Post powitalny

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Post powitalny

Post autor: Biker »

Ale ta sprężyna jest na śrubie , wystarczy ją poluzować i bez problemu można sprężynę wyjąć...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Post powitalny

Post autor: RedGuy »

Wystarczy ją poluzować, tyle że jak sprężyna pręży przy skręcaniu i rozkręcaniu to pośrednio działa na gwinty i po jakimś czasie może spowodować szybsze zużycie gwintu a nawet zerwanie (się mi zdaje) :cry:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Post powitalny

Post autor: Wycior »

Użycie trytytki ma sens. Napięcie przez kwadrans sprężynie nie zaszkodzi. W wielu XIX-wiecznych armiach wyposażeniem podoficerów było specjalne imadełko do ściskania sprężyn w zamkach, ponieważ wyjmowanie/zakładanie sprężyn pod obciążeniem było uważane za dobry sposób na uszkodzenie broni. Szeregowym żołnierzom rozbierania zamka zakazywano.
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Post powitalny

Post autor: beskid »

Jakiś czas temu pękła mi sprężyna dwupalczasta w moim colcie saa wyklętym. Od dłuższego czasu nie mogłem nigdzie jej znaleźć więc postanowiłem ją dzisiaj dorobić z metalowego klipsa. Powiem wam, że broń chodzi jak zła i nie ma bata żeby ta sprężyna tzn. drucik pękł. Tak przy okazji miałem spory problem z odkręceniem śruby trzymającej sprężynę, nie dość że się zapiekła to wystąpił problem z uszkodzonym łbem śruby - nie obyło się bez śrubokręta i młotka.
Załączniki
naprawiłem ;P
naprawiłem ;P
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Post powitalny

Post autor: zbiho »

Ale wiesz, że to się nazywa druciarstwo :-x
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Post powitalny

Post autor: beskid »

i co w związku z tym bo nie rozumiem? nie znalazłem w żadnym sklepie więc zrobiłem zamiennik sprężyny dwupalczastej wartej jakieś dwie dychy z tego co miałem pod ręką i działa..no to niezły ze mnie druciarz :lol:
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Post powitalny

Post autor: zbiho »

:cry: a kawałka blaszki byś nie znalazł? :cry:
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Post powitalny

Post autor: Flash »

jak fabryka zrobi z drutu to ok, jak ziomek to druciarz?
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Post powitalny

Post autor: nerokpl »

Raz awaryjnie dokładnie w taki sposób przywróciłem w 15 minut sprawność Colta Navy 1861 na strzelnicy. Bardzo często sprawdzałem poprawność działania blokady bębna. Finalnie dorobiłem 2-3 sprężyny z listka szczelinomierza, otwór na śrubę blokady już jest. Z drutem "na szybko" jednak nie czułem się komfortowo z blokadą bębna.
PietruszkaStefan
Posty: 4
Rejestracja: wt 05.lut.2019 - 19:50
Moja broń: brak

Re: Post powitalny

Post autor: PietruszkaStefan »

Piękny sprzęt - jaka jest szczelina pomiędzy lufą a bębnem ? Szukam mojego pierwszego Colta
ODPOWIEDZ