2019 - 16:15
. Tak zastosowałem własną śrubkę
No to teraz zabierz ją nazad z tego karabinu bo ci potrzebna, widać jej brak.
to śrubka nie klepka :-o klepki jeszcze szuka.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: wyrzucony »

Hmm myślę, że dość już jeżdżenia po Andym zresztą któryś tam raz.
Flash bądź uprzejmy przeczytać inne wątki z Andym i wtedy zrozumiesz jak niestosowny jest Twój wpis.

Kolejne wypowiedzi ad personam zostaną wywalone do Kosza.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Nowy Hawken Hunter karabin odprzodowy

Post autor: Andy88 »

Ja na strzelnicy z moim Hawkenem jak wyszło?
później dodam nowy
Ostatnio zmieniony śr 25.wrz.2019 - 22:09 przez Andy88, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ