Nowy na forum.

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Slawos
Posty: 8
Rejestracja: ndz 09.gru.2018 - 20:32
Moja broń: Kentucky,45 Pedersoli

Nowy na forum.

Post autor: Slawos »

Witam,
jestem ,,swieżakiem"na forum.Dopiero zaczynam przygodę z bronią CP. Przedmiotem ,,metaloplastyki użytkowej"jakiej używam jest Kentucky,45. Na razie jestem na etapie zaprzyjaźniania się z bronią .Na zdjęciu moja piękność i dodatki wykonane osobiście.
Załączniki
DSCF5871.JPG
DSCF5870.JPG
DSCF5868.JPG
Blindrivet
Posty: 3
Rejestracja: wt 06.lis.2018 - 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Cook & Brother Artillery Carbine (DP)

Re: Nowy na forum.

Post autor: Blindrivet »

Witam, również jestem nowy na forum i nowy w "branży".

Bardzo ładne akcesoria Slawos. Też zamierzam zrobić własnoręcznie jak najwięcej do mojego artyleryjskiego Cook & Brother (pozdrawiam pana ze sklepu który niemalże grzmiał abym zaufał firmie z doświadczeniem gdy stwierdziłem że zestaw do czyszczenia za 350zł to za dużo i że sam zrobię go taniej), to równie fajna sprawa jak samo obcowanie z bronią. Na początek planuję zrobić drewnianą skrzynię do transportu broni i akcesoriów, coś w tym stylu:

https://saguaro-arms.com/pol_pl_Sharps- ... 1914_6.jpg

Mógłbyś napisać coś więcej na temat lejka i pobojczyka?

Pozdrawiam
Slawos
Posty: 8
Rejestracja: ndz 09.gru.2018 - 20:32
Moja broń: Kentucky,45 Pedersoli

Re: Nowy na forum.

Post autor: Slawos »

Lejek zrobiłem z rurki mosiężnej 8x1 mm z dolutowanym wsypem ze starej mosiężnej oprawki do żarówki, wycior- taka sama rurka z nabitym wewnątrz prętem stalowym fi 6 gwint pod jag-a M5, całość osadzona w ręcznie toczonej rękojeści (mahoń) przy pomocy 2 łożysk oporowych , podkładki i nakrętki M6 , a na zdjęciu metalowe,oksydowane pudełko na kule ,wewnątrz wyłożone korkiem i obciągnięte suknem
Załączniki
13804047_DSCF5864.JPG
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy na forum.

Post autor: Wycior »

To jest właściwe podejście - nie wyrzucać kasy na "markowy" szmelc z "renomowanych" firm, tylko ruszyć mózgownicą, uaktywnić przednie/górne kończyny i zrobić sobie samemu fajny i z reguły lepszy osprzęt.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy na forum.

Post autor: slaw29 »

Tak to słuszne podejście pod warunkiem że się ma odpowiednią wiedzę. Jak wiedzy brak można więcej zepsuć jak zaoszczędzić .Wszystko fajnie konstrukcje ciekawe, tylko kolega zapomniał o strategicznym elemencie na zdjęciach ... ( osłonie korony lufy)
125 odsłon tematu i lufa będzie dalej kaleczona . Ale to nie problem . Problem to może być jak na początku ktoś pomyli Grainy z gramami ;) Albo diopter wybije oko . Lepiej poczytać, nauczyć się po konsultować a dopiero potem zabierać się do pracy :piwo:
Widać że kolega ma rękę do roboty, pozostaje jeszcze tylko więcej czytać.

Sakiewka na kule zajebista - jak formowałeś skórę ?
Slawos
Posty: 8
Rejestracja: ndz 09.gru.2018 - 20:32
Moja broń: Kentucky,45 Pedersoli

Re: Nowy na forum.

Post autor: Slawos »

Prowadnicę wyciora też mam(i używam)na zdjęciu jest zdjęta, robię następną z jeleniego rogu , a jesli chodzi o sakiewkę robiłem ją z grubego zamszu
po przeszyciu całości i wymoczeniu skóry wypełniłem ją piaskiem(drobny akwariowy)dobrze ubiłem i po suszeniu ok 80 stopni nasączyłem woskiem pszczelim i polerowałem po pozbyciu się piasku- dosuszanie ryżem.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Nowy na forum.

Post autor: zbiho »

Sakiewka piękna, ale oryginały były z moszny bizona.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Nowy na forum.

Post autor: jedna_brew »

zbiho pisze: wt 11.gru.2018 - 22:45 Sakiewka piękna, ale oryginały były z moszny bizona.
ni ma nic gorszego na forum jak być nieoryginalnym...
8)

[Nie śmieć]
Slawos
Posty: 8
Rejestracja: ndz 09.gru.2018 - 20:32
Moja broń: Kentucky,45 Pedersoli

Re: Nowy na forum.

Post autor: Slawos »

jedna_brew pisze: wt 11.gru.2018 - 23:34
zbiho pisze: wt 11.gru.2018 - 22:45 Sakiewka piękna, ale oryginały były z moszny bizona.
ni ma nic gorszego na forum jak być nieoryginalnym...
8)

[Nie śmieć]
Dokładnie powinna być z moszny bizona ustrzelonego w trakcie rui krów tego gatunku -w takiej sakiewce pomieści się duuużo kul :lol:
ODPOWIEDZ