Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: Mad Bob »

Witam

Wróciłem z wyjazdu, dotarł już mój pierwszy sprzęt czarnoprochowy - Remington New Army 8'' kal.44 (Uberti) i zrobiłem sobie skrzyneczkę :)

Czas na foto ;)
IMG_0406b.JPG
Remington jest lekko tuningowany w sklepie (koronowanie lufy i "dopieszczenie" mechanizmów w tym spustu).
Sprzęt wydaje się ładnie spasowany i wyregulowany (na ile mogę ocenić jako laik czarnoprochowy). Spust chodzi dość lekko - trochę ponad 2 kg nacisku. Może trzeba będzie dopieścić, ale postrzelam to się zastanowię.
IMG_0456.JPG
IMG_0453.JPG
Co do szczeliny, to jest trochę dziwnie, bo jest nieco ukośna. :-?

Nie wiem tylko czy to powód do zmartwienia czy do olania?
Ktoś mi powie?

O skrzyneczce w następnym poście :lol:
Ostatnio zmieniony śr 20.wrz.2017 - 21:23 przez Mad Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka

Post autor: RedGuy »

Gdzie nabyłeś sprzęta? W sensie co za sklep.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka

Post autor: Mad Bob »

Kupiłem w Saguaro arms.
http://saguaro-arms.com
Ale w tej chwili nie widzę tego mojego modelu w ofercie sklepu w wersji "tuning".
Ostatnio zmieniony śr 20.wrz.2017 - 21:22 przez Mad Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka

Post autor: Mad Bob »

Jak obiecałem wcześniej - handmade skrzyneczka za 30 PLN :P

PATROL WALIZKA elektronarzędzia gąbka 400x320x180 -21,37
PATROL 350 STUFF pojemnik organizer 345x245x60 - 9,90
Gąbkę/piankę zdobyłem za darmo. Gdyby kupować to trzeba by wydać dodatkowo kilkadziesiąt PLN.
Moja gąbka była w jednym kawałku (o grubości 8 cm), ale gdyby ktoś kupował, to radzę kupić 4 płachty po 2 cm grubości - ładniej wyjdzie i prościej się robi...
Poniżej foto skrzyneczki.
IMG_0436.JPG
IMG_0418.JPG
IMG_0426.JPG
Po wyjęciu kawałka gąbki w kształcie litery L, mały przybornik z kulami, smarem, kapiszonami etc. można wyjąć z walizki i razem z ampułkami z prochem i kaszką zabrać na stanowisko a walizeczkę odstawić. W przyborniku jest miejsce na 100 ampułek eppendorfa, które po opróżnieniu można tam wrzucać i skrócić proces zbierania gratów po strzelaniu. :-)
Przy okazji kapiszony, kule i smar do komór są tak wkomponowane, że nie trzeba ich wyciągać z organizera na stanowisku.
Dzięki temu tylko otwieramy organizer i pojemnik z eppendorfami, oraz kapiszony i smar, strzelamy, zamykamy pojemniki, wsadzamy do walizeczki i już jesteśmy spakowani :-P
IMG_0429.JPG
Poniżej kilka zdjęć z "making of" :P

Po rozplanowaniu co i gdzie , obrysowałem rewolwer a następnie zweryfikowałem wszystkie wymiary i naniosłem poprawki. Zaplanowałem też nadmiarowe wycięcie przy osłonie spustu i przy pojemniku na eppendorfy aby łatwiej wyciągać.
IMG_0402.JPG
IMG_0408.JPG
IMG_0409.JPG
IMG_0413.JPG
Kilka godzin pracy i gotowe :P

Przy okazji zrobiłem kilka drobiazgów - miarkę z łuski 9x19, drewniane przetykacze do kominków, pręt z drewnianym uchwytem do wypychania kuli w razie niewypału :lol:
IMG_0423.JPG
BTW - to wersja rozwojowa :)
Jeszcze nie mam okularów, więc nie wycinałem dziupli pod nie, a i "słuchawki" mam na razie najprostsze. Jak się zdecyduję na aktywne to trzeba będzie wyciąć dziuple pod nie :-P
Może pod coś jeszcze ... wyjdzie "w praniu" ;)
Ostatnio zmieniony śr 20.wrz.2017 - 21:35 przez Mad Bob, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: FunkyKoval5 »

Z tą szczeliną jest po tuningu? Zrobili cię w konia kolego...reklamuj i to szybko😁...i te 2 kilogramy nacisku to paranoja. Mam taki sprzęt, tylko z Hege Uberti, nacisk na spust kilogram...😁
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: FunkyKoval5 »

Może się mylę ale korona lufy też nie jest idealnie w centrum...reklamuj!!! Na forum się mówi że te sztuki po niby tuningu to zamaskowane gnioty.
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: Mad Bob »

Hmm.
Myślisz, że uznają reklamację na takie rzeczy?
Mogę jeszcze ew. oddać (14 dni na oddanie bez podania przyczyny)...
Tyle, że 10% wtedy jestem "w plecy" bo to była promocja w czasie przerwy urlopowej sklepu. Jak oddam, to kupię już po normalnej cenie. A i tego modelu już nie ma w "tuningu".
Jeżeli chodzi o koronę, to ja się nie znam, ale zdjęcie może nieco przekłamywać, bo źródło światła było znacznie w lewo od osi zdjęcia. Bo w osi był aparat :D
Wiesz, to że tuningują coś co było niedorobione, to normalne, ale dobrze by było aby to niedorobione było poprawione ponad stan przeciętny skoro jest droższe niż standardowe... :-?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: RedGuy »

Nie byłem pewien co do tej ukośnej szczeliny (za mało doświadczenia) ale skoro tobie coś z nią nie pasuje to popieram przedmówców i reklamuj go. Tylko z niego nie strzelaj by nie było że używany. Jeśli to porządny sklep to nie będą stwarzać problemów. Jeśli nie jest daleko to polecam podjechać osobiście i wybrać odpowiadający ci egzemplarz (z tego co się orientuję to chcą by do nich przed wizytą zadzwonić). Wtopy zdarzają się w każdym sklepie, nie zapominaj że oni je tylko sprzedają. Ja reklamowałem w Pentagonie. Dali mi kilka możliwości do wyboru. Koniec końców zostawiłem Remika i wróciłem z Coltem Army bo bardziej mi przypasował. Powodzenia ;) .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: FunkyKoval5 »

Ukośna szczelina jest powodem do reklamacji, a jeśli nie uznają to zwróć bez podania przyczyny. Jak mówił przedmówca rozważ Colta Army lub Navy 44 z Uberti, lub weź Remika bez tuningu też z Uberti...
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: Mad Bob »

No, dobrze zapomnijmy na chwilę, że to "tuning".
Czy gdybyście dostali taki standardowy ze sklepu, to byście reklamowali, bo to poważne wady, czy machnęli ręką i sobie dopieścili, bo w standardzie niewiele co lepszego się dostanie i nie warto tracić czasu?
Bo sklep np. może zaproponować mi zwrot dopłaty za "tuning" i muszę wiedzieć co wtedy robić...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: RedGuy »

Mad Bob pisze: śr 20.wrz.2017 - 22:43 No, dobrze zapomnijmy na chwilę, że to "tuning".
Czy gdybyście dostali taki standardowy ze sklepu, to byście reklamowali, bo to poważne wady, czy machnęli ręką i sobie dopieścili, bo w standardzie niewiele co lepszego się dostanie i nie warto tracić czasu?
Bo sklep np. może zaproponować mi zwrot dopłaty za "tuning" i muszę wiedzieć co wtedy robić...
Ja swojego reklamowałem bo wykryłem że jest nieosiowy. Jak popytałem na forum to okazało się że moja nieosiowość była niewielka. Ktoś napisał że miał kilkakrotnie większą. Dodam że mojego Remingtona sprawdzał sprzedawca przy zakupie i twierdził że jest w normie. Mimo wszystko postanowiłem wymienić a sklep nie robił żadnych problemów. Jak pisałem zaproponowano mi kilka różnych rozwiązań, między innymi wymianę na inny model. Jak twierdził sprzedawca zależało im bym wyszedł zadowolony z zakupów. Powiem tak: reklamuj go bo jeśli cię to teraz uwiera to po ochłonięciu będziesz tę wadę widział non stop i będzie cię uwierać jak kolec w d...
Mad Bob
Posty: 48
Rejestracja: czw 17.sie.2017 - 23:53
Lokalizacja: W-wa Białołęka
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: Mad Bob »

Za mało się znam, aby mnie już "uwierało", nie jestem też z natury upierdliwy, ale jest coś czego BARDZO nie lubię.
Tym czymś jest robienie mnie w ...
Jak pisałem, rozumiem kwestie biznesowe i rozumiem, że rzadko kto zaczyna grzebać przy sprzęcie, który można sprzedać bez grzebania.
Rozumiem też, że jak włożył pracę w źle spasowany sprzęt i go wycyzelował ponad przeciętny z półki, to chce za to jakąś kasę.
Natomiast sytuacją w której sprzęt po "tuningu" (jak wynika z postów znających się na rzeczy forumowiczów) okazuje się sprzętem kwalifikującym się do reklamacji, jest irytująca.
W międzyczasie powtórzyłem dwukrotnie (na zabezpieczonym kominku) pomiar za pomocą wagi do ważenia podwieszanego i wyniki siły nacisku na spust, zwalniającej kurek przekraczają 2400 g. :(
To chyba sporo jak na "sportowy spust" opisany w ofercie sklepu...
Do tego cała reszta... oraz może to czego jako laik nie zdołałem dostrzec...
Chyba jednak trzeba napisać do sklepu... :-?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka

Post autor: Wycior »

Mad Bob pisze: śr 20.wrz.2017 - 21:01 handmade skrzyneczka za 30 PLN
:brawo:
Tak trzymać! CP to nie tylko okazja do hałasowania i zasmradzania otoczenia ale i do majsterkowania. Myślę że każdy kto zamiast kupować wielokrotnie przepłacony i tandetny badziew (w sklepach, na Alergo, itd.) zabrał się za ręczną robotę, szybko zauważy że nie świeci garnki lepią. O korzyściach płynących ze wzrostu umiejętności i zadowolenia z samego siebie nawet nie wspominam.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: RedGuy »

Skontaktuj się z nimi i na chłodno, bez niepotrzebnych awantur powiedz co cię gryzie. Możliwe że po prostu wysłali sprzęt bez uprzedniego sprawdzenia. Zakładam że wydałeś z 1500pln-ów więc to nie jakieś gówno za 100zł. Oni wiedzą że klient niezadowolony pochwali się sklepem na forach co będzie skutkować odstraszeniem następnych klientów. Tak z ciekawości sprawdzałeś osiowość?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington 1858 New Army 8''.44 + handmade skrzyneczka za 30 PLN :)

Post autor: Wycior »

Mad Bob pisze: śr 20.wrz.2017 - 23:35 powtórzyłem dwukrotnie (na zabezpieczonym kominku) pomiar za pomocą wagi do ważenia podwieszanego
Też próbowalem z wagą bagażową, ale wnet zrobiłem sobie wyspecjalizowany przyrząd, dużo wygodniejszy w użyciu, zwłaszcza w broni długiej. Cena całkowita: 12 zł, czas budowy: trzy kwadranse, włącznie z szukaniem narzędzi i drapaniem się w głowę.
Obrazek
(ponieważ wyświetlanie obrazka czasem nawala podaję bezpośredni link do ilustracji: http://s10.ifotos.pl/img/Waga-do-s_qrpwqsx.jpg)
Ostatnio zmieniony czw 21.wrz.2017 - 00:33 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ