Witam Forumowiczów

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
grack
Posty: 7
Rejestracja: wt 27.lut.2018 - 21:30
Moja broń: brak

Witam Forumowiczów

Post autor: grack »

Witam Forumowiczów, mam na imię Tomek, jestem z okolic Płocka. Od wczoraj jestem posiadaczem mojego pierwszego czarnoprochowego rewolweru. Dopiero zaczynam kompletować resztę akcesoriów, mam nadzieję, że uzyskam na forum pomoc w kwestiach nurtujących początkującego :) Załączam zdjęcie mojej Pietty i pozdrawiam.
Załączniki
DSC_0686colt.jpg
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: Rotmiszcz »

Witamy kolejnego zarazonego

Zycze postepu choroby, aby arsenal rósł i rósł
Pytaj, tutaj można liczyc na pomoc :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: mar_kow »

Gratki sprzętu, chmury dymu i samych 11... :pomysl:
Co prawda na Forum jestem od niedawna, strzelałem okazyjnie z luf Kolegów i z ich "materiałów" ale od niedawna zdecydowałem się też na posiadanie. Nie było okazji na odwiedzenie strzelnicy a już połowy "środków" się pozbyłem przy okazji "oglądania" sprzętu przez kumpli... 8-) Ale i tak byli cierpliwi w stosunku do "sępa"...
Awatar użytkownika
mauser-83
Posty: 59
Rejestracja: ndz 18.lut.2018 - 12:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja broń: muszkiet M1842 ,Remington 1858

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: mauser-83 »

Powitać :)
Przestrzegam - TO UZALEŻNIA !!!
czekamy na kolejne sztuki ;) :brawo:
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: zbiho »

Bardzo ładny Colt :army:
nareszcie nowi zaczynają poprawnie, czyli nie od Remingtonów,
tak ma być, historycznie i chronologicznie. :-D
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: amigo »

Colty są ładniejsze i ile wersji - jest co zbierać :ok: A remik jak remik- taki, no poprawny i trochę się opatrzył ;)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: RedGuy »

Witam świeżutkiego Colta :-D
amigo pisze: śr 28.lut.2018 - 15:55 Colty są ładniejsze i ile wersji - jest co zbierać :ok: A remik jak remik- taki, no poprawny i trochę się opatrzył ;)
Prawie każdy zaczyna od remika bo większość internetowych poradników o nich mówi. Sam o mały włos bym miał Remingtona. Zdążyłem się nim trochę nacieszyć, obmacać i po wnikliwej analizie wykryłem niewielką nieosiowość. Jako że na miejscu nie mieli innego na wymianę a inne bębny nic nie zmieniały na + przymierzyłem się do Colta i z chwilą jak wziąłem do ręki wiedziałem że wyjdę z nim ze sklepu. Już nie słuchałem o wysyłaniu do rusznikarza czy poczekaniu na dostawę tylko poprosiłem o zmianę na Colta. :brawo:
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: amigo »

W ogóle to colty są lepiej wyważone , no może poza Walkerem :lol: , i mają lepsze chwyty/rękojeści.
Ja mam nieduże dłonie a mimo to remik trzyma się tak sobie. I do czyszczenia to też colt lepszy.
grack
Posty: 7
Rejestracja: wt 27.lut.2018 - 21:30
Moja broń: brak

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: grack »

Dzieki wszystkim za miłe powitanie :) Co do rewolweru to muszę przyznać, że jestem wzrokowcem i kupiłem Colta,bo po prostu podobał mi się wizualnie. Zastanawiałem się jeszcze nad długoscią lufy, ale zdecydowałem się na krótszą wersję, wydaje mi się, że jest poręczniejszy. Ogólnie bardzo dobrze leży w dłoni, chociaż to pewnie subiektywne odczucie i komuś może nie leżeć. Zamówiłem już również kule, kapiszony i przyrządy do czyszczenia. Zastanawiam się teraz nad wyrobieniem europejskiej karty broni, aby móc kupować proch.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: zbiho »

A może zaczniesz od cześka u Maziego a nie od razu szwajcar. :kastro:
grack
Posty: 7
Rejestracja: wt 27.lut.2018 - 21:30
Moja broń: brak

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: grack »

zbiho pisze: śr 28.lut.2018 - 21:32 A może zaczniesz od cześka u Maziego a nie od razu szwajcar. :kastro:
Nie do końca rozumiem, w sensie, że u kogoś z forum można kupić proch? Chętnie kupię, ale czy nie potrzeba na to żadnych kwitów?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: FunkyKoval5 »

grack pisze: śr 28.lut.2018 - 21:36
zbiho pisze: śr 28.lut.2018 - 21:32 A może zaczniesz od cześka u Maziego a nie od razu szwajcar. :kastro:
Nie do końca rozumiem, w sensie, że u kogoś z forum można kupić proch? Chętnie kupię, ale czy nie potrzeba na to żadnych kwitów?
Właśnie tak...Mazi to kolega u którego dostaniesz pewne niezbędne"elementy" całej układanki.
Nie potrzebujesz EKB żeby nabyć kapiszony i magiczny proszek... :lol:
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: Rotmiszcz »

To wyglada tak:

1.Aby kupic proch na terenie Polski potrzebujesz EKB
2. Wiec jedziesz do czech (Cieszyn) kupujesz proch i tyle
3. Moze ci ktos w Polsce odstapic troszke swojego prochu
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: zbiho »

Kolego GRACK, :-( ja zanim zarejestrowałem się na forum wpierw przeczytałem całe, żeby nie zadawać po raz nnn-ty tych samych pytań na tematy podstawowe, które zostały już omówione, w dziale sprzedam jest Mazi i oferty. :kastro:
grack
Posty: 7
Rejestracja: wt 27.lut.2018 - 21:30
Moja broń: brak

Re: Witam Forumowiczów

Post autor: grack »

zbiho pisze: czw 01.mar.2018 - 08:05 Kolego GRACK, :-( ja zanim zarejestrowałem się na forum wpierw przeczytałem całe, żeby nie zadawać po raz nnn-ty tych samych pytań na tematy podstawowe, które zostały już omówione, w dziale sprzedam jest Mazi i oferty. :kastro:
Już doczytałem, dzięki :)
ODPOWIEDZ