Nowy wita z nabytkiem

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: gondoljerzy »

Tylko w jakim celu ktoś miałby nanosić miedź na śrubki? Ja bym się skłaniał do zupełnie innej opcji. Fabryczny nikiel ze śrubek się złuszczył, a podkład miedziany jeszcze się trzyma.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: Wycior »

Tak, @gondoljerzy, twoja hipoteza trzyma się kupy, w końcu miedź jest typowym podkładem pod nikiel. To by wyjaśniało czemu ta warstewka jest taka cienka. O "nierdzewnych" elementach w tzw. inoxach, zrobionych ze zwykłej stali i poniklowanych, już się słyszało. Alternatywne, ale mniej prawdopodobne wytłumaczenie to jakiś dyletant który za wszelką cenę chciał mieć super zajebistą pukawkę.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: gondoljerzy »

Dyletant czy fabryka, jeden pies. Nie wygląda to źle, tylko trochę więcej dbałości trzeba będzie wykazać. Osuszać dobrze po wymyciu, smarować, zwłaszcza po dotykaniu spoconymi paluszkami i kłopotu nie powinno być.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: mar_kow »

RadekP pisze: ndz 04.lut.2018 - 16:58 Witam serdecznie.
Jestem nowy i liczę na waszą pomoc a pewnie będzie potrzebna.
Gratulacje nabytku! Taki mi się właśnie marzy... Przeczytałem wiele komentarzy dlaczego inox "za i przeciw" i na razie mnie to nie zniechęca... Nie będę miał raczej okazji przed zakupem wziąć do ręki ale są różnice w wersji zwykłej i HEGE? Piszą że jest staranniej wykonana ale jak różnic prawie nie widać to po co przepłacać...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: mar_kow »

RadekP pisze: wt 06.lut.2018 - 16:24 Na wszelki wypadek kupiłem dzisiaj REWOLWER UBERTI CATTLEMAN THUNDERER kal .44 3,5'' [...]
Strzelałeś z niego ? Sam wcześniej zastanawiałem się nad jego zakupem ale lufą 5,5''.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: RedGuy »

mar_kow pisze: ndz 18.lut.2018 - 13:10
RadekP pisze: ndz 04.lut.2018 - 16:58 Witam serdecznie.
Jestem nowy i liczę na waszą pomoc a pewnie będzie potrzebna.
ale jak różnic prawie nie widać to po co przepłacać...
Co więcej, jak pewnie już doczytałeś Uberti i HEGE wychodzą z tej samej fabryczki, a co za tym idzie materiał wykonania raczej ten sam. Ponoć Hege jest bardziej przeglądnięta. Koniec końców czy to pierwszy czy drugi, przy zakupie oba należy sobie odpowiednio sprawdzić bowiem u jednych i drugich zdarzają się wtopy. Rozumiem jeśli ktoś planuje strzelanie w zawodach i kalkulowanie każdego punkcika na tarczy to być może wybór droższego ponoć lepsiejszego ma jakiś sens. Chociaż różnica kilku stów nie zapewni ci samych dziesiątek. Jeśli jednak jesteś początkującym dymiarzem to w zupełności wystarczy odpowiednio wybrany tańszy model. Oczywiście to moje zdanie, a że nie jestem żadnym autorytetem w dziedzinie strzelectwa to można się śmiało ze mną nie zgadzać ;) .

Gdzież moje maniery - Witam nowego strzelca CP.
RadekP
Posty: 73
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: RadekP »

mar_kow pisze: śr 07.mar.2018 - 14:35
RadekP pisze: wt 06.lut.2018 - 16:24 Na wszelki wypadek kupiłem dzisiaj REWOLWER UBERTI CATTLEMAN THUNDERER kal .44 3,5'' [...]
Strzelałeś z niego ? Sam wcześniej zastanawiałem się nad jego zakupem ale lufą 5,5''.
Cześć.
Tak, strzelałem i powiem że to właśnie z Cattleman-a lepiej mi szło niż z Ramingtona :-)
Pewnie dlatego że ogólnie jestem zielony co do strzelectwa czarnoprochowego :-)
Przy Cattlemanie przy naważce 0,7gr szło mi lepiej niż przy 1gr z Ramingtona. Nie używałem kaszki tylko przybitkę filcową. Thunderer super leży w dłoni. Na początku miałem problem z zacinającymi i wpadającymi w mechanizm kapiszonami. Wtedy nie miałem kapiszonowników i pewnie za bardzo je dociskałem palcem na kominku. Teraz jest ok. W zasadzie te dwa rewolwery są dobre. Każdy ma swoje wady i zalety. Mi bardziej spasował Cattleman i czarna oksyda. Remik w Inoxie wygląda ładnie ale jest cięższy w pielęgnacji, ale kto na to zwraca uwagę :-) Następny razem będę celował w Colty, gdy już odkuję się po kupnie FAC-a :-)
RadekP
Posty: 73
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: RadekP »

mar_kow pisze: śr 07.mar.2018 - 14:35
RadekP pisze: wt 06.lut.2018 - 16:24 Na wszelki wypadek kupiłem dzisiaj REWOLWER UBERTI CATTLEMAN THUNDERER kal .44 3,5'' [...]
Strzelałeś z niego ? Sam wcześniej zastanawiałem się nad jego zakupem ale lufą 5,5''.
Jeśli jesteś z okolicy to wpadaj. Dam ci postrzelać :-)
Oczywiście na strzelnicy :-)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: mar_kow »

RadekP pisze: czw 08.mar.2018 - 18:21 [...]
Jeśli jesteś z okolicy to wpadaj. Dam ci postrzelać :-)
Oczywiście na strzelnicy :-)
Fajnie by było :). Ale skoro w opisie lokalizacja "Jura" - czyli troszkę na południe. Z Mazur miałbym kawałek ale dzięki za zaproszenie :ok: .
Nie kupiłem dlatego że nie miałem okazji go nawet pomacać. Nikt ze znajomych akurat tej wersji nie posiada jak i żadnego egzemplarza broni długiej czego żałuję. W okolicy jest nas mała grupka, ja w sumie zawsze byłem "na doczepkę" aż mnie też "poniosło" :).
Ostatnio zmieniony czw 08.mar.2018 - 20:15 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
RadekP
Posty: 73
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: RadekP »

Tu masz zdjęcia :-)
Najlepsze że po wystrzeleniu 24 pocisków rewolwer jest czysty, pomimo użytej takiej samej ilości smaru jak do Ramingtona.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: mar_kow »

Oglądałem filmiki na YT ze strzelania i rozbierania. Trochę mnie odstraszyły te ilości małych śrubek, sprężynek... Im więcej elementów tym większe prawdopodobieństwo awarii czy ryzyko zgubienia...
jurdz
Posty: 4
Rejestracja: sob 18.sie.2018 - 19:59
Moja broń: brak

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: jurdz »

A że tak zapytam wlasciciela remingtona w Inoxie. Twój chłopak nie robi ci problemów co do nowej pasji? Czy może razem strzelacie? A jak już strzelacie to kto komu ładuje patrony w bęben?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: mar_kow »

jurdz pisze: wt 09.paź.2018 - 15:10 A że tak zapytam wlasciciela remingtona w Inoxie. [...]
A Ty to taki koszerny jesteś czy w sutannie chodzisz ?? No tak, taki oksydowany, poświęcony - nieletnich pewnie lubi... Musisz uważać bo jak Ci oksyda zejdzie to dowody będą. Posadzą - a tam to dopiero będziesz zazdrościł inox'owi... Tam przyjemności będzie czerpał kto inny...
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: Biker »

jurdz pisze: wt 09.paź.2018 - 15:10 A że tak zapytam wlasciciela remingtona w Inoxie. Twój chłopak nie robi ci problemów co do nowej pasji? Czy może razem strzelacie? A jak już strzelacie to kto komu ładuje patrony w bęben?
I zapewne wiesz, ze w epoce można było kupić rewolwer Remingtona niklowany?

Obrazek
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Nowy wita z nabytkiem

Post autor: Długi »

mar_kow,Biker, dajcie spokój,nie ma co się przejmować takimi zakompleksionymi ciotami jak jurdz i jemu podobni.Ja swojego inoxa wkładam raz na ruski rok do zmywarki,potem spryskuję brunoxem i nie tracę czasu na czyszczenie po każdym strzelaniu.Nie jestem koszernym kołbojem i się tego nie wstydzę,bo nigdy być taki nie chciałem,pasja jest i tyle :-P :-P :-P
ODPOWIEDZ