Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: slaw29 »

Uważaj żeby to dum dum nie zrobiło jeb , jeb w głowę ;) bo to boli .
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: wt 18.gru.2018 - 08:03 Właśnie zamówiłem na Allegro pociski typu conical "dum dum" ponoć mają fajny wystrzał i jest z nimi dużo zabawy.A wy z takich strzelaliście?
Post wcześniej napisałeś o bogaczach wydających krocie na strzelanie. Nie zauważyłeś jak sam zapędziłeś się w szał zakupów. Z tego co piszesz po nabyciu broni i osprzętu, wyrobieniu EKB zachciało ci się conicali a jeszcze nie próbowałeś broni na strzelnicy. Może wyhamuj z zakupami i wypróbuj w wersji podstawowej (rewolwer, proch, kapiszony, kule, przybitka okulary, ochraniacze słuchu) sprzęt na strzelnicy. By się nie okazało że władowałeś 3 klocki w coś co w ogóle cię nie pociąga i po jednym strzelaniu opylisz to za połowę ceny.
Do dylematu "ile prochu", "ile przybitki" dołożę ci jeszcze jeden - smar pod pocisk czy na pocisk?
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: Andy88 »

RedGuy pisze: wt 18.gru.2018 - 13:41
Andy88 pisze: wt 18.gru.2018 - 08:03 Właśnie zamówiłem na Allegro pociski typu conical "dum dum" ponoć mają fajny wystrzał i jest z nimi dużo zabawy.A wy z takich strzelaliście?
Post wcześniej napisałeś o bogaczach wydających krocie na strzelanie. Nie zauważyłeś jak sam zapędziłeś się w szał zakupów. Z tego co piszesz po nabyciu broni i osprzętu, wyrobieniu EKB zachciało ci się conicali a jeszcze nie próbowałeś broni na strzelnicy. Może wyhamuj z zakupami i wypróbuj w wersji podstawowej (rewolwer, proch, kapiszony, kule, przybitka okulary, ochraniacze słuchu) sprzęt na strzelnicy. By się nie okazało że władowałeś 3 klocki w coś co w ogóle cię nie pociąga i po jednym strzelaniu opylisz to za połowę ceny.
Do dylematu "ile prochu", "ile przybitki" dołożę ci jeszcze jeden - smar pod pocisk czy na pocisk?
NIe panie RedGuy to ty za przeproszeniem nie myślisz i nie liczysz, nie mam dużo kasy ale pociski typu "dum dum" to zaledwie 30 zł a nie majątek a zaledwie pół godziny na strzelnicy to od 40 zł zaczyna się jak jak jesteś początkujący i potrzebujesz pewnie więcej czasu to już majątek wydasz.
Po prostu mi zazdrościcie bo ja coś robię a wy tylko gadacie na forum.A pan @slaw29 jeżeli walnie jeszcze jeden taki głupi tekst to zgłoszę jego post do Moderatorów bo kończy się moja cierpliwość.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: FunkyKoval5 »

Boże...czytasz to i nie grzmisz...??? :-D
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: wt 18.gru.2018 - 16:40 [...]
Po prostu mi zazdrościcie bo ja coś robię a wy tylko gadacie na forum.A pan @slaw29 jeżeli walnie jeszcze jeden taki głupi tekst to zgłoszę jego post do Moderatorów bo kończy się moja cierpliwość.
Powiem krótko i szczerze: nie przeginaj pałki bo zostaniesz na Forum Ty i Moderator...
I nawet sobie nie pogadasz...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: wt 18.gru.2018 - 16:40
NIe panie RedGuy to ty za przeproszeniem nie myślisz i nie liczysz, nie mam dużo kasy ale pociski typu "dum dum" to zaledwie 30 zł a nie majątek a zaledwie pół godziny na strzelnicy to od 40 zł zaczyna się jak jak jesteś początkujący i potrzebujesz pewnie więcej czasu to już majątek wydasz.
Po prostu mi zazdrościcie bo ja coś robię a wy tylko gadacie na forum.A pan @slaw29 jeżeli walnie jeszcze jeden taki głupi tekst to zgłoszę jego post do Moderatorów bo kończy się moja cierpliwość.
Wystarczy nick, bez "pan" - przynajmniej do mnie ;) . Cóż może i nie jestem tak wybitnie rozgarnięty jak Pan (skoro już, to wypada napisać wielką literą), Panie Andy88 i powinienem zamiast jechać na strzelnicę lepiej dokupywać duperele i pucować lufę cichaczem w pokoju. Liczy Pan że jak dokupi magiczne pociski to same w tarczę trafią? Tarczy wszystko jedno czy dostanie pociskiem czy kulą, no chyba że jest Pan jednym z ulicznych rewolwerowców i liczy na fory w pojedynku. Podpowiem - to nie to forum. "Nie liczysz" - podsunąłem Panu link ze sklepem z takim samym rewolwerem ale tańszym, wystarczyło nie brać z Militaria.pl. ale Pan się uparł - kto tu nie liczy? Jeśli chodzi o strzałkę to golą u Pana niesamowicie. Ja płacę 20pln za godzinę, może lepiej poszukać innego punktu? ". Po prostu mi zazdrościcie" - :-D no rozj...łeś mnie kompletnie. Miałem w robocie dziś orkę i aż żałuję że nie przeczytałem Pana wpisu wcześniej bo poprawiłby mi humor, ale przynajmniej usnę uśmiechnięty. Pomimo twych dziwacznych wpisów naprawdę szczerze chciałem Panu pomóc, choć czytając je mam wrażenie jakby wpadł Pan na to forum pobawić się w trolla. Powiem tak: strasznie wszyscy Panu zazdrościmy, aż żółć się z uszu wylewa nie słuchaj Pan porad zazdrośników bo znasz się Pan lepiej. Powodzenia i samych dziesiątek - zaraz, na strzelnicę ci brakuje to miłego polerowania lufy :ok: .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: śr 19.gru.2018 - 00:10 [...] Powiem tak: strasznie wszyscy Panu zazdrościmy, aż żółć się z uszu wylewa nie słuchaj Pan porad zazdrośników bo znasz się Pan lepiej. Powodzenia i samych dziesiątek - zaraz, na strzelnicę ci brakuje to miłego polerowania lufy :ok: .
Wczoraj się wkurzyłem, ale w końcu Święta idą...
Nikt tu na Forum nikomu niczego nie zazdrości, po prostu wyrażane są poglądy które mają swoje uzasadnienie. Koledzy czasami nie wytrzymują (i wcale się im nie dziwię) i robią różne wpisy ale nikt nie ma na celu nikogo obrażać.
Po prostu do części Użytkowników nie trafiają normalne porady, bez zj...ki albo żartu nie potrafią zaskoczyć...
Ja płacę 35zł/godz. za strzelnicę i można powiedzieć że jest drogo bo jak już tam jestem to nie z przeświadczeniem spalenia jak najwięcej prochu i wystrzelenia jak najwięcej ołowiu. To po prostu przyjemność która niestety kosztuje...

Zakup pocisków "dum dum" też uważam za fanaberię które stawia Cię w ciemny szereg... Był już taki który strzelał z pełnopłaszczowych...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: jedna_brew »

wydaje mi się, że kol andy88 nie kupił pocisków dum-dum, tylko zwykłe pociski z płaskim czubkiem:

poniższa oferta allegro choć w nazwie ma dum-dum dotyczy pocisków z płaskim czubkiem:
https://allegro.pl/pociski-dum-dum-452- ... 52898.html

pocisk dum-dum wygląda tak:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Amunicja_dum-dum

MORAŁ: jest tak, że nie wierzymy od ręki we wszystko co piszą sprzedający na allegro :)

proponuję zakończyć burzę pt. "pocisk dum-dum" i na spokojnie odpowiedzieć, że owszem z pocisków fajnie się strzela, ale wolę kule bo za te same pieniądze zwykle masz dwa razy tyle kul co pocisków, czyli dwa razy więcej zabawy :) sugerowałbym zakupić kule .451 lub .454, dla mnie na początku przygody z czarnym prochem nie miało to znaczenia jaki kaliber, bo i tak siałem po całej tarczy albo i poza nią :) dopiero jak przestrzeliny zaczęły się zawężać do okolic czarnego okręgu to kupiłem dwie setki kul w obu kalibrach celem testów :)
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: Marek »

Andy, pojemnik na siuśki, pociski dup-dup, brakuje ci jeszcze chińskiej kabury na wkrętarkę.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: Willie357 »

Niech nasz nowy geniusz refolferostwa stosowanego dokupi też jakiś model w kalibrze 45 long colt i sprzęt do elaboracji bo skoro juz kupił kulki do scalonej to chyba ich nie wyrzuci.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: Marek »

Willie Ty znów kierujesz się logiką :piwo:
Żeby pokazać Ci jak błądzisz zadam pytanie:
Czy uważasz że kupując pojemnik na siuśki chciał zrobić sobie badania ?

Faktem jest że wynik pewnych badań mógł by mu wiele wyjaśnić, jednak tylko wtedy gdyby potrafił skorzystać z logiki, ale do nich to kilka testów potrzeba a nie pojemnika na siuśki.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: mar_kow »

Marek pisze: czw 20.gru.2018 - 10:33 [...]
Faktem jest że wynik pewnych badań mógł by mu wiele wyjaśnić, jednak tylko wtedy gdyby potrafił skorzystać z logiki, ale do nich to kilka testów potrzeba a nie pojemnika na siuśki.
Kolega znowu pomyśli że mu zazdrościmy że on ot tak sobie - bez testów gromadzi wszelakie dobro... ;)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: wyrzucony »

Że tak napiszę zbaczacie z tematu i zaczynacie się nakręcać tylko po co ?
Już udowodniliście swą przewagę nad siuś pojemnikiem więc starczy.
Pociągniecie tak dalej a te zbędne posty wywalę.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: Marek »

Dalej nie pojmujesz?
Musiał byś wyrzucić więcej niż myślisz, bo nawet ten pojemnik na siuśki, no chyba że forum chce takie idiotyzmy promować ?
Kiedy było by ok ?
Gdyby wszyscy się nim zachwycali czy próbowali uczyć ten pieniek?
Poniżej jest odpowiedź której udzielił na całkiem merytoryczny post:
Post wcześniej napisałeś o bogaczach wydających krocie na strzelanie. Nie zauważyłeś jak sam zapędziłeś się w szał zakupów. Z tego co piszesz po nabyciu broni i osprzętu, wyrobieniu EKB zachciało ci się conicali a jeszcze nie próbowałeś broni na strzelnicy. Może wyhamuj z zakupami i wypróbuj w wersji podstawowej (rewolwer, proch, kapiszony, kule, przybitka okulary, ochraniacze słuchu) sprzęt na strzelnicy. By się nie okazało że władowałeś 3 klocki w coś co w ogóle cię nie pociąga i po jednym strzelaniu opylisz to za połowę ceny.
Do dylematu "ile prochu", "ile przybitki" dołożę ci jeszcze jeden - smar pod pocisk czy na pocisk?
A dostał w zamian:
NIe panie RedGuy to ty za przeproszeniem nie myślisz i nie liczysz, nie mam dużo kasy ale pociski typu "dum dum" to zaledwie 30 zł a nie majątek a zaledwie pół godziny na strzelnicy to od 40 zł zaczyna się jak jak jesteś początkujący i potrzebujesz pewnie więcej czasu to już majątek wydasz.
Po prostu mi zazdrościcie bo ja coś robię a wy tylko gadacie na forum.A pan @slaw29 jeżeli walnie jeszcze jeden taki głupi tekst to zgłoszę jego post do Moderatorów bo kończy się moja cierpliwość.
Więc co ?
Nie zrozumiałeś co mu w głowie siedzi ?
Trzeba to pochwalać?
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Mój pierwszy Rewolwer Remington 1858 Uberti

Post autor: Willie357 »

Wielce Szanowny Moderatorze.Po tylu latach pobierania nauk strzeleckich powinieneś na tyle znać nasze preferencje by wiedzieć , że nie kręcą nas chłopcy z reminktonkami,pojemniczkami na mocz i nawet ci z dużymi strzykawkami.
Zablokowany