PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lade_lepruze
Posty: 20
Rejestracja: ndz 25.gru.2016 - 18:04
Lokalizacja: Turek
Moja broń:

PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Post autor: lade_lepruze »

Kupię takie coś jak na pierwszym zdjęciu. To mogła być jakaś prasa, albo giętarka. Nie mam pojęcia co dokładnie, ale można z tego zrobić to co widać na kolejnych fotografiach.
Załączniki
stara1.jpg
odnowiona6.jpg
odnowiona5.jpg
odnowiona4.jpg
odnowiona2.jpg
odnowiona.jpg
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Post autor: roundball »

;( A jak Ty to bedziesz woził ?? To z 10 kg waży :-x Gramotne jak diabli.
I czemu niektórzy mają świra na punkcie tych szybkoładowaczy po 6 kol naraz i innych takich cudów ?
Co wy po pół godziny na strzelnicy jesteście ? Nap...ać aż lufa zacznie parzyć i wio do domu, czy jak ?
Przecież to celebrowanie wszystkich czynnosci własnie jest najlepsze ! :D

Swoją drogą to jest przerobiony stojak do wiertarki albo chyba nawet nie fabryczny.
Awatar użytkownika
lade_lepruze
Posty: 20
Rejestracja: ndz 25.gru.2016 - 18:04
Lokalizacja: Turek
Moja broń:

Re: PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Post autor: lade_lepruze »

Powiem kolego tobie tak: Biegnij / jedź szybko wyślij toto-lotka, bo masz szczęście do cyfr :) Maszynka z głowicą do kalibru 36 waży 10 ,16 kg :):):) z innymi głowicami trochę więcej, lub mniej. Taki to trochę Multi-tur ;) Co do wożenia to na wiosnę pewnie chyba jeszcze scenikiem;). Na strzelnicę mam ok. 35 km więc waga maszynki w porównaniu z moim "dupskiem'' i resztą sprzętu to te 10 kg się jakoś dowiezie. A czas na strzelnicy przy tych kilometrach to jest raczej kwestia pory roku i może prowiantu czy starczy. Jeśli chodzi o "celebrację" obsługi CP to się z tobą zgadzam i bardzo to lubię, lecz nie jestem sam na strzelnicy, więc popychacz czasowy się przyda a jak na starcie przygody z CP zobaczyłem cenę deseczki, lub płytki alu. z z z no właśnie nie wiem z czym (dam fotkę) za 100-150 zł to wolałem pomyśleć, policzyć, poczekać, dać komuś zarobić za wdrożenie do "życia" mojego wytworu wyobraźni i mieć takie ''cuś'' co może kule różnego kalibru ładować, może przybitki wycinać z filcu, albo wprowadzać ołowiany pocisk sharpsa do łuski. I coś mi się wydaję, że chyba wiśnie się da tym drylować:):):)
Załączniki
pobrane.jpg
pobrane.jpg (6.28 KiB) Przejrzano 2926 razy
Awatar użytkownika
lade_lepruze
Posty: 20
Rejestracja: ndz 25.gru.2016 - 18:04
Lokalizacja: Turek
Moja broń:

Re: PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Post autor: lade_lepruze »

Aaa! To na 99 % nie jest /nie był stojak do wiertarki. Podobne: wiem bo o takim stojaku myślałem wcześniej, lecz te stelaże/stojaki nie spełniały norm wytrzymałościowych nawet dla urządzeń do których zostały wyprodukowane. Przynajmniej jak dla mnie ;( A jak spełniały to ważyły 23 kg+ o gabarytach nie wspomnę ;)
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Post autor: .44 »

http://imgur.com/a/QR8fa "Prototyp"- późniejsze miały przełożenie 1:10 i dłuższą podstawę. Waży i tak, uważam dużo bo 1,9 kg. A z tą mechanizacją to mała przesada.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Post autor: .44 »

http://imgur.com/a/YbzNQ pojedyńcza, dokładna i można zaadaptować do dowolnego rewolweru
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: PRASKA / SZYBKO-ŁADOWACZ

Post autor: .44 »

Miałem do Nowego Roku zmontować sześciokrotną śrubową praskę. Nie wyrobiłem się. Rysunki na stole leżą, zaraz się chyba za to wezmę. Będzie nieduża, niewiele ponad 1 kg wagi.
ODPOWIEDZ