Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Andy88 »

Muszę te emocje z siebie wyrzucić właśnie dostałem list polecony z Europejską Kartą Broni Palnej w środku.Tak! jestem w końcu zarejestrowany i mogę legalnie nabywać proch czarny.Ahh jaka ta karta ładna i napisane bezterminowo:D :-D
Awatar użytkownika
mauser-83
Posty: 59
Rejestracja: ndz 18.lut.2018 - 12:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja broń: muszkiet M1842 ,Remington 1858

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: mauser-83 »

Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 11:23 Ahh jaka ta karta ładna i napisane bezterminowo:D
bezterminowa ? - moja na 5 lat ( WPA Katowice ) :-P
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Andy88 »

mauser-83 pisze: pt 23.lis.2018 - 18:51
Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 11:23 Ahh jaka ta karta ładna i napisane bezterminowo:D
bezterminowa ? - moja na 5 lat ( WPA Katowice ) :-P
Pomyliłem się, źle przeczytałem 5 lat do 2023 roku masz- racje bezterminowo było napisane przy tabeli z bronią że pozwolenie bezterminowo czyli chyba chodziło o to ,że bezpozwoleniowa. ;)
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Ryba »

Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 11:23 Tak! jestem w końcu zarejestrowany i mogę legalnie nabywać proch czarny.
Bez EKBP też może nabywać legalnie.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Andy88 »

Ryba pisze: pt 23.lis.2018 - 19:32
Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 11:23 Tak! jestem w końcu zarejestrowany i mogę legalnie nabywać proch czarny.
Bez EKBP też może nabywać legalnie.
Nabywanie od kogoś a nie od sklepu? Może i tak ale to się nazywa omijanie prawa.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Wycior »

Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 21:21 Nabywanie od kogoś a nie od sklepu? Może i tak ale to się nazywa omijanie prawa.
Potrafisz to uzasadnić w oparciu o jakąś podstawę prawną czy tylko ci się wydaje? Bo jeżeli ci się wydaje to może nie powinieneś tego pisać.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 21:21
Ryba pisze: pt 23.lis.2018 - 19:32
Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 11:23 Tak! jestem w końcu zarejestrowany i mogę legalnie nabywać proch czarny.
Bez EKBP też może nabywać legalnie.
Nabywanie od kogoś a nie od sklepu? Może i tak ale to się nazywa omijanie prawa.
Zanim zaczniesz kogoś oskarżać o bandyterkę czy oszustwa poczytaj. Nie można kupić czarnego prochu bez EKB ale w naszym kraju (taka fanaberia naszych p-osłów), gdzie indziej za okazaniem dowodu już można. Poza tym w polsce bez EKB można posiadać i broń cp (z pewnymi warunkami - wiadomo) i czarny proch. Jedynie nie możesz posiadać prochu jak nie masz broni - ale to chyba logiczne.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: pt 23.lis.2018 - 21:21 [...]
Nabywanie od kogoś a nie od sklepu? Może i tak ale to się nazywa omijanie prawa.
Możesz też w sklepie - np. w Czechach. Wystarczy pojechać i kupić, ograniczenie przewozu - do 20kg prywatnym pojazdem... Niektóre sklepy na Słowacji prowadzą też sprzedaż wysyłkową kurierem również do Polski (niezgodnie z naszym prawem ale to chyba kurier specjalny)...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Wycior »

RedGuy pisze: sob 24.lis.2018 - 08:17 Nie można kupić czarnego prochu bez EKB [...] w naszym kraju
Domniemuję że chodzi o zakup zgodny z prawem. Dlaczego nie? Skoro mając broń CP mogę proch legalnie posiadać to mogę go i legalnie nabyć. Sklep (ściślej: podmiot gospodarczy) w Polsce nie może go bez EKB legalnie sprzedać ale to całkiem inna inszość.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: RedGuy »

Wycior pisze: sob 24.lis.2018 - 09:32
RedGuy pisze: sob 24.lis.2018 - 08:17 Nie można kupić czarnego prochu bez EKB [...] w naszym kraju
Domniemuję że chodzi o zakup zgodny z prawem. Dlaczego nie? Skoro mając broń CP mogę proch legalnie posiadać to mogę go i legalnie nabyć. Sklep (ściślej: podmiot gospodarczy) w Polsce nie może go bez EKB legalnie sprzedać ale to całkiem inna inszość.
Prawda, źle się wyraziłem.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Andy88 »

No dobra więc już ma proch i ponieważ ciągle mówiliście mi ,żę fiolki eppendorfa są kiepskie do odmierzania to przykładem tego co widziałem na youtube zrobiłem własny sprzęt jak na obrazku.W pojemniku na mocz kupionym w aptece odmierzyłem i wyciąłem otwór uszczelniłem gumową uszczelką i umieściłem fiolkę eppendorfa przeciętą żeby był taki lejek tylko żę tak trohcę kiepsko leci (testowałem na siemię lnianym zproszkowanym).
no i strzykawka ma odmierzać dokładnie ilości prochu więc u góry ją przeciołem.No i na ostatnim zdjęciu proch złty stok fffg zastanawiam się czy granulacja prochu właściwa do mojego remingtona? ;)
Załączniki
Opakowanie.jpg
Odmierzanie2.jpg
odmierzanie1.jpg
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Wycior »

1. Proch FFFg byłby dobry (ale na zdjęciu jest FFFFg?).
2. Gratuluję pomysłowości i weny twórczej. Jedno ci tylko podpowiem. Przy odmierzaniu prochu istotny jest sposób jego sypania. Proch wsypany luźno zajmie więcej miejsca niż proch nawet delikatnie ubity. Zrób eksperyment. Nasyp jak najdelikatniej proch do fiolki, wyrównaj od góry np. patyczkiem a potem stuknij kilka razy spodem fiolki w blat stołu. Potem oszacuj o ile proch "siadł". Sypiąc do objętościowej miarki proch pod różnym "ciśnieniem" - raz delikatnie z minimalnej wysokości, innym razem z impetem i "wspomaganiem" np. w postaci ciśnienia prochu w zbiorniku uzyska się inne naważki. W rekreacyjnym strzelaniu z rewolweru efekt zapewne pomijalny ale np. w strzelającym pociskami karabinie może okazać się mocno widoczny.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Leszek.sz. »

A nie prościej kupić prochownicę niż dziadować z plastikowym pojemnikiem na siuśki?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Wycior »

Prawda, prościej. Jeszcze prościej wynająć doświadczonego strzelca żeby za niego robił amunicję, ładował i strzelał. IMHO nie chodzi o to aby było prościej tylko żeby było więcej frajdy i więcej nauki. Nie wiem czy dobrze odczytuję intencję kolegi Andy88, ale w moim przypadku tak by było. Jak jeszcze pomyślę o ile przepłacony jest ten niechlujnie wytoczony kawałek mosiądzu (ewentualnie z krzywo wytłoczonym kawałkiem blachy), to chęć na kupną prochownicę definitywnie mi przechodzi. Zresztą pożytek z prochownicy (jako prochownicy) jest dyskusyjny. Bezpośrednio ładować broni z niej nie należy a do odmierzania naważek są lepsze narzędzia. Co innego prochownica (jako kaszkownica) do przybitki.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1958 Uberti

Post autor: Leszek.sz. »

OK, nie było tematu - dozownik z pojemnika na mocz z apteki za 1 pln jest najlepszy :lol:
Zablokowany